Diskuze k článku


 • g.hrosik • 20. března 2018

  To je ale ze stejný kuchařky jako protest Navalnýho školáků proti Putinovi před volbami v Moskvě – odkudpak asi ty uši rostou?

 • Aleš • 20. března 2018

  Slyšel jsem, že mnoho škol ruší lyžařské a sportovní kurzy a účasti na olympiádách z důvodu toho, že studenti a žáci mají mnoho aktivit a málo se učí. Ti sami kantoři pak organizují tyhle nesmyslné šaškárny se zneužitím dětských živých štítů v politickém boji na úkor vyučování a času a sil. Že už nepochodojí statisíce studentíků kolem Bratislavského hradu, když slovenský prezident šlape po slovenské ústavě jako cáru papíru a slovenské parlamentní demokracii? On totiž Kiska např. nechce jmenovat silové ministry, kteří nebudou rusofoby, a to je pro loutkovodiče protestujících žádoucí stav.

 • Aleš • 21. března 2018

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zeman-To-je-snad-nejaka-psychicka-nemoc-to-nemuze-delat-zdravy-clovek-rekla-Miroslava-Nemcova-zasypana-kvetinami-528885
  Ještě vám to nestačí? Nebezpečné šílence jako Kalouska, Langšádlovou, Němcovou bychom měli co nejdříve pozavírat do k tomu určených zařízení, jinak oni půjdou a budou takto odstraňovat nás. Beztrestně označovat občany demokraticky zvolenou hlavu státu za psychicky nemocnou, kvůli tomu, aby ji odstranili z cesty skutečně velice nebezpeční šílenci, to bych vůbec nepodceňoval. Přesně tohle politici TOP 09, STAN, KDU a zčásti i ODS nenápadně už leta zkouší na svoje méně známé oponenty. Je to docela úspěšná taktika. Nikdy za ni nebyli popotahováni a dehonestovat takto veřejně aktivní osobu, politika či pedagogického pracovníka je docela snadné. Dokonce i omluvné články v novinách nikdy nic zpět nevrátily, pokud někomu je takto závažně pokažena reputace, velice těžko ji získá zpět. A tím, že policie zatím laxně nešetří Němcovou s podezřením spáchání závažného trestného činu, takto nahrává růstu problémů. Pouhá snaha uklidnit vášně nebrání majdanizaci. Majdanizaci zabrání jen aktivní přístup prezidenta, vlády a parlamentní většiny, případně občanů.

 • Bety • 21. března 2018

  Škola, do které tyto děti chodí je církevní, tak co čekáte? Je to zřejmě styl jejich vyučování v praxi.

 • Martin (už bez taky m) • 21. března 2018

  Děti by měly mít možnost prožít si dětství.
  Vím, kolik z nich jich žádné nemá…
  Ale říká se, že bez dětství se nikdy nestaneme člověkem…
  Snahou každého státu by mělo být zajistit lidem bezpečnost a dětem klidné, pěkné dětství.
  Stát který to nedělá či není schopen dělat, stát pro kterého LIDÉ jsou jen LIDSKÉ ZDROJE – a děti nejspíše jen „omezeně využitelným- leč vytěžitelným meziproduktem“ NENÍ STÁT.
  Škola má vzdělávat a vychovávat (spolu s rodinou).
  Nejde a NESMÍ JÍT o výrobnu „dětských vojáků“ třídních válek a bitev fanatiků!
  Musí být zjistitelné kdo ty děti plánovaně zneužil.
  A je-li ještě stát státem řečeno se zemřelým klasikem “ či alespoň kousek z něho zbyl- třeba u Semil“ – lidé by měli něco udělat.
  Zejména ti, kteří tomu byli nejblíže…
  Proti „difamační vlně“ je třeba postavit INFORMAČNÍ TSUNAMI.
  Pokud možno celonárodní.
  Je toho ale národ nyní schopen??
  Nevyžívá/rá se nyní spíše u nacpaných ledniček a bezbřehého konzumerismu??

 • Martin (už bez taky m) • 21. března 2018

  Právě díky „mezigenerační solidaritě“ je rodina základem státu i společnosti.
  Ale pokud je už „pravda“ spolu s „úspěchem“ a „právem na život“ jen pro „třídně vyvolené“ a „pobliticky správně uvědomělé“…
  tak asi už máme tu „svobodu“ a „demokracii“…
  Znám nemálo lidí, které teprve děti udělaly člověkem…
  Neberme dětem jejich dětství.
  Nenechme kohokoliv jim je vzít.
  Každé působení kohokoliv na kohokoliv je a vždy bude vzájemné.
  Nevychovávají jen rodiče.
  Zmíněná „demonstrace“ je svým zneužitím dětí pro mne největší ostudou obyvatel země a zejm. „zasaženého“ města od dob protektorátu.

 • peter. • 21. března 2018

  V USA kedysi žil slávny novinár John Swinton.Jeho zamestnávateľ(dnešný NYT)raz usporiadal na jeho počesť slávnostný banket.Medzi prítomnými sa našiel „horlivec“ktorý sa rozhodol vzniesť prípitok na „nezávislú tlač“.Na to Swinton šokoval svojich kolegov týmto príhovorom:cit.“V Amerike neexistovalo a neexistuje nič,čo by sa dalo nazvať nezávislou tlačou.Všetci to viete rovnako dobre,ako ja.Medzi nami nie je nikto,kto by si mohol dovoliť písať svoje názory,a aj keby,tlačou by nikdy neprešli.Sám som týždenne platený za to,aby som svoje čestné názory držal mimo stránky novín,pre ktoré pracujem.Ostatní z vás poberajú rovnaké mzdy za podobnú prácu a ktokoľvek by bol taký blázon,že by začal písať o svojej poctivej mienke a názoroch,skončil by na ulici.Keby som svoj slobodný názor zmienil v jedinom vydaní,tak by som do hodiny zostal bez práce.Náplňou žurnalistiky je ničenie pravdy a otvorená lož,prekrúcanie skutočností,pohana,pätolízačstvo,úplatnosť a predávanie svojej krajiny a spoluobčanov svojim chlebodárcom.
  Viete to vy,viem to ja,tak čo je to za naivitu pripíjať si na nezávislosť tlače?
  Sme len nástroje a služobníci mocných stojacich v zákulisí a tancujeme tak ako oni pískajú.Naše možnosti,talent a životy sú úplne ich majetkom.Sme prostitúti intelektu.“koniec cit.
  Zaujímavé na Swintonovom vyjadrení je to,že banket na ktorom odznelo,sa konal v r.1880 (!!!)
  Chcelo by sa mi na pozadí toho výroku niečo napísať o charakterových vlastnostiach dnešných novinárov,ale to by bolo na dlho.
  Stačí,keď napíšem,že sa zapriahli do služieb tohoto netvora:
  https://vimeo.com/261028542
  ktorý dnes ako divá sviňa ryje slovenskú zem.