Americká velvyslankyně v Tbilisi vysvětlila Gruzínům, co chtějí

Gruzíncům se dostalo dalšího jasného vzkazu ze zámoří

Vypadá to jako vtip, že? Ne, to jen amíci připomněli domorodcům mantinely, ve kterých se mohou pohybovat, a potvrdili pochybnou úroveň americké diplomacie posledních let, s jejím přezíravým přístupem k obyvatelům zemí jejich mise. (pozn. překl.)

Velvyslankyně Spojených států Kelly C. Degnanová znovu potvrdila všeobecně známou skutečnost, že politický život v Gruzii je řízen z Washingtonu. Tentokrát paní velvyslankyně vyložila, co ve skutečnosti chtějí Gruzínci, aby se nespletli ve svých přáních: „Blíží se volby, mnoho politické rétoriky, mnoho prohlášení. Je důležité připomenout, že gruzínský lid chce mít proporcionálnější volební systém, reprezentativnější parlament. A to vyžaduje spolupráci (politických) stran. Jakýkoli krok, omezující volby, nebo komplikující možnost formovat formální koaliční vládu po volbách, je předčasný a neprospívá dosáhnutí cíle, požadovaného gruzínským lidem – proporcionálnější a reprezentativnější parlament“. Takto cituje velvyslankyni USA v Tbilisi gruzínský 1. televizní kanál.

Prohlášením o přáních gruzínského lidu zvolit si „proporcionálnější a reprezentativnější parlament“, Degnanová fakticky ohlásila přání Washingtonu, aby v Gruzii byla koaliční vláda, říká gruzínská ochránkyně lidských práv Nana Kakabadze, a dodává: „Vzniká otázka, co je důležitější? To, co očekává Washington, nebo to, jaká bude volba gruzínského lidu? Amerika si musí počkat na projev vůle voličů, kterou prokáží u volebních uren, a teprve potom dělat jakákoli hodnocení. Ačkoli, možná, že je osud voleb už předem určen, a společnost postupně přivykají této myšlence. Nejspíš nám brzy začnou vštěpovat, že Bokerija*) musí být premiérem a členové jeho týmu jmenováni do významných funkcí. V každém případě se těžko se něčemu divit poté, co prezidentku Gruzie donutili pustit z vězení Ugulavu a Okruašviliho**) poté, co byli označení za politické vězně“.

Podle jejího názoru chtějí ve Washingtonu zcela reinkarnovat Saakašviliho režim, protože „tato zločinecká skupina je všehoschopná, tudíž je to jejich nejspolehlivější opora v Gruzii, a proto se pokoušejí aspoň nějak tuto sílu vrátit k řídícím pákám země“.

Některé věty z vystoupení Kelly Degnanové znějí skutečně výhružně, například: „Podíváme se na to, zda se Gruzie bude držet politické vůle po vybudování demokratických institucí pro splnění této složité práce…“ Co se stane, pokud se „Gruzie nebude držet“, velvyslankyně nevysvětlila, nicméně je to zřejmé i bez toho – nic dobrého.

Takže v Gruzii dostali jasný pokyn, aby se „drželi politické vůle“, zřejmě ale ne politické vůle Gruzínců samých.

Připomínám, že parlamentní volby jsou v Gruzii vyhlášeny na 31. října a proběhnou podle nového, změněného systému. Volební reforma byla přijata s velkým úsilím a pod bezprostředním vedením Kelly Degnanové. V důsledku této reformy dostala soudně stíhaného Saakašviliho strana „Jednotné národní hnutí“ šanci dostat se do parlamentu. Přání zúčastnit se voleb vyjádřilo 68 gruzínských politických stran .

