Diskuze k článku


 • Jura • 3. července 2015

  Lidstvo se probouzí, ale „hmota“ tvrdě bojuje proti!

 • Martin (už bez taky m) • 3. července 2015

  Tribune, „amík“ který není zcela hloupý by šel k 11. září…, „Evro“pan k bombardování Jugoslávie, někdo k rozpadu SSSR, někdo k rozpadu Říše Římské…někdo k vytvoření prvního rodu, první rodiny…
  Nic se nezměnilo, je to tu stále, mění se jen „akcent“ dle ÚČELU těch kteří CHTĚJÍ OVLÁDAT.
  Atributem MOCI není jen hmotná dispozice prostředky- sama o sobě bez schopnosti OVLÁDAT DAV je k ničemu.
  A k tomu musí z LIDU stvořit DAV…
  Buďme LIDÉ, buďme SPOLEČENSTVÍ. Neměňme se v JEJICH NÁSTROJ,
  nebuďme DAV…
  ŽIJME MYŠLENKY (IDEJE), neživořme v zájmu IDEOLOGIÍ…
  Třeba to co popisujete Tribune – třeba je to právě onen „předstupeň krok vzda-vpřed“ k „skutečnější“ demokracii…jako vládě PRO LIDSTVO.
  PRO Lidství…
  Chraňme život, chraňme krev.
  Ale nevolejme po krvi…

 • Martin (už bez taky m) • 3. července 2015

  KAŽDÝ „bod“ zlom/Ů má zároveň
  silný mobilizační potenciál…
  https://www.youtube.com/watch?v=tsoI5pd4oQk

 • hudryper • 3. července 2015

  Opravdu se začíná zdát,že v české společnosti došlo k bodu zlomu. Ke zlomu v dosavadní apatii ,
  k potřebě se vyjádřit veřejně a zřetelně. Bylo načase ! Že k tomu došlo ze strachu před imigranty nevidím za tak důležité jako to, že k jakémusi bodu zlomu konečně došlo ! Široké vrstvy, které se cítí být ohroženy konečně berou na vědomí třeba to,co veřejně vyjádřil Bartoš na demonstraci .
  Že jde o válečnickou variantu B proti Evropanům,když se válečným štváčům ve Washingtonu nevede varianta A v důsledku důslednému vyhýbání se válce ze strany Ruska. Havlistická kavárna
  se začala obávat – a to je také dobře. Její vliv na českou politiku slábně stejně jako schopnost jejich
  guru udržet myšlenku a moč. Prostě dál už nelze počítat se švejkovským :“ To chce klid „.

 • peter. • 3. července 2015

  hudryper napsal
  Prostě dál už nelze počítat se švejkovským :“ To chce klid „.

  +++++

 • Georgius z Raduně • 3. července 2015

  Nastává v Evropě potopa a při čtení Tribunova článečku se mi vybavila představa, že minulý čtvrtek navštívil žirafu krtek. Když nemůže být potopa před kterou varuje tato píseň – proč by nemohla být ta druhá, ze které si její autoři dělají legraci?

  Byli kdysi dnové
  kdy praotec Noé se bál
  už se sen nic nevejde
  takhle to přece nejde dál

  Jestli tahle potopa nepřestane
  ani medák naživu nezůstane
  jak vyhlížel holubi
  plnovous mu z paluby vlál

  Táhne mu myslí
  že se mu zkřížili sysli
  že jsou to prachšpatný časy
  že se mu asi
  smíchaj rasy

  Minulý čtvrtek
  navštívil žirafu krtek
  a toho velkýho hada
  má velice
  slepice ráda

  Rozčileně chodí
  po palubě lodi
  nepřestává světu lát
  až racek chechtavý
  klofne ho do hlavy
  prostě se mu začne smát

  Hej starý pane
  každá potopa přestane
  vono to tak nezustane
  a pak se teprv budeme smát

  Dnes už neni Noé
  však nebezpečný dnové jdou dál
  víc než vody z nebe
  dnes člověk aby sebe se bál

  Ve dne v noci od soboty do soboty
  lidstvo děsí žhaví běsy
  z jádra hmoty
  zeměkoule nebude
  jestli to takhle pude dál

  A člověk dumá
  jakou ta puma cenu má
  proč to co by mohlo sloužit
  musí lidi strachem soužit

  Koho to baví
  pečovat o svoje zdraví
  aby až bude na tom
  ho dřív nežli šlak trefil atom

  Abychom se přeci
  takovýchhle věcí nemuseli tolik bát
  dřív než bude veta
  po všech krásách světa
  můžeme si zazpívat

  Zahoďme pumy
  ukažme co kdo z nás umí
  peněz ušetříme sumy
  bude nám hej
  budem se smát

  Ještě včera bych se nad stupiditou úvodního článku smál. Dnes se směji své blbosti, ve které jsem si nikdy nemyslel, že ta „srandovní potopa“ je realizovatelná a že se ještě dnes najdou ochotní realizátoři.

 • Béda • 3. července 2015

  Na tento problém může existovat tisíc a jeden náhled. Moje stanovisko je následovné. Vůči těm lidem v zásadě nic nemám, nežádám použití žádného násilí vůči nim ale požaduji, aby EU, potažmo ČR nepřijímala běžence. Násilný přístup mají spíš ti, kteří udržují a podporují válečné konflikty, destabilizující politické převraty a nekončící násilí v jejich domovině. Přijetí tisíc, desettisíc anebo koneckonců i stotisíc běženců z těchto zemí vzhledem k tomu, že doma jich trpí v rozvrácených zemích přes sto milionů nic neřeší, naopak pro zdejší sociální systém to znamená vážné nebezpečí vzhledem k tomu, že perspektivně po přijetí prvních se dají očekávat masivní přívaly běženců z rozvrácených zemí. A tito běženci, jak jsem psal dříve zde nejsou na přechodnou dobu ale zůstanou navždy včetně „multiplikačních“ efektů v oblasti porodnosti, kultury, ghett, potažmo radikálních projevů… Není pravdou, že nejsou zátěží pro zdejší již beztak přetížený sociální systém ani to, že jejich ekonomický přínos převýší celkovou finanční zátěž. Náklady by měly být adresné – měly by je nést téměř výlučně viníci toho stavu (USA,VB, Francie) jejichž kapitálové špičky, které se na tom rozvratu obohacovaly a obohacují a řešení by mělo být systémové nikoliv individuální. Mělo by se skončit s dodávkami zbraní islámským radikálům, jako gesto dobré vůle a usmíření by měli být potrestáni hlavní viníci – G.Bush mladší, Blair, Sarkozi, Cheney, Rumsfeld, … měly by být vyčísleny reparace státům – viníkům, měla by být ukončena podpora saudskoarabského režimu, který je semeništěm podpory radikálů, měla by být ukončena podpora rozvratné imperiální politiky vměšování, řešení by mělo probíhat v zemích, odkud běženci prchají formou NEZISKOVÉ POMOCI státy – viníky, měl by být proveden pokus o hledání konsensu

 • Dana • 3. července 2015

  Rekla bych, ze Cesko je schopne se postarat o opravdove bezence , tedy lidi, kteri se dostali do zoufale situace, najme syrske matky s detmi v uprchlickych taborech.. O tech se vede jen statistika, bohuzel, tito lide nemaji prostredky platit tisice dolaru paserakum, k tomu podlomene zdravi a hladove deti.. Ovsem pozor na jejich manzely, kteri mozna bojuji za islamske teroristy. Takze krestane jsou nejvhodnejsi immigranti…..
  Jsou ruzne typy emigrantu a ti ze saharske Afriky jsou jini, ne jen v barve kuze, ale predevsim ve spolecenskem a kulturnim vyvoji. . Je to kultura islamskeho darwinismu, ktery znicil jejich svet a ted se snazi absorbovat i jine zeme. Toto pochopi kazdy clovek, i ten, ktery ma jen selsky rozum..
  Neni nic nemoralniho v tom, vybirat si emigranty, kteri jsou s evropskou kulturou slucitelni a maji alespon podobne hodnoty. K nasi anglosaske kulture, ktera je napadana socialistickymi naivky, patri i to, ze stat se musi prvne postarat o sve vlastni lidi. O ty, kteri se semkli pod jednou entitou naroda a statu, tem patri prvni zodpovednost politiku.

  Dalsi zapadni hodnota by melo byt uvedomeni, ze tito nezvani bezenci porusuji zakony suverennich statu, neb jsou to ilegalove a naprosto ignoruji prava obcanu techto zemi.
  Pachaji trestny cin.

  Zapadni moralni hodnota je take podiveni se nad tim, ze mladi a zdravi muzi opousti rodiny, deti a vydavaji se za dobrodruzstvim snadnejsiho zivota. . Chapu, ale proc nebojuji v jejich zemich pro jejich zeny a deti , popripade pro zachranu jejich kmene ?
  Jak ma cesky narod a muzi v nem hodne chyb, tak jsem presvedcena, ze by sve deti a zeny vetsina muzu branila az do sveho padnuti – nasledne tyhle silne protesty proti nasilnemu proudu emigrantu povazuji za potesujici a zdravou reakci..

 • Béda • 3. července 2015

  Ještě něco pro ty kdo argumentují přijímáním běženců v r. 1968. Měli by si uvědomit, že – ti běženci potenciálně nepředstavovali žádné vážnější nebezpečí ani pro sociální systém, koneckonců procházeli sítem záchytných táborů), ani pro bezpečnost západních zemí. Západní země nemusely přizpůsobovat své zvyklosti běžencům – vzdělávací soustavu, nemuseli zakazovat „nošení ruflí ani dlouhých vlasů“, nemusely stavět minarety, běženci nevnášely do západních zemí šaríi, ghetta a dodnes nepředstavují radikální vrstvy v nové domovině.

