Diskuze k článku


 • Béda • 24. listopadu 2015

  http://medzicas.sk/ukrajina-pripravuje-uplnu-blokadu-krymu/
  Prezident Ukrajiny Porošenko navrhol zastaviť dopravné spojenie s Krymom

  Prezident Ukrajiny Petro Porošenko, adresoval premiérovi Arsenijovi Jaceňjukovi návrh zriadiť pracovnú skupinu, ktorá bude analyzovať problematiku ukončenia nákladnej dopravy, ukončenie obchodu s Krymom a pripraviť návrh rozhodnutia.
  Okrem toho, Porošenko navrhuje, aby sa do rozhodnutie vlády v tejto otázke dočasne pozastavila nákladné cestné aj železničné spojenie s polostrovom v oboch smeroch.

  (Takže teroristický čin na elektrickú sieť bol napokon – ak už nie plánovaný vládou, rozhodne v zmysle jej zámerov a nie je to nič, s čím by nesúhlasila. Dobre vedieť akého máme suseda. Vládu, ktorá podporuje terorizmus… (nejenom terorismus ale také Daeš, islámské radikály v RF. Holt radikálové měli vždy k sobě blízko. Spojení fašistů a teroristů proto není žádným velkým překvapením.)

  http://cz.sputniknews.com/svet/20151123/1746659/gazprom-dodavky-plynu-ukrajina.html

  Zálohová platba Ukrajiny za plyn stačí možná na pár dní; Rusko může zastavit dodávky plynu, nedostane-li další zálohovou platbu, prohlásil novinářům šéf Gazpromu Alexej Miller.

  Porošenko kapituloval před islámskými radikály a nacigardou
  http://www.zvedavec.org/vezkratce/11755/

  Stačilo pár stovek demonstrantů a 40 minutový rozhovor mezi Porošenkem, Mustafou Džemilevem (dříve teroristou a nyní ocháncem lidských práv) a poslancem Refatem Čubarovem, aby Čubarev, vracející se od Porošenka prohlásil:
  „Snahy národní gardy a policie vytěsnit „aktivisty“ od zničených pilotů elektrického vedení byly nedorozuměním.Nepředpokládá se obnovení dodávek elektřiny na Krym. Prezident podporuje energetickou a obchodní blokádu Krymu.“ ří „hrdinové ATO“ a „přátelé Ukrajiny“ z řad islámských extremistů

 • Béda • 24. listopadu 2015

  Stejně je to zvláštní. Po otevření dveří budoucího evropského šariátu a válčiště nebudou do EU utíkat lidé z válečné zóny teroristické „ATO“ ale ekonomičtí migranti z válkou (válečným ničením) „nepolíbené“ fašistické části bývalé Ukrajiny, kterou zničili rukou společnou a nerozdílnou nenažraní místní oligarchové, fašisti a západní finančníci.

 • idiotronic • 24. listopadu 2015

  Pokud budou mít domácnosti energii 6 hodin denně, civilizace trvá. Ceny záložních zdrojů asi poskočily.
  Ale Ukrajina si nepomohla.

 • hudryper • 24. listopadu 2015

  Jde jasně o pokus ukrajinských vládních zločinců válčit s Ruskem jinak než dosud,tedy minomety a děly,což jim zakázala EU. Cítím,že se zrychlil čas opravdu citelné odvety Ruska na hospodářském poli,ale i vojenském. Zachycený dopis Vasila Babického ,ukrajinského obchodního rady v Kataru ,prozrazuje něco mnohem děsivějšího : (byl to on,kdo přeprodal 265 zastaralých polských protiletadlových automatických kanonů Saúdské Arábii (nakonec ISIS), které byly původně Polskem věnovány ukrajinskému ministerstvu vnitra.)

  „Odhalené informace jasně naznačují, že katarské ministerstvo obrany organizuje dodávky ukrajinských systémů protivzdušné obrany teroristům v Sýrii přes Bulharsko a Turecko. Američtí důstojníci v Kataru smlouvy schválili. Vzhledem k tomu, že systém „Pečora 2D“ je schopen zasáhnout letadla až do výšky 21 km, může vyšetřování pádu A321 Metrojet na Sinaji dojít náhlého obratu…“ Celý článek včetně kopií ukr.dokumentů je na dnešním zvedavci.