*) Georgij Bokerija (1972) – do r. 2013 sekretář Rady obrany státu, protiruský opoziční politik
**) Georgij Ugulava (1975) – klíčová figura „revoluce růží“ v r.2003, někdejší šéf administrace prezidenta Saakašviliho, v roce 2013 odvolán po svém obvinění ze zneužití státních peněz, a v roce 2014 uvězněn po obvinění z praní špinavých peněz na 9 let. Po 4,5 letech amnestován.
Iraklij Okruašvili (1973) – ministr obrany 2004-05, poté krátce generálním prokurátore a ministrem vnitra, ministr obrany 2004-06, poté se v Kyjevě připravoval na opoziční činnost proti Saakašvilimu, v nepřítomnosti odsouzen na 11 let pro rozsáhlé úplatky, Francie mu v r.2008 poskytla politický azyl,…

Zdroj: Fondsk.ru

Překlad: st.hroch 20200825

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Točmistr
29. 8. 2020 8:37

Shrnutí dění posledních dnů v BY: Любимую не отдают!

https://www.youtube.com/watch?v=lcGTLXRJENw&feature=emb_logo

Opozice má utrum a končí. Lukáč sice není Janukovič, ale stejně zaplatí za bratříčkování se Západem. Pozdě bycha honiti.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
27. 8. 2020 13:36

Gruzínský opoziční politik Bidzina Ivanišvili, jehož strana Gruzínský sen zvítězila v parlamentních volbách, prohlásil, že válku v roce 2008 vyprovokovala Gruzie. Podle jeho slov, dovedla vztahy s Ruskem do slepé uličky právě tehdejší vláda. Odvážný to chlapík.

orinoko
orinoko
27. 8. 2020 13:43

Pokrok musíme měřit střednědobým výhledem, že. Řekněme, že Sovětský svaz a jeho satelity prováděly kdysi něco podobného. A rozdíl? Spočívá přesně v tom, že je třeba pozitivní praktické výsledky dnes vyhladit až do následků. Neexistuje nic mezi. Barma kupodivu dříve spadala spíše pod Čínu, ale tu bylo třeba rozvrátit také. Tak tam byla nalezena jakási Tichanovská jménem nejspíše Su tji či jak , a ta se shlédla v českém kopytu jménem Havel. Dneska je u moci /možná formální/ , ale Barma stále nefunguje v módu barevného módu. Spíše naopak. Dokonce se brání islámské invazi a Su tji už je pomalu… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
29. 8. 2020 8:30

„Vůdkyně barmské opozice Do Aun Schan Su Ťij ve středu v parlamentu v hlavním městě Neipyijto složila přísahu jako poslankyně. Spolu s dalšími nově zvolenými členy své Národní ligy pro demokracii ukončila bojkot sněmu kvůli znění přísahy, kvůli němuž původně do parlamentu odmítala vstoupit.“
Jí vadila přísaha – václavu havlovi v 1990 nikoli, ten šel za svým snem přes mrtvoly – a navíc tato ve Velké Británii vystudovaná dáma je dcerou předsedy … Komunistické strany Barmy :-))

orinoko
orinoko
27. 8. 2020 19:25

Já to fakt miluju. Ruský Sputnik oznámil , že jeho žouželidla dostala v Bělorusku pár po čuně , a tak jsem napsal – ať tam nelezou. Sputnik si stěžuje. Na co? Na Rusy – to se hned tak nevidí.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
28. 8. 2020 13:43
Patrik
Patrik
28. 8. 2020 6:21

„Hurá za „Země východního partnerství“ aneb směr k obkličování Ruska základnami NATO na západní i jihozápadní hranici (a postupně až ke Kazachstánu-Astaně) – infografika EU „Společně jsme silnější“
https://www.consilium.europa.eu/cs/infographics/towards-stronger-eastern-partnership/
https://outsidermedia.cz/akela-minul/#comment-99181

K tomu nám ČT v repríze právě odvysílala, jak krásně Britové vystavěli Astanu – „Astana město budoucnosti“ ke shlédnutí do 4.9:
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/12406627045-astana-mesto-budoucnosti/21838256601

Bělorusko, Ukrajina, Moldavsko, Gruzie, Arménie, Ázerbájdžán
comment image

A americká velvyslankyně v Gruzii? Spojené státy pořád ve službách globalistů v roli policajta…

K tomu se to opět vyostřuje v Gaze – čas od 13:50
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/220411058060822

