Bangladéšská TV o demolici OP Prostějov

Lekce ze žurnalistiky. Dokonce ani zvířátko nakonec nechybí…

Námět: idiotronic

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
9. 1. 2015 18:59

Odkaz na tuto relaci jsem dával již před časem i s diskusním komentářem (nevím jestli jenom na N. republice anebo i na OM. Doslova za hrůzu považuji, že jde o prestižní západní značky, které se balíkují na otrocké práci těch lidí. O strašných pracovních podmínkách svědčí že byli pod hrozbou ztráty dvouměsíčního výdělku nahnáni do rozpadající se budovy. To je ta neviditelná ruka a „konkurenceschopnost“. To je proto, že nejsou prosazeny univerzální pracovní, ekologické a sociální standardy. To je ta daň za nízkou cenu dovezeného zboží i sesvojí odvrácenou stranou – úbytkem práce a stlačováním mezd na hranici přežití. To… Číst vice »

Neoliberální asociál
Neoliberální asociál
9. 1. 2015 20:58

Čím více se bude bránit globalizaci a podnikání v Bangladéši, tím déle tam bude chudoba a tudíž i otřesné pracovní podmínky. Bohužel měli tu smůlu, že dlouho neměli kapitalismus. Nezbývá než doufat, že tam začne vyrábět mnohem více Západních korporací, protože ty jsou schopny zaměstnancům vyplácet i osminásobně vyšší mzdy než domácí podniky.

Každý z nás může Bangladéšanům pomoci alespoň tím, že si koupí něco z jejich produkce. Upřímě, nechápu, proč se je tolik lidí snaží připravovat o práci. Buďme alespoň trochu soucitní.

Béda
9. 1. 2015 21:02

Už tady zas prudíš kolovrátku? Ty šičky pracovaly u těch nejfajnovějších západních firem. Když sikoupíme zboží které v potu tváře vyrobily, nepodpoříme je, ale zvýšíme zisk jejich zaměstnavatelů. Ony stejně budou dál živořit na hranici existence. Jim zaměstnavatel kvůli tomu nepřidá ani cent.

Aleš
Aleš
10. 1. 2015 15:16

30 let jsem se z balkónu koukal na tuhle továrnu. Kromě mojí babičky a tety tu pracovalo mnoho známých. Je mi hodně smutno. S Bangladéší ta likvidace továrny nemá mnoho společného. Je otázka času, kdy pracovní podmínky u nás se zhorší natolik a v Bangladéši o něco zlepší, tak, že z Asie na nás budou koukat jako na zaostalou zemi 3. světa. Nadnárodní kapitál znamená otroctví a genocidu. V tomto si nemáme co závidět. Zkáza podniku OP souvisí s tunelováním podniku manažery a likvidačními kroky. Jen z malé části na to všechno mohla mít vliv levná pracovní síla jinde. U… Číst vice »

r.m.
r.m.
10. 1. 2015 16:04

zajímavá zmínka o hlasování ČR v OSN za vlády modrých bolševiků