 • Béda • 3. července 2015

  Béda napsal

  Na tento problém může existovat tisíc a jeden náhled. Moje stanovisko je následovné. Vůči těm lidem v zásadě nic nemám, nežádám použití žádného násilí vůči nim ale požaduji, aby EU, potažmo ČR nepřijímala běžence. Násilný přístup mají spíš ti, kteří udržují a podporují válečné konflikty, destabilizující politické převraty a nekončící násilí v jejich domovině. Přijetí tisíc, desettisíc anebo koneckonců i stotisíc běženců z těchto zemí vzhledem k tomu, že doma jich trpí v rozvrácených zemích přes sto milionů nic neřeší, naopak pro zdejší sociální systém to znamená vážné nebezpečí vzhledem k tomu, že perspektivně po přijetí prvních se dajíočekávat masivní přívaly běženců z rozvrácených zemí. A tito běženci, jak jsem psal dříve zde nejsou na přechodnou dobu ale zůstanou navždy včetně „multiplikačních“ efektů v oblasti porodnosti, kultury, ghett, potažmo radikálních projevů… Není pravdou, že nejsou zátěží pro zdejší již beztak přetížený sociální systém ani to, že jejich ekonomický přínos převýší celkovou finanční zátěž. Náklady by měly být adresné – měly by je nést téměř výlučně viníci toho stavu (USA,VB, Francie) jejichž kapitálové špičky, kterése na tom rozvratu obohacovaly a obohacují a řešení by mělo být systémové nikoliv individuální. Mělo by se skončit s dodávkami zbraní islámským radikálům, jako gesto dobré vůle a usmíření by měli být potrestáni hlavní viníci – G.Bush mladší, Blair, Sarkozi, Cheney, Rumsfeld, … měly by být vyčísleny reparace státům – viníkům, měla by být ukončena podpora saudskoarabského režimu, který je semeništěm podpory radikálů, měla by být ukončenapodpora rozvratné imperiálnípolitiky vměšování, řešení by mělo probíhat v zemích, odkud běženci prchají formou NEZISKOVÉ POMOCI státy – viníky, měl by být proveden pokus o hledání konsensu

  mírového konsensu k ukončení války a navození míru. Bohužel existují velice vlivné skupiny kterým z pragmatických důvodů mír v muslimském světě nevyhovuje. Jsou to ty samé, které stojí za rozpoutáním tamního násilí.

 • Georgius z Raduně • 3. července 2015

  A teď vážně, Tribune! Pokud si vážně myslíte, že jsem celý svůj život prožil v zemi, kde je doma svoboda, demokracie a humanita – které bych mohl opěvovat a za které bych se mohl ve své falešnosti a primitivnosti schovávat – tak je mi Vás upřímně líto. Už se nedivím, že jste – soudím jen podle toho článku, poněvadž Vás neznám – takový mimorealitní mimoň, který si nedá a nedá pokoj, poněvadž si bláhově myslí, že ten přicházející bordel je nový a krásný svět, v němž musí být místo pro všechny.

 • fajt • 3. července 2015

  Dana napsal

  Rekla bych, ze Cesko je schopne se postarat o opravdove bezence , tedy lidi,kteri se dostali do zoufale situace, najme syrske matky s detmi v uprchlickych taborech..O tech se vede jen statistika,bohuzel,tito lide nemaji prostredky platit tisice dolaru paserakum,k tomu podlomene zdravi a hladove deti.. Ovsem pozor na jejich manzely,kteri mozna bojuji za islamske teroristy.Takze krestane jsou nejvhodnejsi immigranti…..
  Jsou ruzne typy emigrantu a ti ze saharske Afriky jsou jini,ne jen v barve kuze, ale predevsim ve spolecenskem akulturnim vyvoji. . Je to kultura islamskeho darwinismu, ktery znicil jejich svet a ted se snazi absorbovat i jine zeme.Toto pochopi kazdy clovek,i ten,ktery majen selsky rozum..
  Neni nic nemoralnihov tom,vybirat si emigranty,kteri jsou s evropskou kulturou slucitelni a maji alespon podobne hodnoty. K nasi anglosaske kulture, ktera je napadana socialistickymi naivky, patri i to,ze stat se musi prvne postarat o sve vlastnilidi.O ty,kteri se semkli pod jednou entitou naroda a statu,tem patri prvni zodpovednost politiku.

  Dalsi zapadni hodnota by melo byt uvedomeni,ze tito nezvani bezenci porusuji zakonysuverennich statu,neb jsou to ilegalove a naprosto ignoruji prava obcanu techto zemi.
  Pachaji trestny cin.

  Zapadni moralni hodnota je take podiveni se nad tim,ze mladi a zdravi muzi opousti rodiny,deti a vydavaji se za dobrodruzstvim snadnejsiho zivota. . Chapu,ale proc nebojuji v jejich zemichpro jejich zeny a deti , popripade pro zachranu jejich kmene ?
  Jak ma cesky narod a muzi v nem hodne chyb,tak jsem presvedcena, ze by sve deti a zeny vetsina muzu branila az do sveho padnuti – naslednetyhle silne protesty proti nasilnemu proudu emigrantupovazuji za potesujici a zdravou reakci..

  bullshit. ..

 • peter. • 3. července 2015

  Robert Fico : Nemáme žiadnu zodpovednosť za situáciu v Líbyi,Sýrii a Iráku …..
  http://www.teraz.sk/slovensko/premier-nemame-ziadnu-zodpovednost/143876-clanok.html

 • Béda • 3. července 2015

  Peter,

  docela férové stanovisko.

 • Dana • 3. července 2015

  fajt,
  Tak to potom nezbyva nic jineho, nez vzit vsechny obyvatele Afriky do Evropy a nastolit NOVY spolecensky rad, ze.
  Stedra Amerika bere utecence a stara se o ne, ovsem Amerika je bohata a obrovska.
  Tak se pripravte na emigranty, vy socialni inzenyri..

  Postovany clanek je dlouhy a tak uz musite umet anglictinu.
  Obrazky jsou ale vysvetlujici…. 🙂

  http://www.startribune.com/new-somali-refugee-arrivals-in-minnesota-are-increasing/281197521/

 • abx • 3. července 2015

  Peter, to je ako s tymi poziarnikmi, ktorym sa dnes hovori hasici:
  velitel poziarnikov a jeho pobocnici chodia zakladat poziare a nutia beznych clenov poziarneho zboru, aby ich potom hasili, pricom sami sa spinavej nebezpecnej roboty nezucastnia (USA), alebo ano a pritom strasne vyplakavaju (francuzi a taliani) a volaju dalsich, aby im pomohli…

 • Martin (už bez taky m) • 3. července 2015

  Je docela veselé sledovat, jak „Milan Kohout utíká Janu Čulíkovi z lopaty“ na které ho chce „vsadit do Západní civilizační vize“…
  http://www.blisty.cz/art/78030.html
  Na odpověď k provokaci Milana Kohouta u Jílkové by bylo nejlépe klidně mu říci bez přehnaných emocí, že se ani „Západu“ nepodařilo přijímáním miliónů „uprchlíků“ změnit svou „tvořivost vývozce lidských práv formou převratů, agresí a barevných revolucí“. Ba že ani ta „integrace“ neproběhla v ghettech a izolovaných čtvrtích jak se předpokládalo… No a nakonec mu s klidem říci, že i to „obohacení kultur“ probíhá „v reálu“ s „určitými odlišnostmi“ oproti „předpokladům“…
  Nadávky, zuřivost a fanatismus, hloupý izolacionsimus či marné pokusy o něj nám ale nepomůžou.
  NAOPAK. Povzbudí fašisty, kteří pak již nerozlišují, umožní lidi používat jako pouhý hloupý nástroj korporací, které se nyní mohou jen smát, jak se jim povedlo „nás rozhodit“…a „co že přijde, až skutečně někdo přijde“.
  K čemu všemu z okleštění zbývajících práv budeme „v zájmu přežití“ ochotni a svolni – o „přežití“ jde přece každému z nás na každém přechodu x-kráte za každý den…
  Nechci zlehčovat, ale upozornit na riziko „bezstrukturního řízení“ tím „3 vzadu“ (NWO elitami)…
  Na zlost a hněv mají lidé právo, ale nejsou dobrými rádci, nevyřeší rozumně skutečně reálnou situaci.
  A strach?!
  Ten zatemňuje mysl, svazuje a brání hledání skutečného řešení.
  Neměňme se proto v TUPÉ NÁSTROJE j/elit.
  Nemá žádný smysl žít ani umírat v hněvu, zlobě a vzteku násilí, když to vůbec ale vůbec nepomůže ani těm co zůstávají naživu…
  To jak vystupujeme totiž není samoúčelné, a podle toho se „k nám“ přidávají „ti další“…
  A ruku na srdce – tady je ke zneužití „hněvu lidí“ pro cíle těch kterým na něm a jeho osudu ale vůbec, opravdu vůbec nezáleží velmi blízko.