 • fajt • 24. listopadu 2015

  hudryper napsal

  Jde jasně o pokus ukrajinských vládních zločinců válčit s Ruskem jinak než dosud,tedy minomety a děly,což jim zakázalaEU. Cítím,že se zrychlil čas opravdu citelné odvety Ruska na hospodářském poli,ale i vojenském. Zachycený dopis Vasila Babického ,ukrajinského obchodního rady v Kataru ,prozrazuje něco mnohem děsivějšího : (byl to on,kdo přeprodal 265 zastaralých polských protiletadlových automatických kanonů Saúdské Arábii (nakonec ISIS), které byly původně Polskem věnovány ukrajinskému ministerstvu vnitra.)

  „Odhalené informace jasně naznačují, že katarské ministerstvo obrany organizuje dodávky ukrajinských systémů protivzdušné obrany teroristům v Sýrii přes Bulharsko a Turecko. Američtí důstojníci v Kataru smlouvy schválili. Vzhledem k tomu, že systém „Pečora 2D“ je schopen zasáhnout letadla až do výšky 21 km, může vyšetřování pádu A321 Metrojet na Sinaji dojít náhlého obratu…“Celý článek včetně kopií ukr.dokumentů je na dnešním zvedavci.

  nevím, co je lepší, jestli to, že rusové o zničení svého letadla ví všechno a jako správní mužíci mlčí ( bo to dělají vždycky ) a nebo o něm fakticky neví nic, i když kousek od jeho pádu mají svou vojenskou kampaň století – ale koukal jsem na jejich náčelnický píp šou video pokoj, spíše obří multi kino a myslím si, že si na něm nepouštějí jenom batmana a jiné srágory v tři déčku :-)
  http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/385272-vek-nema-temer-zadny-vliv-na-sexualni-touhu.html – mi dnes potěšila tahle noticka ( asi draze zaplacený a vyszukany – to je polsky a ne sprostě – výzkum, jinak to dnes nikdo ani neumí ), že libido funguje v každém věku, to tak nějak člověka zahřeje na … duši :-)

 • Viky • 24. listopadu 2015

  „“… Navíc přerušení vedení totiž automaticky odpojilo bloky v tepelných elektrárnách, ale i v Záporožské atomové elektrárně, což ovšem znamená, že bez proudu je i více než sto tisíc obyvatel Chersonské oblasti Ukrajiny. …“
  Ta souvislost je trochu jiná. Krym nelze bez dalších technických opatření odpojit od stávající ukrajinské sítě. NELZE. Část Chersonské oblasti je spotřebitelsky zásobována z Krymu. Ta elektřina sice pochází z ukrajinských elektráren, potom přichází dálkovým vedením na Krym, a poté se vrací zpět na území Chersonské oblasti. „Technická opatření“ jsou: přemostění dálkového vedení a vybudování další rozvodny. No, v zemi, ve které byli po zatím posledním „mejdanovském“ převratu schopni vybudovat pouze zátarasy a vyhloubit příkopy, se ani nedá čekat investice podobného druhu. Pokud tedy administrativa hochštaplera Potrachčenka nehodlá obnovit dodávky elektřiny na Krym, měla by vysvětlit vlastnímu obyvatelstvu jak je bude v Chersonské oblasti zásobovat elektřinou. Čistě tak, technicky vzato.
  Krym není bez elektriky! sakra. Krym pokrývá asi 30 procent z vlastních zdrojů, 30 z nouzových a ten zbytek mu chybí. Momentálně není jak vykrýt. To je ten „blackout“. Podmořský vysokonapěťový kabel z RF také není tak jednoduchá záležitost. To není jen kabel, to je také jeho propojení se sítí na Krymu a v RF. (jsou to stovky miliard rublů… nepřeháním) Aby síť opravdu fungovala, nemůžete do ní připojit kdekoliv a cokoliv. Ani zátěž, ani zdroj.
  (takových krásných paragrafů! poškozování veřejně prospěšných zařízení, terorismus, nedovolené nakládání s výbušninami… to vše v organizované skupině… Co na to generální prokuratura? Ukrajina je přece „právní stát“ pouze s některými nedokonalostmi. Teda, alespoň říkal Potrachčenko./