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
28. 8. 2020 6:40

„Bělorusko, Ukrajina, Moldavsko, Gruzie, ARMÉNIE(!), Ázerbájdžán“ – jak to souvisí s vyostřením situace v Gaze? Takto:
„Arménie jako prototyp Izraele“
https://zen.yandex.ru/media/varandej/armiane-v-zakavkaze-hoziaeva-ili-prishelcy-armeniia-kak-prototip-izrailia-5ee1000b592e1e70f8d39155
A dále takto:
„Arménský zákon zakazuje dětem učit se rusky“
https://zen.yandex.ru/media/azerbaijan/zakon-zaprescaet-armianskim-detiam-obuchatsia-na-russkom-iazyke-5f26dc16b7e6e441b8244524

Když astanský (astansko-arménský) Nazarbajev nařídil zrušení azbuky, zcela logicky na to Putin reagoval tím, že „Ruský jazyk je základní duchovní hodnotou ruského národa“ a že všichni v Rusku musí znát ruský jazyk
https://lenta.ru/news/2017/07/20/putin_language/
https://www.vesti.ru/article/1701600

A zatímco ruský jazyk je na školách v Arménii zakázaný, povinné jsou šachy
https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/armensti-skolaci-budou-povinne-hrat-sachy_210912.html
No, to má logiku přesně podle J. Atalliho – „Po třech tisíci letech čeká na židovský národ zcela nová role“

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
28. 8. 2020 6:58

PS: Hlavním architektem Astany je stejný člověk, který ve spolupráci s Kaplickým stál za projektem „Chobotnice“ v Praze
https://outsidermedia.cz/kauza-stanek-nejde-o-cssd-ale-o-kaplickeho-knihovnu/

A co je opět velmi aktuální díky Zaorálkovi:
„Vrátit do Národní galerie Fajta, nebo ne? Zaorálka čeká možná nejtěžší rozhodnutí ve funkci“
https://archiv.ihned.cz/c1-66806900-vratit-do-narodni-galerie-fajta-nebo-ne-zaoralka-ceka-mozna-nejtezsi-rozhodnuti-ve-funkci

PPS: Gruzie je jen dalším kamínkem mnohem širších souvislostí, ale jak už je to běžné, všichni se prohrabují nad kamínkem, zatímco karavana (mozaika) jede dál – a úplně z jiných míst (jenže kdo by si to spojoval, když dav bere informace v časovém horizontu maximálně plus mínus dva týdny…)

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
28. 8. 2020 7:17

PPPS: Socha Havla v Gruzii, kterou slavnostně odhalil Stropnický
https://www.euro.cz/light/havel-v-gruzinske-metropoli-sedi-a-premysli-v-tbilisi-odhalili-jeho-sochu-1356108
a případné zpětné dosazení Fajta do čela Národní galerie Zaorálkem přitom jsou noty (a tóny) stejné písničky (globalistické)

Točmistr
Točmistr
Reply to  Patrik
28. 8. 2020 12:08

„Pane obrlajtnant, to bude něco nádhernýho, když voba padneme spolu za císaře pána a jeho rodinu…“

Patrik
Patrik
28. 8. 2020 18:06

Dnes to bude další parádní úkaz na obloze – Měsíc, jdoucí do úplňku na ose Panna-Ryby, se potká s Jupiterem a Saturnem v Kozorohu (obě planety zářivě svítí) plus s Plutem v Kozorohu, které ovšem je tak malé, že není vidět, to ale nic nemění na tom, že v této společnosti také je. A dění běží podle tohoto vesmírného kalendáře (nebo jinak – podle této posvátné geometrie) a proto platí například toto https://www.horoskopy-online.cz/saturn-konjunkce-pluto-v-2020 či toto https://www.youtube.com/watch?v=Md_OCblmk28 či i toto https://www.youtube.com/watch?v=XP1pr5g5-pQ&t=178s Měsíc v blízkosti Jupitera a Saturna (a Pluta) bude do konce roku k vidění ještě několikrát, důležité v tom ale… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
28. 8. 2020 20:54