 • vittta • 3. července 2015

  Solidarita byla možná po převratu čím dál sprostší slovo, ale nyní, nyní se z kolonistů asi pokakáme.
  K čemu se starat o nemocné děti, důchodce a bezdomovce, čert je vem, ale ti tmaví-to je budoucnost světa dobroty a všeobjímající lásky.
  Soucit je slovo, které vyjařuje porozumění pro trpícího tvora, podle mě jakéhokoliv, multikulturisté z toho slova ale vykřesali ďábla, soucit je soucit k barevným, nikdo jiný si nejen soucit nezaslouží, ale navíc si zaslouží nenávist, protože bílí to jaksi všechno zavinili a ty se bílá hubo styď, že máš plnou lednici.
  Problém, o kterém je řeč, nejde řešit jinak než silou.
  Může to být buď síla, která je donutí dodržovat zákon hostitelské země, nebo to může být síla, která je donutí, dodržovat azylové zákony, nebo to bude síla, která je v případě potřeby zničí.
  Zní to blbě, ale na bílé občany- v případě porušení zákona (a někdy i bez toho) se také síla používá a nikoho to netrápí.
  Jsem člověk a Čech, moje razantní odmítnutí invaze kolonistů ze mě nedělá ani podčlověka, ani bezcitnou kreaturu, ani nesolidární svini.
  Pokud Evropa je to, co se děje posledních 5-10 let v Bruselu a okolí, pak se k takové Evropě a evropanství nehlásím!!!
  A Tribune, doražením uprchlíků na hranice Evropy se nezměnilo nic.
  To až jejich množství a chování nás změnilo, taktéž jejich organizovanost a nejasný způsob cesty nejen po moři, ale i po souši.
  Kdysi jsem napsal krátký text o příčinách a následcích, byl ovšem sluníčkovsky jinde překroucen.
  Pointu napíšu zde, aby bylo jasno.
  „Když nemůžeme bojovat s příčinou, (a to nemůžeme, protože příčinu nikdo přesně nezná) musíme bojovat s důsledkem.“
  Jinak je s námi konec.

 • fajt • 3. července 2015

  Dana napsal

  fajt,
  Tak to potom nezbyva nic jineho,nez vzit vsechny obyvatele Afriky do Evropy a nastolit NOVY spolecensky rad,ze.
  Stedra Amerika bere utecence a stara se o ne,ovsem Amerika je bohata a obrovska.
  Tak se pripravte na emigranty, vy socialni inzenyri..

  Postovany clanek je dlouhy a tak uz musite umet anglictinu.
  Obrazky jsou ale vysvetlujici….

  http://www.startribune.com/new-somali-refugee-arrivals-in-minnesota-are-increasing/281197521/

  bullshit. ..

 • Alena • 3. července 2015

  demagogie jak vyšitá

 • Alena • 3. července 2015

  http://www.zvedavec.org/vezkratce/10712/
  Evropská komise dává přednost migrantům před 25 milióny nezaměstnaných občanů EU
  Evropská unie: V Evropském programu pro migraci je kromě nelegální migrace řešena i cílená legální migrace levné pracovní síly do Evropské unie:
  Evropská komise, dne 13. 5. 2015:

  „Celoevropský program přesídlování bude osobám, které vyžadují mezinárodní ochranu, sloužit jako prostředek bezpečného a legálního vstupu do EU.

  V souvislosti se stárnutím obyvatelstva se EU potýká s nedostatkem kvalifikovaných pracovních sil zejména v odvětvích, jako je věda, technika a inženýrství. Proto Evropská komise předloží v roce 2015 nový balíček týkající se mobility pracovních sil a zahájí veřejnou konzultaci o směrnici o modré kartě, aby přilákala více vysoce kvalifikovaných státních příslušníků třetích zemí.

  Souběžně s tím bude EU investovat do navázání dlouhodobého obchodního dialogu se soukromým sektorem, odborovými organizacemi a dalšími sociálními partnery, aby lépe pochopila rozmanité potřeby našeho hospodářství a pracovních trhů a umožnila výměnu osvědčených postupů.

  Komise uvolní minimálně 30 milionů eur na podporu vybudování kapacit třetích zemí pro účinné řízení pracovní migrace, přičemž důraz bude kladen zejména na zaručení práv migrujícím pracovníkům a boj proti jejich vykořisťování. Komise bude také podporovat etický nábor pracovníků v odvětvích, která se potýkají s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků v zemi původu a zprostředkuje levnější, rychlejší a lepší převody finančních prostředků migrantů.

  V budoucnu se chce Komise ve spolupráci se členskými státy zabývat vývojem „systému pro projevení zájmu“, v rámci něhož by mohli být potenciální kandidáti z řad migrantů spárováni se zaměstnavateli v celé EU, kteří hledají zaměstnance.“

 • Béda • 3. července 2015

  Vitta,

  já bych příčiny viděl v PNAC, konspiraci z 11/9/2001 která zázračně zapadla do cílů PNAC a v následujících dávno plánovaných agresích v Afghánistánu, Iráku, Libyi, konspiraci v Sýrii a na Ukrajině (další vlna migrantů může přijít totiž z východu). Ti, kteří toto zavinili by měli sedět v „Norimberku“.

 • peter. • 3. července 2015

  Béda napsal

  Peter,

  docela férové stanovisko.

  Béda
  Zlomia ho ako nič.Podpísali sme Lisabonskú zmluvu a vzdali sme sa práva “ veta“v rozhodovaní o azylovej a imigračnej politike v EU.O všetkom rozhodne kvalifikovaná väčšina,ktorú veľmi ľahko vytvoria západoeurópske štáty.Tak bude,ako rozhodnú oni.A oni sú už preplnení.

 • vittta • 3. července 2015

  Dá se to tak vidět, Bédo, ale jisté to není.
  Pozadí je také nejasné, možostí je hodně.
  On každý něco ví, lecos do sebe zapadá, ale jak to přesně je, to nikdo vědět nemůže a dost možná, že to přesně nevědí ani vinníci.
  Kolonisty ale vidí každý a KAŽDÝ, kupodivu vč. sluníčkářů, za tím vidí právě různé tyhle variace..na 11/9 apod.
  Přes to se nejenom nechají vydírat hezkými slůvky o solidaritě a pomoci, ale mnozí ještě aktivně pomáhají.
  To je do nebe volající hloupost, žijeme na zemi, ne v ráji, když nedostane zlobivé dítě důsledný trest, tak bude čím dál zlobivější až se zkazí, když nebudeme trestat kriminální skutky, tak si tady kriminálníci budou dělat čím dál víc, co chtějí, ale když se necháme vydírat a budeme přijímat kolonisty vale-nevale (a každý ví, KAŽDÝ, že to u 1000 nebo 2000 neskončí) tak nás čeká skvělá budoucnost?
  Jsou nemocní, normálně nemocní…
  Podle mě tedy.

 • Alena • 3. července 2015

  Při státním dluhu ČR přes 1,8 bil. Kč je řešení jednoduché:
  zrušit veškeré sociální dávky a příspěvky, a to pro všechny občany žijící v ČR, včetně nově příchozích běženců.
  Naše sluníčkovské elity a 10 % našich nejbohatších občanů by pak dobrovolně na ubytování či stravu našich nezaměstnaných, bezdomovců a nově příchozích běženců mohli přispívat.
  Pane Tribune, naši nejbohatší podnikatelé nejsou již 25 let solidární s touto vlastí. Zakládají si firmy v daňových rájích. Proč nepíšete i o tomto nešvaru?

 • Alena • 3. července 2015

  doplnění: nevládní neziskové organisace, které dostávají mohutné finanční injekce na naše romy či přistěhovalce, budou dobrovolně tyto peníze odevzdávat na umoření státního dluhu ČR.
  Až bude státní dluh na nule, po vytvoření rezerv, povinné registraci všech nevládních organizací placených ze zahraničí, pak může být organizována pomoc těm nejchudším afričanům v jejich zemích. Ty se totiž ani do Evropy nedostanou

 • Béda • 3. července 2015

  Vitta,

  myslím, že se shodneme. Přijímat běžence, když ti co je vyhnali dále bezostyšně a vesele přispívají k vyhánění dalších jako kdyby se nic nedělo, je sebevražda. Jaký smysl má pokoušet se lít kýble vody do požáru, když na druhém konci stojí cisterny s benzínem, které nějací dobráci stříkají na hořící barák?

 • Béda • 3. července 2015

  Dana,

  nečtěte púouze A, to není všechno. Nejenom potrestání viníků ve smyslu trestněprávním ale taky náklady musí nést jejich země, včetně migrantů a reparací za válečné škody a rekonstrukci rozbitých zemí. Ten trest je víceméně jenom symbol, že nějaká spravedlnost vůbec existuje, že zločin zůstane nepotrestán, je to takové gesto dobré vůle – první krok k uklidnění situace, náznak že existuje dobrá vůle ke smírnému řešení.

 • peter. • 3. července 2015

  Georgius z Raduně napsal

  A teď vážně, Tribune! Pokud si vážně myslíte, že jsem celý svůj život prožil v zemi, kde je doma svoboda, demokracie a humanita – které bych mohl opěvovat a za které bych se mohl ve své falešnosti a primitivnosti schovávat – tak je mi Vás upřímně líto. Už se nedivím, že jste – soudím jen podle toho článku, poněvadž Vás neznám – takový mimorealitní mimoň, který si nedá a nedá pokoj, poněvadž si bláhově myslí, že ten přicházející bordel je nový a krásný svět, v němž musí být místo pro všechny.

  http://archiv.roumen.cz/a/Ulice_2025.jpg

 • Dana • 3. července 2015

  Tak to, Bedo,
  v reparaci valecnych skod a obnovobani statu jsou Spojene Staty z obliga, protoze uz cini daleko vice, nez je nutne.
  Jen v Afghanistanu postavila americka vlada nespocet skol, nemocnic a ruzne zaklady infrastruktury.. Moc se tom posledni dobou nepise, to aby americky danovy poplatnik nemel namitky.
  Zde jsou fakta, kolik USA vydaly jen do Aghanistanu.
  „““““““Key Facts““““““““““
  In 2012, Afghanistan received US$492 million in international humanitarian assistance, making it the sixth largest recipient. Initial estimates for 2013 total US$505 million.
  Afghanistan has been in the top 10 recipients of humanitarian assistance in each of the last 10 years. Humanitarian assistance peaked at US$930 million in 2008, when it was the third largest recipient.
  The United States (US$142 million) was the largest donor of humanitarian assistance to Afghanistan in 2012, followed by Japan (US$85 million) and Germany (US$59 million).
  The US provided 21% (US$1.1 billion) of all humanitarian assistance to the country between 2003 and 2012.