 • Sio • 24. listopadu 2015

  No, možná je to dobrá příležitost postavit tam nějaké fotovoltaiky, slunce tam bude docela dost a je to relativně nezávislý zdroj elektřiny.
  Perspektivně nejsou od věci ani vlastní plynové elektrárny.
  http://www.rozhlas.cz/plus/svet/_zprava/ropa-a-plyn-skutecny-motiv-ruske-anexe-krymu–1353502

 • Béda • 24. listopadu 2015

  Sio napsal

  No, není to zcela k tématu …
  https://tvrain.ru/news/minoborony_podtverdilo_chto_na_granitse_turtsii_sbit_rossijskij_samolet-398837/

  Pilot se údajně katapultoval. Turečtí „šariátníci“ = podporující šariátníky (tlačící se do EU, kde na ně čeká otevřená náruč Makrely) prý sestřelili letadlo které narušilo jejich vzdušný prostor. Nechtěl bych být od této doby v kůži tureckých vojáků, kteří zcela běžně dlouhodobě narušují teritoriální suverenitu Sýrie.

 • ray • 24. listopadu 2015

  Ten poslední odstavec o prezidentovi Malawi je jako z knihy příběhů o Božích mlýnech :-)

 • Irena • 24. listopadu 2015

  Irena napsal

  http://politikus.ru/events/63717-nato-sozyvaet-ekstrennoe-soveschanie-po-situacii-s-krusheniem-su-24-v-sirii.html

  Buď se jdou radit, jak se tam, do Sýrie, díky další provokaci nasrat se svou demokratickou armádou co nejvíc, nebo mají oprávněně stažené zadky a nejspíš od obojího trochu.

  Navíc byli v Sýrii zraněni tři ruští novináři
  http://politikus.ru/events/63718-minoborony-rf-troe-rossiyskih-zhurnalistov-raneny-v-ponedelnik-v-sirii.html

 • Béda • 24. listopadu 2015

  Stejně by mě zajímalo (určité podezření bych měl), který de*il natlačil tureckou muslimskou diktaturu do NATO. Jestliže je tam islámský stát, který má většinu území v Asii a slouží jako vstupní brána islamistů do Evropy, proč tam není pravoslavné Rusko, které má taktéž většinu území v Asii? Navíc Rusko pomáhalo vždy chránit Evropu, ať již od Tatata, Turka anebo německého nácka. (zeptal bych se toho de*ila).

 • Béda • 24. listopadu 2015

  Prezident Asad by měl RF požádat o ochranu civilistů = uzavření vzdušného prostoru a sestřelení každého cizího letadla, které naruší územní suverenitu Sýrie. Rusko by to mohlo zvážit a v případě souhlasného stanoviska neprodleně oznámit všem „partňorům, že každé cizí vojenské letadlo, které nemá schválení syrského vedení bude sestřeleno jako nepřátelské.

 • Irena • 24. listopadu 2015

  Putin nazval sestřelení ruské stíhačky úderem do zad od přisluhovačů teroristů.

 • nikdo • 24. listopadu 2015

  Zeman sestřelení odsoudil http://www.vz.ru/news/2015/11/24/779935.html

 • Vaska • 24. listopadu 2015

  atentáty v Paříži, Krymská provokace nácků a nyní ta SU-24 – to je práce soudruhů z SS – snaží se přejít do útoku proti Putinoj – vůbec bych se nedivil kdyby jako další krok chtěli zavřít pro ruské lodě Bospor – osman bude ječet jakej je chudák a masmédia budou lhát že i Krkonoše teď v zimě zezelenaj

 • Irena • 24. listopadu 2015

  https://www.youtube.com/watch?v=GfpRdQZuXCg

  Putin

 • nikdo • 24. listopadu 2015

  Jestlipak právě nezačal proces vedoucí ke vzniku samostatného Kurdistánu?