Scenérie na obloze se posunula tak, že kdo by chtěl, tak onu vesmírnou geometrii právě může vidět v tom, že ve vzdálenosti cca devadesáti stupňů směrem doleva od seskupení „Měsíc, Jupiter, Saturn a neviditelné Pluto v Kozorohu „je v Beranu červeně svítící Mars. Což je postavení tzv. na kvadrát, tzn. do kříže a tedy konfrontační. A to by jeden nevymyslel, že zatímco běžně je Mars v každém znamení cca dva měsíce, zrovna teď se v Beranu usadil na pět měsíců. Ves-Mírná geometrie , to je prostě koncert https://www.youtube.com/watch?v=EpSy0Lkm3zM A ono není nutné se dívat na tu nádheru Slunce, Měsíce a… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
28. 8. 2020 21:20

PS k prvnímu odkazu a videu: bez pochopení se ženeme v rytmu Luny (cyklus 28 dnů), Merkura (cyklus jednoho roku), Venuše (cyklus jednoho roku) a Marta (cyklus dvou let), zatímco architekti světa si vždy počkají až na generační cyklus Saturna (29 let). Což se jinak dá popsat i tak, že co se naběháme odnikud nikam (viz ty vnitřní kruhy ve videu), než nám dojde, kam nás architekti světa, pasující se na bohy a čekající na uzavření cyklu Saturna (ten vnější kruh, kterým především se oni řídí) dostali.

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
29. 8. 2020 7:48

Toto video https://www.youtube.com/watch?v=EpSy0Lkm3zM ještě jednou, tentokrát s důrazem na čas 3:00 – setkání Jupitera a Saturna jednou za dvacet let (dvě vnější dráhy). A my jsme toho právě svědky, byť to setkání bude úplné až v prosinci a prozatím můžeme večer co večer sledovat jen přibližování obou planet k sobě. Hlavně ale nezapomeňme, že to bude setkání nejen Jupitera a Saturna v Kozorohu, ale i Pluta v Kozorohu. A to se děje jednou za cca 240 let a naposledy se tak stalo v době francouzské a americké revoluce, v době vzniku USA, v době konce feudalismu a zavedení původně řecké… Číst vice »

no one
no one
Reply to  Patrik
29. 8. 2020 16:05


Nestačím koukat a zase se musím divit té dokonalosti. Mluvím o tomto uvedeném videu https://www.youtube.com/watch?v=EpSy0Lkm3zM
Zdá se mi to, nebo jsou v tom čase 3:00 všechny objekty seřazeny do jedné linie stejně jako na začátku a na konci?

Patrik
Patrik
Reply to  no one
29. 8. 2020 20:47

@no one „Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš“. I když se zopakuje nějaké vzájemné postavení planet, postavení jiných planet už celkově vždy dává natolik jiný obrázek, že jde o to, že vždy jde o „vyšší level“ dění. Přirovnávám to ke spirále, kde sice jste ve stejném „paneláku“/mrakodrapu, ale s každým patrem jde o jiný úhel pohledu. Ono se to dá přirovnat i k lidské DNA s tím, že cykly se sice opakují (čas je cyklický a probíhá v kruhu, nikoliv lineárně), přesto ale za každým cyklem je další vývoj. ¨ K Vašemu „Nestačím koukat a zase se musím divit té dokonalosti“… Číst vice »

no one
no one
Reply to  Patrik
30. 8. 2020 9:37

@Patrik Děkuji za velmi obsáhlý komentář. „A nápodobně s tím, že čím více člověk do té harmonie Ves-Míru vidí (snaží se vidět či má pocit, že vidí), tím více si uvědomuje, že neví vůbec nic a jak je ve skutečnosti malinký.“ Tak při sledování videa jsem měl naprosto stejný dojem. A vůbec, celkově u tohoto videa vidím analogii s videem, které tu bylo Vámi vloženo pár týdnů zpátky, a sice video s piknikem na louce Powers of ten. Z obou videí totiž člověku dojde, jak je malinký a jak obrovského celku je součástí, přičemž jedno video to říká z pohledu… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  no one
1. 9. 2020 7:14