  A to ani nepocitam humanitarni pomoc od ruznych americkych nevladnich organisaci……..
  Nejvetsi sponsor Afghanistanu pro humanistickou pomoc zustava i nadale USA…

 • fajt • 3. července 2015

  Dana napsal

  Tak to,Bedo,
  v reparaci valecnych skod a obnovobani statu jsou Spojene Staty z obliga,protoze uz cini daleko vice, nez je nutne.
  Jen v Afghanistanu postavila americka vlada nespocet skol,nemocnic a ruzne zaklady infrastruktury.. Moc se tomposledni dobou nepise,to aby americky danovy poplatnik nemel namitky.
  Zde jsou fakta,kolik USA vydaly jen do Aghanistanu.
  „““““““Key Facts““““““““““
  In 2012, Afghanistan received US$492 million in international humanitarian assistance, making it the sixth largest recipient. Initial estimates for 2013 total US$505 million.Afghanistan has been in the top 10 recipients of humanitarian assistance in each of the last 10 years. Humanitarian assistance peaked at US$930 million in 2008, when it was the third largest recipient.The United States (US$142 million) was the largest donor of humanitarian assistance to Afghanistan in 2012, followed by Japan (US$85 million) and Germany (US$59 million).
  The US provided 21% (US$1.1 billion) of all humanitarian assistance to the country between 2003 and 2012.

  A to ani nepocitam humanitarni pomoc od ruznych americkych nevladnich organisaci……..
  Nejvetsi sponsor Afghanistanu pro humanistickou pomoczustava i nadale USA…

  bullshit. ..

 • Béda • 3. července 2015

  Dana,

  to má být nějaký vtip? Již postavili amíci všechny baráky, které Afgháncům rozbili? Jaká je cena za zabitého a zmrzačeného Afghánce, jaká za 15-ti letou okupaci země, jaká je cena za psychická traumata, jaké jsou penále za mezinárodní zločin nejtěžšího kalibru? Kolik set miliard narvali amíci do té války? Pár set milionů dolarů do budování toho, oč se jich místní mneprosili to má být adekvátní náhrada?

 • Béda • 3. července 2015

  Dana napsal

  No,kdo videl prumerny afghansky „barak“,tak vi, ze se dapostavit uplne zadarmo,jen je treba tvrdsi manualni prace k pokladani kamenu,spojeni sem tam s jilem,– tedy zdroju, kterych je v teto horske zemi nadbytek. . Prumer nema zavedenou elektrinu ,obydli ma suchy zachod a vodu ze spolecnevesnicke studne.Tahle valecna skoda je opravdu minimalni,lehce napravitelna,jako pro Evropana staveni chatky.. Opominu,ze mnozi Afghanci ziji obydlich,ktere bychom my nazvali jeskynemi.
  Zraneni Afghanci jsou z drtive vetsiny osetrovani americkou armadou spolu s mezinarodnimi organisacemi jakoDoktori bez hranic,vse samozrejme zadarmo. .Divky, ktere byly zmrzaceny a zabity , nebopopaleny kyselinou v obliceji jen za to,ze jely z dalky autobusem do skoly,aby se mohly naucit cist a psat,nejsou obetmi Amiku. . 99 procent zabitych bylozahubeno svymi spoluobcany.Zacollateral umrti vesnicanu dostavali pribuzni nahradu penezni,casto i nekolik domacich zvirat navic,dle afghanskeho zvyku..Vsak si pockejte,vlna mladych, pohlednychAfghancu se sune i do stredni Evropy, miluji mobily a americke obleceni,americkou hudbu a filmy a hlavne,sni o sukani Evropanek. .Maji hodne testasteronu,jako vsichni mladi muzi na svete a mozna je na case,aby si tenplacidni evropsky genofod trochu vzkrisil DNA..

  Evropa by je měla nalodit a všechny odvézt ke břehům nezištných šiřitelů míru, demokracie, humanity, lidských práv a distributorů drog – tedy USA.

 • Bety • 3. července 2015

  fajt – vaše reakce na Danu je super. Nechápu, že se ještě někdo snaží se s ní /či s ním/ vybavovat.

 • K. J. • 3. července 2015

  Napadá mě, že v rámci opakování historie, by se Evropané mohli sebrat, nechat Evropu Africe a hromadně migrovat do severní Ameriky, obsadit ji a stejně jako v historii vcelku nedávné vybít tamní obyvatelstvo a přivlastnit si opět jejich půdu. Prostě jen běžné kolečko v historii lidských dějin…

 • Dana • 3. července 2015

  …fajt – vaše reakce na Danu je super. Nechápu, že se ještě někdo snaží se s ní /či s ním/ vybavovat. .
  Souhlasim, Bety
  naprosto super reakce fajtika, ctenar ihned pozna, ze se jedna o inteligentniho tvora , ktery vsemu rozumi, vsechno zvlada, geopolitiku ma v ceskem malicku naprosto spolehlive a presto je to ukazkovy gentleman. Vyrazivo v jinych prispevcich opravdu rozkosne, u mne se asi chlapec stydi… Holt jeden z cechacku, kteri jsou stredem meho deviantniho zajmu… 🙂

 • vittta • 4. července 2015

  Hele Dano, co je to ten „čecháček“?
  To je někdo níž než vy, nebo naopak výš…
  Mě tyhle věci děsně zajímají, někdo je Čech, jinýc čecháček, další je Evropan (to jsou ti nejkvalitnější, to vím)…kdo se v tom má vyznat?
  Píšete, jak USA postavily Afgáncům baráky… fajt napsal „bullschit“ a já se pomalu rozbrečel dojetím.
  Ale u toho pláče jsem stejně nepchopil, jak může odstavec v angličtině, byť nazvaný „Key Facts“ dokazovat, že je něco fakt?
  Zkuste mě poučit jinak.
  Tedy:
  Jaké byly cíle vpádu USA do Afgánistánu?
  Byly tyto cíle splněny?
  A ještě jedna věc- nebyl by nějaký fakt, jak USA staví domy v Iráku a třeba jinde, kde se vojensky angažovaly?
  A byly cíle splněny?
  Já zatím vidím leda miliony černých na našich hranicích.
  A zničené země.
  A rozvrat v celých oblastech.
  Já nemám rád černé, navíc muslimy u nás a jsem zásadně proti, ale v jejich zemích je respektuji a respektuji i jejich nábožensví a jejich kulturu.
  Nemám radost z jejich neštěstí a jejich obětí….

 • abx • 4. července 2015

  Dana napsal
  In 2012, Afghanistan received US$492 million in international humanitarian assistance, making it the sixth largest recipient. Initial estimates for 2013 total US$505 million.
  Afghanistan has been in the top 10 recipients of humanitarian assistance in each of the last 10 years. Humanitarian assistance peaked at US$930 million in 2008, when it was the third largest recipient.
  The United States (US$142 million) was the largest donor of humanitarian assistance to Afghanistan in 2012, followed by Japan (US$85 million) and Germany (US$59 million).
  The US provided 21% (US$1.1 billion) of all humanitarian assistance to the country between 2003 and 2012.

  to nie je vsetko, hlavny vyvozny artikel Afganistanu pod patronatom USA je surove opium:

  Podľa informácii CNN je Afganistan zdrojom 80 percent svetového nelegálneho ópia. Z predaja boli v roku 2013 získané 3 miliardy dolárov (asi 2,35 miliardy eur), rok pred tvoril zisk vo výške 2 miliardy dolárov (približne 1,57 miliardy eur), čo predstavuje nárast o 50 percent. Podľa amerických úradov je značná časť týchto peňazí využitá na financovanie afganského povstania a terorizmu.

