Biologické zbraně USA a lež kazašského ministerstva zahraničních věcí

Naše vyšetřování zaměřené na vývoj biologických zbraní v americké laboratoři v Kazachstánu vyvolalo velký mezinárodní skandál. Své protesty vůči přítomnosti amerických vojenských biologických objektů v SNS vyjádřila Moskva i Peking. V odpověď USA prohlásily, že odmítají obvinění z úniku viru COVID-19 z laboratoře v Alma-Atě.

Kazašské ministerstvo zahraničí se vše pokusilo přímo popřít a prohlásilo, že almaatská laboratoř (CRL) „je plně ve vlastnictví Republiky Kazachstán a v současnosti je financována výlučně ze státního rozpočtu. Všichni její pracovníci jsou domácí odborníci a jakékoliv práce tam prováděné jsou pod kontrolou ministerstev.“

Ale to už rozčílilo přímo kazašská média, která provedla sérii šetření a dokázala, že jejich rodné ministerstvo zahraničí mírně řečeno lže. Američany, kteří se vlichotili financováním, pustili „tak trošku se porozhlédnout“ po laboratořích Kazachstánu a oni se hbitě všech těchto objektů „zmocnili“.

Takže Centrální referenční laboratoř v Alma-Atě sice formálně zůstala ve vlastnictví Nur-Sultánu, stejně jako dalších pět podobných center, ale reálně jsou pod kontrolou americké armády.

Kazašské ředitelství fakticky neřídí CRL, ale americký Úřad střediska pro kontrolu nemocí v čele s podplukovníkem Danielеm A. Singerеm dříve sloužícím v rozvědce.

Kazašští novináři již dříve zveřejnili přiznání kazašského „ředitele“ Střediska pro zvlášť nebezpečné infekce, jehož součástí je CRL, Jerubajeva, že Singer a jeho tým řídí úplně všechno – od sezónního sbírání a zkoumání klíšťat do provádění inspekcí oblastních nemocnic.

V březnu američtí vojáci dokonce nevěděli nic lepšího, než jménem Střediska pro zvlášť nebezpečné infekce, jehož součástí je CRL, vypracovat zprávu a doporučení pro kazašskou vládu. Myslíme si, že za tak úspěšnou „aktivní operaci“ byl podplukovník Singer jistě odměněn.

Větší část financování CRL zajišťuje Agentura pro odstraňování hrozeb Úřadu obrany USA (bývalá Agentura speciálních zbraní). Podle údajů novinářů vyčleňuje kazašská vláda na biologické výzkumy v Kazachstánu méně než 700 tisíc USD ročně, zatímco úřad obrany USA do dvou miliónů. Po prozkoumání vědeckých časopisů se podařilo najít zmínky o více než třiceti projektech Úřadu obrany v Kazachstánu, kterých se účastnilo 31 zahraničních vědců.

A skandální projekt Gavina Smitha na výzkum koronaviru je pouze jedním z těchto třech desítek. V Alma-Atě například pracoval celý oddíl vojenských biologů ze Zdravotního střediska válečného námořnictva USA (Silver Spring, stát Maryland) v čele s kapitánem druhého stupně Allenem Richardsem.

Je zajímavé, že profesor Smith dříve zkoumal koronavirus v těsné spolupráci s filiálkami tohoto námořního střediska v jihovýchodní Asii.

Kromě toho novináři objevili v kazašské laboratoři stopy po odbornících z biologického střediska armády Velké Británie ve městě Porton Down a Institutu mikrobiologie německého Bundeswehru v Mnichově.

Byly nalezeny dokumenty svědčící o tom, že výsledky výzkumů byly z Kazachstánu předávány k dispozici Centrálnímu velitelství ozbrojených sil USA (CENTCOM) ve státě Florida.

Tato armádní struktura odpovídá za provádění vojenských operací v Afghánistánu, Iráku a Sýrii. To právě ji v Íránu po vraždě generála Sulejmáního označili za teroristickou organizaci.

Kromě Střediska pro obzvláště nebezpečné infekce američtí odborníci pracují ve Vědeckovýzkumném ústavu problémů biologické bezpečnosti (tam probíhal výzkum koronaviru), v Národním středisku biotechnologií, Národním veterinárním referenčním středisku a v řadě dalších míst.

Všechny tyto objekty začaly dostávat granty z Úřadu obrany USA v letech 2000-2010, a potom plynule přešly pod kontrolu amerických vojáků. Přestože se kazašské ministerstvo zahraničí pokouší všechny přesvědčit, že je stále ještě má pod svou kontrolou.

Reálnou kontrolu prací přímo na místě provádí oddělení Agentury pro snižování hrozeb, která se nachází na velvyslanectví USA v Kazachstánu. V jejím čele stojí podplukovník Steven Calder. Pravidelně do Kazachstánu přijíždí také pracovní skupina vojenského výboru senátu a armády USA kontrolující účetnictví a dodržování nařízení schválených Washingtonem.

