Diskuze k článku


 • racek • 5. srpna 2019

  Zajímavé, ostatně jako vždy. Ne vždy s autorem souhlasím, ale hlavní jevy vystihl přesně. Jinak s tím korporátním fašismem ( to nebyl nacismus) rozhodně nesouhlasím. Faschos měly výrazně národnostní povahu a zdůrazňovaly jednotu, tedy národa, kapitálu, obyvatel a církve. Tohle má jen jisté podobné rysy, ale je mezinárodní a už vůbec ne liberální. Naopak, nacistické rysy je možno vysledovat ve snaze kontrolovat myšlení, názory, výchovu a chování obyvatelstva moderními metodami. Což ostatně známe s let padesátých a sedmdesátých. A tohle přece opravdový liberál nikdy neudělá.

 • Bety • 6. srpna 2019

  racek napsal
  A tohle přece opravdový liberál nikdy neudělá.

  Moc by mě zajímalo, kdo je tedy ten opravdový liberál?

 • Dana • 6. srpna 2019

  Opravdovy liberal (cesky slunickar) neni ani jeden – oba dva silenci vrazdili, protoze to maji v hlave porouchane. Jsou to tezci psychopati.
  Prvni vrah z Texasu nenavidi emigranty, citi se ohrozen- vymenen a zaroven lamentuje nad ziskovym systemem, kritizuje trzni spolecnost. Hlavne korporatky, podle nej si preji vice prichodivsich chudych delniku, co pracuji za hubicku a tim zmrazuji vydelky vsech pracovniku. Rasista, co se ohani i starosti o tom, ze spotrebni spolecnost nici zdroje na nasi planete. Pripomina mi Breivika. Manifest silence z Texasu mam, ale nejde ho zverejnit, objevi se varovani.. Chapu, je to silne nenavistny paranoidni text.
  Druhy magor z Ohia je jasny socialisticky lunatik, takze jeho vyplody jsou typicke pro tento stav mysle. Zrejme revolucionar a la Antifa, ten zase bere nenavist k obchodnim korporatkam a kapitalismu z jineho uhlu. Na siti se vyjadril, ze si preje socialismus. Obdivuje Elizabeth Warren, socanskou politicku, tohoto casu uchazecku na funkci presidenta.
  Oba dva nebyli trestani, chovali se prumerne, nez jim uplne hrablo a sli vrazdit. Ja se domnivam, ze pro ne je trest smrti adekvatni odpoved na jejich zlociny, zadne vymluvy ci psychologicke nemoce bych v uvahu nebrala…..

 • Botičky od Diora • 7. srpna 2019

  Objevují se zmatečné výroky typu: „Spojenectví liberálů s fašisty by se dalo nazvat smlouvou s ďáblem, ale překáží tomu to, že liberálové samotní mají daleko od andělů“. Ve skutečnosti je toto spojenectví naprosto přirozené. Liberalismus a fašismus nejsou k sobě navzájem vůbec antagonistické: jeden jako druhý jsou jen různými převleky základního světového společenského systému, který potvrzuje právo jedněch vykořisťovat druhé. Jak vykořisťovat, koho vykořisťovat, jakým způsobem spojit zloděje a okradené v „jedinou entitu“ – to je druhořadý detail. Ale hlavní věc – v zlodějské společnosti diktatury zlodějů jsou liberalismus a fašismus stejné. Naprosto stejné!

 • orinoko • 8. srpna 2019

  Spolek !!!! Sic…

  https://echo24.cz/a/SfNVa/spolek-milion-chvilek-ukoncil-prazdninovy-klid-organizuje-srpnovy-pochod

  Děkujeme, odejdete.
  Sud kulatý , rys tu pije, tu je kara, ten to ryje. To je myslím Božena Nemcova. Ta věděla svoje už tehdy.

 • Bety • 8. srpna 2019

  Botičky od Diora napsal
  v zlodějské společnosti diktatury zlodějů jsou liberalismus a fašismus stejné. Naprosto stejné!

  Také si to myslím.
  Ono osobní absolutní svoboda na prvním místě hezky zní, ale to je tak všechno.
  V zásadě jde o to roztrhat a zdivočit stádo, aby se šelmám hezky lovilo, a aby
  si „svobodní“ jednotlivci neuvědomili, že v množství je síla. A pokud se šelmám
  podaří stádo rozdělit na soupeřící frakce, tak se mohou v klidu přežrat, frakce
  jim žrádlo dodají i bez lovení.