@no one Já Vám velmi děkuji za odkaz na video „Zákon času“ a za jeho připomenutí. I bez důrazu na jeho závěr mě s odstupem času až zamrazilo, jak dokonalý popis toho, co všichni žijeme, to je. Obzvláště část „Člověk je neaktivnější ve věku 25-50 let“ ladí s tím, že člověk může zažít maximálně tři cykly Saturna (hranice lidského věku cca 90 let, tzn. 3×29), přitom až v tom posledním mu dochází, čemu v tom druhém (nejaktivnějším) sloužil. Jenže to už bývá pozdě, protože naše doba kultu věčného mládí je o tom, že těm, kterým došlo, že většinou byli jen… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
1. 9. 2020 8:05

PPS: „A tím jsme opět jednou u Švýcarska, konkrétně u toho ceremoniálu k otevření Gotthardského tunelu, kde byli v hlavní roli Čas a Pan (srovnejte se Saturnem, pánem času a současným postavením tří planet v Capricornu, tzn. v Kozorohu)“ – to musím dovysvětlit. Každé znamení má svou planetu a planetou Kozoroha je Saturn (Pan). Po znamení Kozoroha následuje Vodnář (Věk Vodnáře), současné výjimečné postavení tří planet v Kozorohu (Jupiter, Saturn, Pluto) je tak významné především proto, že architekti světa, pasující se na bohy, chtějí další vývoj lidstva, resp. udržení otrocké role lidstva, mít pod svou kontrolou i ve Věku Vodnáře… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
1. 9. 2020 8:28

Britové na Ukrajinu smí, židé ne – viz i video ze zadržení https://rusvesna.su/news/1598800864 Je to aktualita z jiného soudku, ale všechno souvisí se vším a přeloženo: Za přáním k likvidaci židů stojí Británie, a to tu přes Izrael (Hamaz a Hizballah), tu přes Ukrajinu (banderovci). Pointa: Každý Rus (a každý Slovan) je žid, proto bijte židy (Rusy a Slovany). A vítejte muslimy… Ukrajinský „Chucpe“, konvertovaný žid, který školí banderovce proti židům (proti Rusku) https://vk.com/video-62285579_169252697 se může z aktuality radovat Ale „chybička se vloudila“ – díky Putinovi Izrael pořád existuje,ač podle Kissingera už mělo být po něm, a díky Putinovi židé… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
2. 9. 2020 6:47

Gruzie je hluboce znepokojena děním v Jižní Osetii: „Gruzínské státní ministerstvo pro usmíření a občanskou rovnost vyjádřilo „hluboké znepokojení“ nad nedávnou smrtí 28letého muže v Rusku okupované oblasti Cchinvali (Jižní Osetie). Když už mluvíme o „závažné“ humanitární situaci v okupovaném regionu, státní ministerstvo uvedlo, že smrt Inala Džabjeva 28. srpna, stejně jako další smrtelné nehody v posledních letech, spočívá ve skutečnosti ve vedení Cchinvali. Gruzínská vláda nadále používá všechny dostupné páky, aby umožnila obyvatelům žít bezpečný a důstojný život, uvedlo dnes státní ministerstvo. Rovněž vyzvala své partnery, aby „pokračovali v tlaku“ na faktické vedení, aby zastavilo porušování lidských práv v… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
2. 9. 2020 7:08

PS k dění v Osetii – konec války 2. září, tragédie v Beslanu 3. září. A nový ruský zákon z dubna letošního roku: „Ruský prezident Vladimir Putin schválil 3. září jako datum ukončení druhé světové války. Odpovídající zákon podepsaný prezidentem byl zveřejněn na portálu právních informací. Před tím bylo datem ukončení druhé světové války 2. září. Zákon o posunutí památného dne schválila Státní duma v polovině dubna. Autoři návrhu zmínili dekret prezidia Nejvyššího sovětu SSSR, který prohlásil 3. září za svátek vítězství nad Japonskem a den národních oslav. Autoři také ve vysvětlivce k návrhu zákona poukázali na to, že v… Číst vice »

no one
no one
Reply to  Patrik
2. 9. 2020 20:40

@Patrik Na tu parafrázi pořekadla „člověk míní, pánbůh mění“ si při pojmu zákon času vzpomenu taky a nezmiňoval jsem ji jen proto, že to tak z toho zákonu času samo automaticky vyplývá. Kdykoliv se na to video podívám, tak cítím obrovskou sílu a moc jeho obsahu. Já už jsem totiž odmalička rád sbíral nové informace a zajímaly mě ledajaké věci (traktory a autíčka šly často mimo mě) a vyhledávám je rád i teď, čemuž odpovídá i mé profesní zaměření. Proč to ale říkám? První důvod je ten. že Vám opět (už nevím po kolíkáté, ale byl jsem k tomu tak… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  no one
2. 9. 2020 22:43