 • abx • 4. července 2015

  este doplnim, ze sa da predpokladat (na 99%), ze s castou v Afganistane vyprodukovaneho a lacno nakupovaneho opia obchoduju samotne USA, ktore ho letecky dopravuju na svoju zakladnu Bond Steel a skrze prostrednikov spracovavaju a distribuuju po EU a na Blizkom Vychode. takto bolo financovane aj hnutie ISIS/ISIL. koniec koncov, drogy su biznis ako kazdy iny…

 • abx • 4. července 2015

  nastal cas diverzifikovat portfolium a investovat do rubla. Euro a dolar coskoro pojdu na uplne dno, jedine Rusko robi opatrenia pozitivne a to znamena ze napriek vykyvom rubel PRAVDEPODOBNE porastie. Sberbank ma terminovany vklad 6.5% urok. Cize zoberiete niekolko € alebo CK a pojdete do Sberbank, ze si ich tam chcete ulozit v rubloch. Podla kurzu deviz vam ich zmenia na ruble a v rubloch ich budete mat kolko chcete na ucte… pritom bude rast urok… nasledne vyberate v eurach/CK, podla kurzu valuty predaj…

 • PPK • 4. července 2015

  Tzv. xenofobie není ani militantní ani výbojná zásada. Je to jen obranná reakce před vetřelci a násilí v programu primárně nemá. A přesto, propaganda citového vydírání tady kulminuje a důvody své aktivity po pravdě nesdělí. Přestože ty důvody nejsou ani citové, ani humanitární či sociální, přesto někteří nemyslící aktivisté levice na tento ideologický špek kapitalismu spolehlivě skáčou …

  Lesk a bída života v USA se totiž přesunuly do Evropy. Lesk přepychu asociální menšiny bílých a bída multikulturního davu těch ostatních. Zákeřný otrokářský scénář, zvaný mobilita pracovních sil je to, oč tu běží. U rodilých Evropanů se to nezdařilo, protože likviduje rodinný život. Korporace nelenily a penězi nalákaly do Evropy svobodné budoucí otroky z ciziny. Otroky, o nichž se manažeři domnívají, že se budou přesunovat pro pár peněz kamkoliv. Jenže ten, kdo nemá nikde domov, teď přišel bojovat za jakousi víru. Přesto kapitalista ještě jásá, že i tak může mít v příštích volbách politicky úspěch, když tím „podaruje“ práci místním lidem v nově rozšířených řadách nové policie, která bude pacifikovat kriminalitu a revolty chudých tuláků z cizích životních kultur.

  A přitom, viníci toho všeho jsou jen domácí elity a imigranti jsou jen nástrojem. Nástrojem, kterým teď mávají nad hlavou hloupí domácí sluníčkáři, placení granty a dotacemi EU. Je divné, že si neuvědomují, že až udělají špinavou citově vyděračskou práci proti právům lidí vlastní krve na důstojný mírový život, tak kapitál je z jejich redakcí chladnokrevně vykopne.

  Ano, Tribune, něco se změnilo. Změnila se politická taktika kapitálu, dovezená do Evropy z USA. Je to jen Váš problém, že jste to dosud nepochopil. Ostatně, proč by příští, tentokrát islámské majdany nemohly být například i v Římě, Berlíně nebo v Praze?

 • peter. • 4. července 2015

  PPK napsal
  Je to jen Váš problém, že jste to dosud nepochopil.

  PPK :
  Asi som nepochopil ani ja,lebo p.Čulík povedal cit.“Velká část uprchlíků jsou vysoce kvalifikovaní příslušníci profesních středních vrstev,chirurgové a farmakologové ze Sýrie a Afganistánu,protože kto jiný než střední vrstvy má možnost platit pašerákům za převoz do Europy až 30 000€.Kolik Čechů by si mohlo dovolit zaplatit převaděči do zahraničí v nejvyšší nouzi víc než 800 000 Kč?!
  http://aeronet.cz/news/utlocitny-pohled-dr-culika-na-problematiku-imigrace-aneb-jak-se-nechtene-sympaticky-odkopal/
  Tak si teraz myslím :Buď som strašný xenofób,rasista a „nácek“,alebo to len pán Čulík je kokot ako ozembuch.

 • peter. • 4. července 2015

  Možno nás prídu kultúrne obohatiť aj naši priatelia z Albánska :
  http://www.topky.sk/cl/11/1484909/V-Albansku-nasli-dvoch-zavrazdenych-Cechov–Tela-lezali-pod-utesom-v-rozstrielanom-aute-

 • PPK • 4. července 2015

  peter. napsal
  alebo to len pán Čulík je kokot ako ozembuch.

  🙂

 • Dolmen • 4. července 2015

  peter. napsal
  alebo to len pán Čulík je kokot ako ozembuch.

  Bingo, Peter!

 • LF • 4. července 2015

  On si Čulík (a podobní) hájí vlastní píseček.
  Kdyby se najednou stalo a lidi prozřeli, multikulti-buzno-socio-genderové žvandání by nikdo nezaplatil a všichni ti mistrové věd tlamocvičných odleva doprava by se museli jít živit něčím reálným.

  CHTIP
  Otázky, které kladou absolventi jednotlivých fakult:
  – Právnická fakulta: „Kde jste byl v noci z 12. na 13. března?“
  – Matematicko-fyzikální fakulta: „Vydrží tato konstrukce extrémní teploty?“
  – Přírodovědecká fakulta: „A co když dojde k mutaci?“
  – Ekonomická fakulta: „Jaká je návratnost této investice?“
  – Fakulta sociálních studií: „Chcete k tomu tatarku nebo kečup?“

 • Dana • 4. července 2015

  Vitto,
  Cechacek je evropsky specimen vseznalka, co ve sve hospode machruje a je nad veci, s jeho rozhledem zaby ve studni resi suverenne vsechny svetove problemy. Nejvice se zameruje na to kdo je vinen a kdo zapricinil tu ci onu situaci. Ciliz neresi situaci stavajici, ale uz minulou. Ciliz neustale zaostava.
  Cech nebo Moravan jsou v intelektualni rovine vyse , u nich existuje kriticke mysleni, logicky usudek a sebereflexe.
  Predne, ja nikoho nepoucuji, pisi zde jen muj nazor, ktery je ziskan z naprosto jineho prostredi a jinych zivotnich zkusenosti. Muj zajem lezi prednostne na uchovani naseho americkeho status quo, pripadne se orientovat pro jine situace, ktere Spojene staty potkaji.
  S budovanim Afghanistanu si to budete muset najit sam, protoze zpravy byly na americke TV, ze je to zem zbidacena, to je jasne. .Bohuzel nutne. Afghanistan v dobe, kdy byla Amerika rozzurena, nevydal bin Ladina a talibanci uz byli delsi dobu znami pro cviciste teroristu. . Cil byl narusit a podlomit -oslabit teroristicke hnizdo. . Vyhlasenim svate valky – jihadu bin Ladinem v devadesatych letech zacala civilisacni valka, Bin Ladina sice nakonec dostali, ale valka pokracuje. Na jeho misto prisli a stale prichazeji tisice jihadistu.
  Cilem neni znicit islamskou rozpinavost, protoze to je nemozne..
  Ted umiraji lide jinde, coz je zacatek a prima hrozba nynejsi Evrope. .Dalsi etapa muze byt, ze se politicky rozvracena EU stane rejdistem teroristu. Coz jeste cechackove nerozpoznali, Cesi ano. Kolonisace z tretiho sveta zacla .
  Existuje jen jeden cil a to je preziti „nevericich“, zapadniho sveta a uchovani si sveho teritorium. Ti , kteri breci nad cizimi lidmi, kteri casto maji za svuj cil vyrabovat a znicit nasi vyspelejsi civilisaci, ti si kopou vlastni hrob.

 • mirror • 4. července 2015

  Čulíkova beseda s Kohoutem, který se proslavil u Jílkové, má scénář stylu jeden o koze, druhý o voze. Čulík neemigroval, do Skotska se přiženil. Kromě výuky na katedře slovanských jazyků pracoval jako externí redaktor Svobodné Evropy. Domnívám se, že má ještě další zaměstnání a to systematicky dezinformovat zvláště v kritických okamžicích vojenských konfliktů. Schvaloval bombardování Jugoslávie, což mu mnoho čtenářů BL prominulo. V konfliktu na Ukrajině se opět začal stavět za mnohem špinavější stranu a je schopen omluvit cokoliv. BL zlepšily vzhled, což něco stojí. Čulík je podle mne spící agent. V mezičase láká čtenáře popisem sociálního útisku v ČR a pak v rozhodném okamžiku vystrčí rohy ďábla. Kde hledá Čulík oporu v postojích, které jsou opačné, než má logicky uvažující občan. Čulíkův otec byl překladatelem v jednom pražském výzkumném ústavu. Je pro mne nejasné, čím mu mohl minulý režim ublížit, že jeho syn okatě nenávidí komunisty? Snad jeho rodina ztratila privilegia, nevím. Jeho příbuzný kněz měl být perzekvován. Proboha, co asi vyvedl, že si ho všimli?

  K tématu článku. Dnešní situace je ideální k rozpoznání, kdo je kdo. Všímejte si a čtěte všechno. Bude se vám to hodit, abyste příště nenaletěli. Opatrnost nade vše. Rozhodnutí odložíme o kvartál, jak často radil náš náměstek. Na chodbě si starší kolegové ťukali na čelo.

 • peter. • 4. července 2015

  ….farmakologové z Afganistanu…..v tejto diskusii už nikto nič smiešnejšie nevymyslí.