 • peter. • 24. listopadu 2015

  Sio napsal

  No, není to zcela k tématu …
  https://tvrain.ru/news/minoborony_podtverdilo_chto_na_granitse_turtsii_sbit_rossijskij_samolet-398837/

  Sio:
  Teraz je hlavne dôležité to.či Rusi majú nevyvrátiteľné dôkazy o tom,že to sučko bolo zostrelené nad Sýriou a nie nad Tureckom.Ide o to,že Rusi pôsobia v Sýrii v rámci medzinárodného práva.Sú tam jediní legálne,na rozdiel od kohokoľvek iného.V takom prípade,že ten eroplán bol zostrelený nad Sýriou,možno incident kvalifikovať ako útok (úder na Ruskú federáciu).Ak by sa to stalo nad Tureckom,tak to by sa mohlo obhajovať sebaobranou.
  Lavrov už údajne odvolal oficiálnu návštevu Turecka.Ak sa totiž jedná o úmysel,tak bez povolenia USA by si toto Turecko v živote nedovolilo.Konflikt môže eskalovať takým tempom,že ani nestihneme zistiť čo sa vlastne deje.Bojím sa,že týmto aktom demonštrovali USA práve to,že už sú rozhodnutí k akcii.
  A hlupaňa Merkelová bola prosíkať toho zkurvysyna Erdogana aby pomohol Európe s Imigrantami. A nakoniec sa ukáže ,že práve Erdogan bol vykonávateľom plánov iniciátorov tej utečeneckej krízy.

 • Béda • 24. listopadu 2015

  Teď byla v rozhlase zpráva, že turisti cestovky z RF (a turisté) začali rušit ve velkém zájezdy do tureckých destinací.

 • merlin • 24. listopadu 2015

  bojim bojim.

 • Sio • 24. listopadu 2015

  nikdo napsal

  Jestlipak právě nezačal proces vedoucí ke vzniku samostatného Kurdistánu?

  Taky mě to napadlo. Rusové prostě mohou solidně vyzbrojit Kurdy a Erdogan bude hodně litovat …

 • Sio • 24. listopadu 2015

  peter. napsal
  Sio:
  Teraz je hlavne dôležité to.či Rusi majú nevyvrátiteľné dôkazy o tom,že to sučko bolo zostrelené nad Sýriou a nie nad Tureckom.Ide o to,že Rusi pôsobia v Sýrii v rámci medzinárodného práva.Sú tam jediní legálne,na rozdiel od kohokoľvek iného.V takom prípade,že ten eroplán bol zostrelený nad Sýriou,možno incident kvalifikovať ako útok (úder na Ruskú federáciu).Ak by sa to stalo nad Tureckom,tak to by sa mohlo obhajovať sebaobranou.
  Lavrov už údajne odvolal oficiálnu návštevu Turecka.Ak sa totiž jedná o úmysel,tak bez povolenia USA by si toto Turecko v živote nedovolilo.Konflikt môže eskalovať takým tempom,že ani nestihneme zistiť čo sa vlastne deje.Bojím sa,že týmto aktom demonštrovali USA práve to,že už sú rozhodnutí k akcii.
  A hlupaňa Merkelová bola prosíkať toho zkurvysyna Erdogana aby pomohol Európe s Imigrantami. A nakoniec sa ukáže ,že práve Erdogan bol vykonávateľom plánov iniciátorovtej utečeneckej krízy.

  Nemyslím, že Rusové napadnou natvrdo na Turecko. Ušáci se denně modlí, aby Rusko vstoupilo s někým do války a Putin to dobře ví. Počítám, že najde jiný způsob, jak ErDOGAna potrestat.

 • Viky • 24. listopadu 2015

  to Sio: „“No, možná je to dobrá příležitost postavit tam nějaké fotovoltaiky, slunce tam bude docela dost a je to relativně nezávislý zdroj elektřiny.
  Perspektivně nejsou od věci ani vlastní plynové elektrárny.““

  Fotovoltaiky tam už nějaké jsou, nedaleko Simferopolu je fotovoltaická „farma“ o celkem slušné výměře. S plynovkama se počítá tak jako tak, a vrtule jsou použitelné na jevpatorijském břehu. Nějaké tam jsou, ale pořád všechno málo. Jevpatorijský břeh je přímo typický stálým pozimně – zimním větrem a silně zasolenou písečnou stepí, na hranici pouště.Skoro ideální, rozhodně lepší podmínky než zde. Problémy s elektřinou je Krymský poloostrov dlouhodobě zatížený. Všechno to chce dost investic, a … čas.