@no one A to se někteří diví, že Putin z Ruska vyhání scientology a jehovisty – k těm něco v odkazu, kde je pozornosti hodné i česky otitulkované video http://www.straznavez.cz/Vzdelani/vysokoskolskevzdelani.htm#Losch A nemluvě o filosofii New age, která je v podstatě spojením scientologie a jehovismu a ve výsledku je směrem k náboženství Baha´i, něco o tom zde https://aeronet.cz/news/video-nove-celosvetove-nabozenstvi-ktere-ma-koreny-v-iranu-a-ktere-nadchlo-uz-masaryka-a-benese-a-islam-jako-predstupen/ Nezastávám se tím vysokoškolského či jakéhokoliv jiného vzdělávání, protože víme, že dnes jako nikdy platí:“Chceš-li porazit nepřítele, vychovej jeho děti“, chci tím jen potvrdit Váš komentář v tom smyslu, že vymývání mozků je to hlavní, o co dnes jde. Jehovistickou ideologii o tom,… Číst vice »

no one
no one
Reply to  Patrik
3. 9. 2020 20:36

K Vašemu „tím nejčtenějším v naší době nejsou knihy či podobné obsahy, ale bombastické obrázky a bombastické články, které hlavně musí mít celý obsah vyjádřený ve správně bombastickém titulku.“ bych kromě souhlasu dodal jen to, že je zájem pouze o ty informace, které jsou sděleny právě jen tím bombastickým titulkem, jinými slovy že ten bombastický titulek musí pojmout celý obsah sdělení zprávy, jinak se dav nebude zajímat. GP si ovšem řeže sám pod sebou větve, protože s takovýmhle vymýváním mozků a nezájmem o informace u populace nebude mít žádné kádry, které by řídily. Maximálně pár těch vyvolených hráblých scientologů. Za… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
Reply to  orinoko
30. 8. 2020 8:16

J. Campbell jako vždy přesně a výstižně. Osobně vyzdvihuji ten závěr a to citované jádro prohlášení ministra obrany BR k armádě. Udržet pořádek mezi „funkčními chaoty“ jak bych nazval působení „diplomatů“ a „předs-TAVITELŮ“ „E“U. Lukašenko ač neobratný sebestředný pitomec nemá zatím známou a přijatelnou alternativu. „O“-pozice pochopitelně ani v BR ani na Ukroruině není žádnou skutečnou opozicí- vždyť měřeno podle mustru „západu“ není žádnou opozicí ani u „nás“… Poblitický život se naprosto zdefraudoval a stal lžidoktorstvím a obchodem s „funkcemi“ a „tituly“. Bez ohledu na JAKÉKOLIV skutečné (nikoliv obrazo-BORECké) schopnosti a dovednosti. Proto se nakonec i ony „volby“ staly nakonec… Číst vice »

orinoko
orinoko
30. 8. 2020 16:12

Cosi jako svodka. Ale už to mělo skončit. Na Minsk se údajně snesl těžký liják , který se ukázal být formou testu na protest.

https://colonelcassad.livejournal.com/6132647.html

zajoch
30. 8. 2020 16:26

Ano, v Minsku prší:
https://yandex.ru/pogoda/maps/nowcast?via=mmapw&le_Lightning=1&ll=27.561481_53.902591&lat=53.90249634&lon=27.56148148&z=11
Když je to článek o Gruzii, tak v Tbilisi neprší a v nejbližších dvou hodinách se srážky neočekávají:
https://yandex.ru/pogoda/maps/nowcast?via=mmapw&le_Lightning=1&ll=44.799309_41.697146&z=11&lat=41.70898088193645&lon=44.79793548898439

Údaje jsou přibližně z 18.15 našeho času. Dost rychle se to mění.