 • peter. • 4. července 2015

  peter. napsal
  farmakologové z Afganistanu…

  Čulík mal pravdepodobne na mysli spracovateľov ópia.Tých nie je v žiadnej krajine nikdy dosť a obzvlášť v ČR a SR je ich katastrofický nedostatok,debil jeden

 • vittta • 4. července 2015

  Žijete v USA, Dano?
  To vypadá na origo americkou propagandu, která ovšem klasicky nemá moc logiku.
  Tak nějaký antihrdina- v našem případě Usáma, z čista-jasna má tolik moci a peněz, že zorganizuje celosvětovou teroristickou síť.
  Všimnou si toho USA, které jsou samozřejmě nejsvobodnější zemí světa a jdou zchraňovat nejen afgánský lid, ale i celý svět před militantním islámem, který ovšem jinak nadšeně podporují, vč.toho afgánského.
  To ale v příběhu není.
  Tam je sociálně-politický model jasný.
  Usáma-zlý, USA dobré.
  Nakonec USA Usámu „dostanou“, ale když se kácí les, létají třísky a tak samozřejmě USA nejen že se omluví civilnímu obyvatelstvu, ale zničené domy jim opraví.
  Jenže jakkoliv je bídák mrtev, válka pokračuje, nějak oklikou tak trošku proto, že Afgánistán Usámu nevydal, a ten se tím pádem stal supermučedníkem na 10 let.
  Dneska už v USA Usámu pomalu nikdo nezná, jsou ale ticíce a tisíce dalších- a „dostat“ je, je už tvrdší oříšek, byť takový Husajn a Kaddáfí byli už též „dostáni“.
  A neměl bych zapomínat na Miloševiče, ale to byl zase jiný soudek, ne islámista, ale zlý komunista.
  Jako Putin.
  Je to krásný příběh, Dano a já nechci nikomu brát jeho názory, ale…jakkoliv je možná čecháček synonymum pro všeználkoství (zde je zajímavé, že pravičáci mají ze čecháčky levičáky a naopak, takže čecháček není přesně specifikován) váš výklad má zase všechny rysy amerikanismu.
  Žádná sláva….
  Osobně raději poslouchám čecháčky, a sám jsem jím byl už mnohokrát nazván, byť pokaždé za něco jiného.
  Teď za můj odpor k černým kolonistům třeba….

 • vittta • 4. července 2015

  Podle mě je Čulda agent, ale kromě toho je také nesmírně ješitný a chtěl by být také suprenovinář.
  Za kterého se zřejmě i považuje…..

 • abx • 4. července 2015

  Dana napsal
  Afghanistan v dobe, kdy byla Amerika rozzurena, nevydal bin Ladina a talibanci uz byli delsi dobu znami pro cviciste teroristu. . Cil byl narusit a podlomit -oslabit teroristicke hnizdo. .

  ved Bin Ladin bol povodne americkym agentom. s jeho bratom jednal George Bush par dni pred 9/11. cez neho financovali americania mudzahidov a dodavali zbrane do Afganistanu. Hekmatyar posielal drogy do Europy cez Bin Ladina, americania tomu poskytovali krytie. afganskych teroristov cvicili americki specialisti na terorizmus. neskor sa pohnevali, to je pravda, to sa stava aj v najlepsich rodinach – nielen medzi teroristami, ktorych spajali vacsinovo obchodne zaujmy, len ciastocne ideove (spolocny nepriatel, Sovietsky zvaz)…

 • idiotronic • 4. července 2015

  Pro zájemce vedou Korán
  http://www.levneknihy.cz
  za pouhých 99 Kč

 • fajt • 4. července 2015

  Dana napsal

  Vitto,
  Cechacek je evropsky specimen vseznalka, co ve sve hospode machruje a je nad veci, s jeho rozhledem zaby ve studni resi suverenne vsechny svetove problemy.Nejvice se zameruje na to kdo je vinen a kdo zapricinil tu ci onu situaci.Ciliz neresi situaci stavajici, ale uz minulou. Ciliz neustale zaostava.
  Cech nebo Moravan jsou v intelektualni rovine vyse ,u nich existuje kriticke mysleni, logicky usudek a sebereflexe.
  Predne, ja nikoho nepoucuji,pisi zde jen muj nazor, ktery je ziskan z naprosto jineho prostredi a jinych zivotnich zkusenosti.Muj zajem leziprednostne na uchovani naseho americkeho status quo,pripadne se orientovatpro jine situace,ktere Spojene staty potkaji.
  Sbudovanim Afghanistanu si to budete muset najit sam,protoze zpravy byly na americke TV,ze je to zem zbidacena,to je jasne. .Bohuzel nutne.Afghanistan v dobe, kdy byla Amerika rozzurena,nevydal bin Ladina atalibanci uzbyli delsi dobu znami pro cviciste teroristu. . Cil byl narusit a podlomit -oslabit teroristicke hnizdo. .Vyhlasenim svate valky – jihadu bin Ladinem v devadesatych letech zacala civilisacni valka,Bin Ladina sice nakonec dostali, ale valka pokracuje.Na jeho misto prisli a stale prichazeji tisice jihadistu.
  Cilemneni znicit islamskou rozpinavost,protoze to je nemozne..
  Ted umiraji lide jinde, coz je zacateka prima hrozba nynejsi Evrope. .Dalsi etapa muze byt, ze se politicky rozvracena EU stane rejdistem teroristu.Cozjeste cechackove nerozpoznali,Cesi ano.Kolonisacez tretiho sveta zacla .
  Existuje jen jeden cil a to je preziti „nevericich“,zapadniho sveta a uchovani sisveho teritorium.Ti , kteri breci nad cizimi lidmi,kteri casto maji za svuj cil vyrabovat a znicitnasi vyspelejsi civilisaci,ti si kopou vlastni hrob.

  bullshit. ..

 • Dana • 4. července 2015

  Uz to je cechackovstvi, ktere se ohani slovy jako socialne politicky model – nic takoveho neexistuje, protoze situace je flexibilni a nejaky modelovy pristup je jen okrajovy, je to nasledek, jako napriklad projekt Laury Bush- Zenska emancipace v Afghanistanu… Tyhle akce jsou humanitarni a vedlejsi, utok na Afghanistan a Iraq byly v jadru valky o zachovani ropnych zdroju. . Zde valka nesmirne pomohla.
  Kde pisi, ze Amerika je jen dobra ? Vzdyt ma hodne chyb a problemu. Spojene Staty jsou ale dobre pro sve obcany, zatim, to je nejdulezitejsi. Na zbytek sveta se divam objektivne, vzdy ale beru v potaz dopad na USA.. Moc se nestaram, jak nas zbytek sveta vnima, clovek ani velmoce se nezachovaji vsem, ze ano.
  V Cesku ovsem vladne multikulturalismus, tak si to vychutnejte…

  abx
  I kdyby to byla pravda, ze bin Ladin byl americky agent ve valce se Sovety, i kdyby skutecne Americane tolerovali drogovy prumysl,
  TAK JAKO CO?
  To je jako nejake odhaleni, ktere mimo shazovani Ameriky neco vyresi ?
  Vzdyt prece nepratele USA uz davno vi, ze Amici jsou nespolehlivi darebaci, nejhorsi imperialiste a je treba mit soucit a priklonit se k tomu, kdo je porazeny a knuci. . Letite „odhalovani“ padu vezi 11.zari -2001 , uz neco kloudneho prineslo ? Ne, stale nejsou ty prave, padne dukazy, cechacek ale stale pidi a doufa, ze najde potvrzeni o krivactvi a podvodu Amiku.
  Takze podle cechackovske logiky, pomahejte muslimum, prijimejte mlade Afghance, Iracany, ukazte jim, ze jste lepsi nez Amici, ze mate vyssi moralni uroven..
  Jen do toho, cesti Romove jsou proti temto lidem andilci… Ale nebojte, vsak vy je s tim kapitalisticky socialnim modelem vsechny uzivite…. 🙂

 • vittta • 4. července 2015

  Komentář pro Danu čeká na schválení, čímpak to?

 • vittta • 4. července 2015

  vittta napsal

  Komentář pro Danu čeká na schválení, čímpak to?

  A-ha…

 • Béda • 4. července 2015

  specielně pro nick Dana – něco staršího a stále aktuální:

  http://outsidermedia.cz/Pravdepodobne-cile-USA-v-ukrajinske-krizi/
  http://outsidermedia.cz/průběžné-výsledky-ukrajinské-konspirace/

 • Dana • 4. července 2015

  Kdyz je Islamsky stat Iraku a Levantu oddilem americke armady, pak holt musi nejaky palestinsky novinar ty americke teroristy bojujici pod vlajkou USA napred chytit pri cinu a ukazat je v kleci. … Ovsem, ze v radach Isis bojuji islamisti z celeho sveta, tedy urcite i par fanatickych Americanu.
  Formalni US ARMY v radach Isis je zarucene arabska kachna, pochazejici od Shiitu, kteri maji strach z radikalnich Sunnitu-Isis a zaroven Amiku. Nu coz. Pro americke zajmy primitivni drb , bohuzel, nic to na situaci muslimske kolonisace do Evropy nemeni.
  Bedo,
  Ukrajina se sama zruinovala svou nesnasenlivosti k vlastnim lidem a nechava se ridit oligarchy, kyjevskymi ci ruskymi. . Svadet nacionalisticke nalady na obou stranach, chut zabijet se, to na Ameriku svadet muzete, ale je to jednoduchy alibismus….Posluzte si, chapu, ona pak ta realita je az prilis kruta…

 • Béda • 5. července 2015

  Dana,

  Ukrajina patří mezi státy, kterým (konkrétně Janukovyčovi) „zkroutily USA ruce“. Přiznal to Obama a přiznala to taky náměstkyně MZV Nulandová.

 • Martin (už bez taky m) • 5. července 2015

  Dana napsal

  Kdyz je Islamsky stat Iraku a Levantu oddilem americke armady,pak holt musi nejaky palestinsky novinar tyamericke teroristy bojujicipod vlajkou USA napred chytit pri cinu a ukazat je v kleci. … Ovsem,ze v radach Isis bojuji islamisti z celeho sveta,tedy urcite i par fanatickych Americanu.
  FormalniUS ARMYv radach Isis je zarucene arabska kachna,pochazejici od Shiitu,kteri maji strach z radikalnich Sunnitu-Isis a zarovenAmiku.Nu coz.Pro americke zajmyprimitivnidrb , bohuzel,nic to na situaci muslimske kolonisace do Evropy nemeni.
  Bedo,
  Ukrajina se sama zruinovala svou nesnasenlivosti k vlastnim lidem a nechavase ridit oligarchy, kyjevskymi ci ruskymi. . Svadet nacionalisticke nalady na obou stranach,chut zabijetse,to na Ameriku svadet muzete, ale je to jednoduchy alibismus….Posluzte si,chapu,ona pak ta realitaje az prilis kruta…

  bullshit. ..