Naposledy podobná komise do Alma-Aty přijela v srpnu 2019, v čele s Jacqueline Kerberovou ze senátního výboru, která se specializuje na programy biologické války.

Kromě toho se novinářům povedlo zjistit příjmení téměř deseti důstojníků armády USA a Německa, kteří pravidelně navštěvovali chráněné biologické objekty v Kazachstánu.

Tyto biologické výzkumy jsou součástí programu Úřadu obrany USA zaměřeného na studium nemocí charakteristických pro region a živých organizmů, které mohou sloužit jako jejich přenašeči. To ony jsou základem pro vedení biologické války v regionu.

Součástí takové války může být vytváření kontrolovaných ohnisek infekčních onemocnění v regionu poškozujících stát-oběť bez vyhlášení otevřené války.

Úspěšné vedení biologických programů USA v institucích formálně náležejících Kazachstánu je podmíněno nejen hloupostí úředníků, ale také finanční zainteresovaností řady osob. V této souvislosti se ozývá jméno ředitele referenční laboratoře Toktasyna Jerubajeva a šéfky Úřadu pro mezinárodní spolupráci kazašského ministerstva školství a vědy, kterou je Guľnara Aubakirova.  U všech je možné vysledovat pochybné finanční vazby na americké struktury.

Navrhujeme představitelům Kazachstánu, aby se přestali tvářit, že je všechno v pořádku a přestali se pokoušet skrývat tu skutečnost, že USA má pod kontrolou řadu biologických objektů v Kazachstánu.

Podle našich informací se velvyslanectví Kazachstánu v Moskvě pokusilo objednat si materiály na obranu biologické laboratoře v Alma-Atě v řadě ruských médií. Máme k dispozici kopii „instrukce s návodem pro novináře, jak osvětlovat tuto věc“ a fotografie, které zákazník předává najímaným korespondentům.

Pokud kazašští diplomaté budou pokračovat v podobné nepřátelské činnosti, zaměříme naše příští vyšetřování na tato fakta, což bude mnohé mrzet.

Zdroj: Russkaja vesna

Překlad: Irena

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Patrik
Patrik
18. 5. 2020 8:04

Musím opět jednou připomenout svůj diskusní komentář a tentokrát komentář pod posledním Pjakinem o aktuálním dění v Kazachstánu
https://outsidermedia.cz/v-v-pjakin-otazky-a-odpovedi-ze-dne-11-5-2020/#comment-97449

A s povděkem kvituji, že konečně si někdo dění v Kazachstánu povšiml i v negativní rovině, protože vševědoucí levanet už pár let nedá na Kazachstán dopustit a o projektu Astana nechce ani slyšet.
A projekt Astana pohledem Pjakina (Pjakina levanetem odepsaného a dokonce i paní Irenou zkritizovaného, čemuž dosud nerozumím) opětovně připomínám
https://vimeo.com/227634801

PS: Nikdy neztrácejme kritické myšlení, byť se některé stránky „One man pravdy“ chovají tak, že každý nesouhlasný názor, byť ve skutečnosti názor polemický, banují!

Irena
18. 5. 2020 9:26

Ještě bych ve vztahu k tomu článku podotkla, že Rusko rozhodně možnost biologické války nepodceňuje a situaci ve světě okolo koronaviru Putin promptně využil k výstavbě nových zdravotnických zařízení prostřednictvím ministerstva obrany, neboť jak víme, civilní úředníci nepospíchají plnit jeho příkazy a když, tak se je pokoušejí různě překrucovat, ztěžovat podmínky výplat peněz, časovět to protahovat apod. Zde mu guvernéři hlásí, jak proběhla výstavba střediska u nich, jaká je epidemiologická situace v jejich regionu… …a jak jsou na tom s nařízeným vyplácením peněz zdravotníků :-) Je to poučné podívání :-) https://www.youtube.com/watch?v=kamTqVSuzlc Nyní se otevírá 8 zdravotních středisek, první bylo otevřeno… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
18. 5. 2020 12:22

Američané rádi dělají na cizím území to, co americké zákony zakazují. Tím se zcela vyhýbají odpovědnosti a páchají Zlo.Kolem Číny a Ruska je rozmístěno cca 400 amerických biologických laboratoří. Kazachstán, Kyrgyzstán, Afghánistán, Pákistán, Vietnam, Tchajwan, Filipíny, Jižní Korea, Arménie, Japonsko… a všude kolem americké vojenské základny. Tak je to správné, tak to má být. Všechny tyto výzkumy založeny, financovány, udržovány a kontrolovány Pentagonem. Žádná z referenčních laboratoří nespadá pod jurisdikci státu, ve kterém se nachází. A všude, kde jsou biolaboratoře (nebo v jejich blízkosti), se záviděníhodnou pravidelností propukají nová neznámá onemocnění, která američané cynicky – jako teď v Kazachstánu –… Číst vice »