  Promiňte fajte, že jsem si „přisvojil“ v reakci na trolla Vaši skvělou „univerzální“ odpověď na její kydy, ale tady už fakt nic jiného nefunguje nechceme-li diskuse změnit v obtěžování, zabránit alespoň částečně cílené demagogii celosvětového agresora který se ve své vypatlanosti považuje za vyvoleného zachránce…

 • Béda • 5. července 2015

  Kontrolní otázka: Bude „Krvavá Madla“ studovat Bohemistiku za 4 miliony od českých daňových poplatníků, kterých se na jejich názor tradičně nikdo neptal u Dr. Čulíka?

 • Kvalitni PPK • 5. července 2015

  Kdyby novináři chtěli vypátrat pravdu, jak je to s migrací, snadno by zjistili, kdo ty migranty k cestování přesvědčil, poskytl jim doklady a půjčil peníze na cestu. Jenže to novináři neudělají, protože oni jsou zas pro změnu placeni za to, že o tom budou mlčet a raději Evropany citově vydírat. Migrace mladých mužů z rozvojových zemí do zemí ekonomicky rozvinutých je už desítky let generována záměrně. V koloniích, kde jediným zdrojem jsou lidé vhodní k otrocké práci, je nejprve cíleně zvýšena bída a nezaměstnanost. Pak je potenciálním otrokům nabídnuta půjčka na vycestování za prací s výhodným výdělkem. Oni se doma bankéřům zaručí svými domečky a políčky, rodina tam zůstane a mužští rabové se vydají na cestu. Otrokům se lživě namluví, že v zaslíbené zemi peníze na cestovní půjčku za pár týdnů vydělají zpět a ještě jim zbude k poslání rodině domů. A tak se cestuje bez ohledu na vzdálenost. Není to nic nového, jen dříve se to otroctví provádělo násilím a dnes to zvládne propaganda. Střední sociální třídě Evropy nedochází, že všechna soudobá velká města s jejich věžovitými mrakodrapy postavili otročtí přistěhovalci. Postavili snad na dřívější poušti Dubaj s jejími věžemi a umělými ostrovy beduínští Arabové nebo snad New York s mrakodrapy postavili Indiáni z prérií? Ne. Dubaj postavili Indové a Bangladéšané a New York přistěhovalci z Evropy. Takže rozdíl v rase kolonizátorů tam sice v té Dubaji dnes je, ale podstata zůstala stejná. V pozadí je zase ropa etc., pak bílý muž a za ním bankéř, ideologicky řízený ze synagogy. Nic nového pod sluncem, stále stejné vykořisťovatelské schéma novověku. Jen mírumilovné otrocké křesťany z Evropy kdysi v NY a pokorné Indy v Dubaji dnes u nás nahrazují nábožensky nesmiřitelní muslimové. A Evropa má jako dárek od bank USA – problém.

 • peter. • 5. července 2015

  No čo už!Neostáva nič iné,ako sa hanbiť za takýchto politikov.
  http://www.hlavnespravy.sk/ako-miskov-s-kollarom-hladali-utecencov-v-taliansku/641541

 • vittta • 5. července 2015

  Peter, Čulík tam měl podobný článek, jak jakýsi šílený študent vůbec migranty v Itálii neviděl.
  Neodolal jsem a napsal mu, že je to tím pádem vyřešené, protože Itálie se zjevně jen vymlouvá na to, že problém s uprlíky nezvládá, a konec-konců, lže i o jejich přítomnosti.Nic tedy nebrání, aby VŠICHNI uprchlíci v Itálii zůstali.
  No a my, Češi a Slováci-se jich nemusíme bát, když nikde nejsou a tedy ani nebudou.
  Ti dva slovenští politici měli dojít k podobným závěrů, ale nějak nedošli.

 • vittta • 5. července 2015

  PPK:
  Co má společného bílý muž, řízený ze synagogy, s mrakodrapy v Dubaji?
  A to schéma vykořisťování v novověku…nechybí tam Turci?
  Byli až u Vídně.

 • mirror • 5. července 2015

  vittta napsal
  Neodolal jsem a napsal mu, že je to tím pádem vyřešené, protože Itálie se zjevně jen vymlouvá na to, že problém s uprlíky nezvládá, a konec-konců, lže i o jejich přítomnosti.Nic tedy nebrání, aby VŠICHNI uprchlíci v Itálii zůstali.

  Co vám Čulík odpověděl?

 • vittta • 5. července 2015

  Takže Dano, jelikož můj text nebyl připuštěn do diskuze, zřejmě z toho důvodu, že jsem použil v jedné větě mezinárodní výraz pro občana černé pleti, tedy Afroameričana či Euroafričana či Afroarfičana, jen v krátkosti se svěřím, že jsem rád, že i čecháček má nějakou specifikaci, která lze doložit na mém příkladu.
  Je zajímavé, že ostatní národy podobné problémy se „znalostí“ všech problémů nemají, takže neexistují žádní slováčci, němečci či američánci.
  Ti-pokud už jdou do hospody, o problémech světa nehovoří, věnují se POUZE pracovním a rodinným problémům.
  Když se pak třeba Američan(ka) náhodou o politce zmiňuje, jeho pohled není všeználkovsky čecháčkovský, ale naopak objektivní, vycházející z objektivních informací objektivních médií, s patřičným respektem k názoru druhých, čehož důkazem jste třeba vy.
  To vše lze doložit příslušnými odkazy, na rozdíl od čecháčka, který odkazy buď nemá, nebo je má špatné, čecháčkovské, byť třeba z cizí země.

 • vittta • 5. července 2015

  Nic, Mirrore.
  On se mnou už nemluví.
  Dříve mi „boural stereotypy“.
  Já vím, že asi nemá smysl mu psát, ale on je to takový..takový natvrdlý fanatik, že svými texty, v nichž lže tak strašně, že si sám sobě odporuje, přímu vybuzuje touhu ho distingovaně setřít, jako to udělal aeronet v odkazu od Petera nebo Sia.
  Odkryl karty, to je jisté.
  A nejen on, Mirrore, i jiní je odkryli…ale argumenty k tomu odkrytí nemají žádné.

 • mirror • 5. července 2015

  vittta napsal
  Nic, Mirrore.

  Já jsem si s nim také dopisoval. Jednou ročně jsem do BL posílal finanční dar. Pak jsem přestal dolézat, protože moje zkušenosti se příkře různily s jeho názory. Vypadalo to tak, že on věděl do detailů co se tady před převratem dělo daleko lépe než já, který jsem tady na rozdíl od něho žil.

 • abx • 5. července 2015

  Dana,
  vychadzate z medialnej reality, akoby to bola realita skutocna, akoby okrem tejto reality nebola ziadna ina. v situacii ked americke medialne korporacie ovladaju skoro vsetko (vsetko hlavne) co sa pise a hovori, to takto na prvy pohlad vyzera. je to ako v tom vtipe o slovenskom bacovi, ked pocuje niekoho vykrikovat ze mu zenu jebu, pozrie cez okno – a zisti, ze naozaj to tak vyzera, ale v skutocnosti teda (tej medialnej) je to inak – a nic take sa podla bacu nedeje…

  pritom sa deje velmi vela. cinania a rusi pracuju na odstrihnuti dolara ako svetovej rezervnej meny, ktora americanom umoznuje natlacit si papierikov kolko potrebuju a veskeru vyrobu outsourcovat do Ciny a produkty si od nich kupovat za tieto papieriky. ich politika je podobna ako svojho casu hitlerovska, robia si co sa im paci a vyhlasuju to za demokraticke a jedine spravne. lenze su na tom ovela horsie ako onehda Hitler, lebo Hitler mal za sebou fungujuci priemysel, plnu zamestnanost, motivovanu armadu – a ako nakoniec dopadol, kam ho ta bohorovnost doviedla. ked ste v USA, chodte na exkurziu do Detroitu – je to predobraz americkej buducnosti, ani nie velmi vzdialenej…

 • mirror • 5. července 2015

  peter. napsal

  No čo už!Neostáva nič iné,ako sa hanbiť za takýchto politikov.
  http://www.hlavnespravy.sk/ako-miskov-s-kollarom-hladali-utecencov-v-taliansku/641541

  Já žasnu, jak jsou ti politici dezorientování. Švédsko měli navštívit. Doporučuji destinaci Malmö. Před pár dny mi neschválili odkaz. Na novarepublika a také OM se objevil link na české stránky s popisem znásilnění hezké multikulti aktivistky, která hlásala, že se má mezi stehna pustit také černý nebo žlutý. Doplatila na svou naivitu, narazila na černocha, kterého vyhostili pro opakované násilné trestné činy z Ameriky. Nic se neutají, před volbami debilní multikulti vyplave na povrch. Všechny vlády si po převratu zvykly na to, že jim projde každá sviňárna, o které před volbami nemluvili nebo slibovali opak. Příkladem jsou církevní restituce, které byly podvodem na voličích. Lidé (tentokrát už) bděte (a nespěte)!

 • merlin • 5. července 2015

  chtěla bych jen podotknout, že ty šibenice nebyly určeny pro imigranty, alébrž pro skupiny obyvatel zde. To je ta mimo jiné cnemova politika – vyřídíme si to s nimi. S nimi nejsou imigranti /zatím je v azylových řízeních k dnešku cca 600 /ne z afriky, úplně všech – pokud údaj byl správný/ imigranti jen začínají být dobrým katalyzátorem – vstoupí a vystoupí z reakce jí nezměněni.
  Pokud se mi někdo z jakékoliv strany /už irrituju obě/ pokusí vyhrožovat něčím jako udušením z oběšením, dostane na hubu, až bude chcen a identifikován. Pokus na mailu už byl. Agresivita části čehosi, co bych nazvala neolevice je srovnatelná s agresivitou kterou jeví část čehosi, co si nazývám pracovně neopravicí. V určitém okamžiku se klidně můžou prohodit a nikdo to nepozná.
  Nehodlám kolem sebe v reálném životě tolerovat ani jednu, zvláště pokud chtějí přecházet od verbální agresivity k brachiální.
  já se hádám vždycky, někdy sice zbytečně, ze setrvačnosti ale upozornuju, budu tak činit dál, podle toho, jaký nový a dlší úhel pohledu mě zrovna napadne. jsem schopna měnit názory ale sama, určitě ne pod tlakem.

 • vittta • 5. července 2015

  Podle mě ty šibenice byla fízlácká provokace.
  Jen si všiměte, jaká je to voda na mlýn současné vládnoucí garnitury, jak se chce najednou vypořádat s demonstranty.

 • vittta • 5. července 2015

  Mirrore, jednou jsem Čulíkovi poslal 750 na právníky proti exekucím, a od té doby o tom projektu nikdo neslyšel.
  A ptal jsem se ho…bez odpovědi.
  Jak nemůže bořit stereotypy, tak neodpoví.
  On je to podle mě nejenom lhář, ale i defraudant.

 • merlin • 5. července 2015

  PPK napsal

  Kdyby novináři chtěli vypátrat pravdu, jak je to s migrací, snadno by zjistili, kdo ty migranty k cestování přesvědčil, poskytl jim doklady a půjčil peníze na cestu. Jenže to novináři neudělají, protože oni jsou zas pro změnu placeni za to, že o tom budou mlčet a raději Evropany citově vydírat. Migrace mladých mužů z rozvojových zemí do zemí ekonomicky rozvinutých je už desítky let generována záměrně. V koloniích, kde jediným zdrojem jsou lidé vhodní k otrocké práci, je nejprve cíleně zvýšena bída a nezaměstnanost. Pak je potenciálním otrokům nabídnuta půjčka na vycestování za prací s výhodným výdělkem. Oni se doma bankéřům zaručí svými domečky a políčky, rodina tam zůstane a mužští rabové se vydají na cestu. Otrokům se lživě namluví, že v zaslíbené zemi peníze na cestovní půjčku za pár týdnů vydělají zpět a ještě jim zbude k poslání rodině domů. A tak se cestuje bez ohledu na vzdálenost. Není to nic nového, jen dříve se to otroctví provádělo násilím a dnes to zvládne propaganda. Střední sociální třídě Evropy nedochází, že všechna soudobá velká města s jejich věžovitými mrakodrapy postavili otročtí přistěhovalci. Postavili snad na dřívější poušti Dubaj s jejími věžemi a umělými ostrovy beduínští Arabové nebo snad New York s mrakodrapy postavili Indiáni z prérií? Ne. Dubaj postavili Indové a Bangladéšané a New York přistěhovalci z Evropy. Takže rozdíl v rase kolonizátorů tam sice v té Dubaji dnes je, ale podstata zůstala stejná. V pozadí je zase ropa etc., pak bílý muž a za ním bankéř, ideologicky řízený ze synagogy. Nic nového pod sluncem, stále stejné vykořisťovatelské schéma novověku. Jen mírumilovné otrocké křesťany z Evropy kdysi v NY a pokorné Indy v Dubaji dnes u nás nahrazují nábožensky nesmiřitelní muslimové. A Evropa má jako dárek od bank USA – problém.

  technická – státy zálivy jsou postaveny otroky, to jo, ale islámské bankovnictví není řízené ze synagogy, jak zminujte

 • hudryper • 5. července 2015

  merlin napsal
  islámské bankovnictví není řízené ze synagogy,

  Teď jsi mně Mirrore opravdu nadchnul. Konečně jsem pochopil ,jak to s řízením dolarového bankovnictví je a potažmo s řízením zahraniční i vnitřní politiky USA. Až dosud jsem se domníval,
  že banksterskému matrixu se vysmekli Rusko a Čína. Nyní,zřejmě pod Tvým dojmem z návštěvy
  saudského princátka zabaleného v ubrusu v Moskvě se tomu vysmekávají i Saudové,tak to vidíš ?

 • PPK • 5. července 2015

  merlin napsal
  technická – státy zálivy jsou postaveny otroky, to jo, ale islámské bankovnictví není řízené ze synagogy, jak zminujte

  ano – nepřesně jsem se vyjádřil, formulace byla původně myšlena v tomto širším kontextu (viz poslední věta článku): „.. V pozadí je zase ropa etc., pak bílý muž NEOKOLONIZÁTOR a za ním AMERICKÝ bankéř, ideologicky řízený ze synagogy. “
  Přesto – a je to logické – tam svou roli hrají i bankéři muslimští, protože např. v té Dubaji je mnoho zahraničních dělníků z Bangladéše. Jádro věci je však ve všech případech v tom podvodném vylákání otroků-dělníků agenty podnikatelů k vycestování za hranice s vidinou vysoké mzdy, kterou pak v cílové zemi, kde pracují, nikdy nedostanou a dokonce pak už ani nemají dost peněz na zaplacení cesty obráceným směrem, pokud by se chtěli vrátit zpět domů. Viděl jsem dokumentární film, ukazující ty slumy, kde ti lidé např. kus za Dubajem žijí a denně odtamtud hromadně jezdí autobusy do práce na těch stavbách – a zkrátka – je to otřesné.

 • lomikel • 5. července 2015

  sibenice
  http://www.novarepublika.cz/2015/07/dnes-sibenice-zitra-strelba.html
  Před několika lety pochodovali Prahou odboráři s šibenicí nad hlavami. Za pozornost stojí také transparenty hrozící defenestrací. Policie tehdy nezasáhla a panu Sobotkovi to nijak nevadilo. Proč? Protože se demonstrovalo proti jiné vládě…
  Respektuji přitom odlišný názor lidí, kteří si myslí, že by policie měla proti „šibenicím“ a podobným projevům zasahovat razantněji, pokud by se podle nich mělo stejně tvrdě postupovat i proti „vajíčkářům“. Pokud však někdo mlčel k nečinnosti policie během házení vajíček na prezidenta, měl by mlčet i teď.

  Ona nevadila ani šibenice s broukem Pytlíkem.
  Jenže to multikulti aktivisti věšeli bílé „rasisty“.
  http://a2larm.cz/2013/09/poveste_brouka_pytlika/

  toz tak multikultaci 🙂

 • lomikel • 5. července 2015

  http://www.novarepublika.cz/2015/07/exministr-basta-to-nejsou-uprchlici-ale.html

  http://www.novarepublika.cz/2015/07/ach-ta-xenofobie.html
  k tomu je vyzivna diskuse u janky – pro pochopeni jak homo multikultus uvazuje(https://janica9.wordpress.com/2015/07/01/o-blogu-a-anketa/), tak fasista a rasista uz je ne jen ransdorf ale i david :))

 • lomikel • 5. července 2015

  http://www.novarepublika.cz/2015/07/prvni-tabor-lidu-demonstrace-proti.html
  Leitmotivem celé demonstrace, který formuloval Jan Korál z NWOO, byl slogan: „Nenávist není řešení“. Abychom se vyznali v tom, co se reálně děje na planetě Zemi, musíme mít nezbytné znalosti, nesmíme se nechat zmást falešnými informacemi a při obraně vlastních zájmů musíme být už konečně odvážní a jednotní – nic jiného nám totiž nezbývá. Máme plné právo bránit vlastní zem, v níž jsme se narodili, před nesmyslným – a Evropskou unií záměrně podporovaným – přílivem uprchlíků. Musíme chránit sebe, své rodiny a mír na Zemi – ale nesmíme se nechat vlákat do plánované nové náboženské války a nesmíme se nechat zneužít.

 • Bety • 6. července 2015

  Všimněte si, jak se taková Dana na jedné straně z přílivu uprchlíků skrytě raduje, a na druhé straně nás nezakrytě straší džihádem. Jak se jmenuje to jídlo, do kterého se nacpe vše, co je po ruce? Myslím, že se tomu říká irský guláš. A přesně to nám tady navařili. Plave v tom kde co, a až se nám z toho udělá šoufl, tak už ani nebudeme mít sílu bránit se TTIP ani jiným zhovadilostem, které s sebou Pax Americana nese.

 • Neználek • 6. července 2015

  Bety napsal

  Všimněte si, jak se taková Dana na jedné straně z přílivu uprchlíků skrytě raduje, a na druhé straně nás nezakrytě straší džihádem. Jak se jmenuje to jídlo, do kterého se nacpe vše, co je po ruce? Myslím, že se tomu říká irský guláš. A přesně to nám tady navařili. Plave v tom kde co, a až se nám z toho udělá šoufl, tak už ani nebudeme mít sílu bránit se TTIP ani jiným zhovadilostem, které s sebou Pax Americana nese.

  Její skutečné krycí jméno zní Milady.