Dana
Dana
18. 5. 2020 16:47

V pokrocile Evrope je tolik biologickych ustavu, vyzkumnych ustavu, testovacich zarizeni, ze nikoho nenapadne se nejak obavat laboratori. Cesti vedci pracuji uzce s vedci jinych statu, v CR pracuji cizi experti, nikomu neni divne, ze treba cesti odbornici se vyznamne zviditelnili pri objasnovasni Covid-19 . Na zaklade vyzkumu v CR, kde take pracovali Americane.. Nemyslim, ze nekdo z domorodcu v ceske kotline se na ne chce hrnout s vidlemi. V zaostalejsich statech, kde se nechaji hecovat propagandou bulvarni zumpy je to jinak, protoze lid je neinformovany.. Vyzkumne laboratore si porizuji vyspele staty v cizine, treba i z EU, aby se… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Dana
18. 5. 2020 18:16

„Ztraťte se mně z dohledu, vy dobytku, pitomče!“
Jaroslav Hašek

racek
racek
Reply to  Dana
19. 5. 2020 20:17

Jo, paní Dano, pokrytectví světem vládne. Domluvili se, že nikdy a nikde a nedovolí atd , ovšem řídí se heslem ten kdo stojí dál, zůstane opodál. Samozřejmě, jedni to dělají skrytě a říkají my nenene, jiní to diversifikují mimo své území a pak piští to my neéé to voni… ale biozbraně jsou velmi lákavé, vždyť původ se dá tak těžko najít, konec konců, vždy se najde netopýr nebo prase které za to může, a účinky jsou tak lákavé, třeba zrovna cen Covid .. tak velmi nakažlivý, takový podobný znehybní celé území a učiní je bezbranným a přitom ne moc smrtelný… Číst vice »

Dana
Dana
Reply to  racek
20. 5. 2020 18:53

pane Racku, tak jak tak, tenhle clanek je stvava propaganda proti Americe a nezodpovedni novinari tim skodi hlavne Rusum, kdyz hecuji proti Kazachum, jako ze jsou pomocnici Zla. Tam jde o mocenskou politiku vlivu a zrejme se nekteri Rusove snazi zastrasit noveho presidenta od stykani se s Americany. Nekdo holt pouziva cukr a nekdo zase bic. Kazasi jsou ale z vetsiny musliimove, na tlak odpovidaji vzdorem a agresi, coz muze vest k nepratelstvi mezi Ruskem a Kazachstanem. V clanku jsou polopravdy a uplne lzi, jedna z nich je lehce prokazatelna. Uvadeji americkeho doktora Singera , co pusobi v Kazachstanu jako… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Dana
21. 5. 2020 11:47

„Moc tady neřvete, milostpaní, Vám kouká blbost z očí, i když spíte,“ řekl vlídně Švejk, usmívaje se přitom sladce. Čím se zabývají americké biolaboratoře v ​​Kazachstánu? https://www.fondsk.ru/news/2020/04/25/chem-zanimajutsja-biolaboratorii-ssha-v-kazahstane-50722.html Koronavírus a expanze americké armády v Kazachstánu https://stanradar.com/news/full/39264-koronavirus-i-ekspansija-amerikanskoj-armii-v-kazahstane.html 92% obyvatelů Alma-Aty chtějí aby amíci zavřeli tu svoji nebezpečnou biolaboratoř a vypadli, nechtějí je. Kde je asi někdo chce? Spustila se mediální akce „na podporu zdravotnictví“, přichomítla se i USAID, bez ní ani ránu. Žádný efekt. Profil podplukovníka Daniela A. Singera, tzv. „zdravotníka“, na americkém státním webu je prezentován, ehm, … velice šetrně až cudně. Kazašský Národní centrum pro vysoce nebezpeční infekce je řízen… Číst vice »

bmw525i
bmw525i
19. 5. 2020 21:01

Studie financovaná vládou USA, která objevila stále více nových kmenů „nového netopýřího koronaviru“, byla zveřejněna teprve vloni. S názvem Objev a charakterizace nových netopýřích línii koronavirů z Kazachstánu – (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30999711) zaměřená na faunu netopýrů ve střední Asii. Studie byla plně financována ministerstvem obrany – (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6521082/) USA, konkrétně Agenturou pro snižování obranných hrozeb (DTRA), v rámci projektu zkoumajícího koronaviry podobné MERS, jako je výše uvedená studie z roku 2018. Autoři studie jsou spojeni s Kazachstánským výzkumným ústavem pro problémy biologické bezpečnosti a s Duke University. Výzkumný ústav pro problémy biologické bezpečnosti, přestože je oficiálně součástí kazašského Národního centra pro biotechnologie, obdržel… Číst vice »