Diskuze k článku


 • alexithymie • 23. června 2015

  hezké a pravdivé!!!!
  Díky za velmi dobrý překlad – snad i básnický,hmmm
  Všivárny to je ami doména. Snad se lidé ve „svazu“ vzpamatují a tak jak řekl Stalin ve svém slavném projevu k národu SOVĚTŮ: „Bratři a sestry společný nepřítel napadl nás a my se před ním společně ubráníme,……“
  I já za tím stojím!!!

 • nikdo • 24. června 2015

  Tak už i vyznamenaný hrdina Majdanu žádá Rusko o politický azyl (poté co byl na Ukrajině obviněn z úmyslné vraždy) http://rusvesna.su/news/1435085235

 • hudryper • 24. června 2015

  A také jsem se dočetl nejen o tom povedeném politickém asylantovi,nýbrž i o tom,že Putin nařídil státním orgánům ode dneška embargovat dovozy masa,masných výrobků všeho druhu,mléka včetně tzv. bezlaktozních výrobků,pod kterými se dařilo až dosud vyvážet do Ruska některé sýry a
  samozřejmě celou plejádu výrobků rostlinného původu. Embargo platí zatím jeden rok ode dneška.

 • orinoko • 24. června 2015

  Rusky cil je potravinova sobestacnost. Obili uz Rusko vyvazi, napr. do Iranu. A take Egypta myslim. To ostatni se velmi blizi a samo sobe bude Rusko produkovat i zakladni sortiment ovoce a zeleniny.
  Kdyz debil zacne trestat, tak to ma obycejne kouzlo nechteneho. Iran by mohl dlouze vypravet.

 • koloděj • 24. června 2015

  A co když tyto sankce jsou uvaleny právě pro to kouzlo nechtěného ? Navenek sankce vypadají jako hloupost, ale ono v politice se hlouposti nedělají. Hloupý zákon jen vypadá hloupě ..

  Rusko se prostě musí stát soběstačnou zemí, a to se právě děje.

 • orinoko • 24. června 2015

  Kdyz jsem psal o debilovi, tak jsem mel na mysli de facto Zapad. Zapadni demence nespociva jen v tzv. sankcich, ale i propagaci kozomrdu, humanitarnim bombardovani nerestmi, po kterych posel i soudruh Havel, v propagaci nerizeneho genetickeho gulase … mj. take v pocitu, ze cely svet je kolonii, kterou je mozno exploatovat , a v reklame, kde vice a vice holych prdeli na plakate je primo umernych narustu demence , ale hlavne prakticke ztrate zajmu o stary po hrichu animalni sex.

 • nikdo • 24. června 2015

  koloděj napsal

  A co když tyto sankce jsou uvaleny právě pro to kouzlo nechtěného ?Navenek sankce vypadají jako hloupost, ale ono v politice se hlouposti nedělají. Hloupý zákon jen vypadá hloupě ..

  Rusko se prostě musí stát soběstačnou zemí, a to se právě děje.

  Ok, ale co by tím evropští politici sledovali? Chápu že USA se mohou snažit rozeštvat Rusko a Evropu a těžit z toho, vývoz z USA do Ruska vzrostl na úkor Evropy, význam je jasný, ale co může kdo z Evropy nebo USA sledovat budováním ruské soběstačnosti na úkor evropských exportů?

 • Irena • 24. června 2015

  https://www.youtube.com/watch?v=t2GxnhvWrtI

 • Amenre • 24. června 2015

  orinoko napsal

  Rusky cil je potravinova sobestacnost. Obili uz Rusko vyvazi, napr. do Iranu. A take Egypta myslim. To ostatni se velmi blizi a samo sobe bude Rusko produkovat i zakladni sortiment ovoce a zeleniny.
  Kdyz debil zacne trestat, tak to maobycejne kouzlo nechteneho. Iran by mohl dlouze vypravet.

  Nerekl bych, ze se to ostatni velmi blizi.
  Pokud se nemylim, tak loni touto dobou, byl odhad okolo 3 let na zivocisnou vyrobu. Na ovocnarstvi to bylo snad i 5-7 let.
  Pozitivni je, ze sance evidentne boli cim dal tim mene.

 • koloděj • 24. června 2015

  nikdo napsal
  Ok, ale co by tím evropští politici sledovali? Chápu že USA se mohou snažit rozeštvat Rusko a Evropu a těžit z toho, vývoz z USA do Ruska vzrostl na úkor Evropy, význam je jasný, ale co může kdo z Evropy nebo USA sledovat budováním ruské soběstačnosti na úkor evropských exportů?

  Tak ja netvrdím, že z toho něco mají evropští nebo američtí politici .. a tím méně to, co nazýváte „Evropou“ a „Amerikou“ – ani boháči ani nezaměstnaní z toho nebudou mít nic než problémy. Jsou tu ale síly, které stojí za těmito loutkami. Nyní je Amerika vyždímaná, Evropa na kolenou, a před námi buď válka nebo krutý chaos. Mocní už začali stěhovat své působiště do číny, ale čína je slabá, haldy peněz, mraky vojáků, ale technika zaostalá, takže sankcemi a dalšími vynucenými (vynucenými na amer. představitelích pod povídačkou o „nebezpečí pro am. hegemonii“ ) politickými kroky je trošku zblížíme a zocelíme. A až řev motorů na amerických highways zeslábne, bude nový pelíšek připraven na usídlení a místní otroci na vysávání.
  Ne že bych Putinovi nedržel palce .. ale kde se tu náhle vzal ten politik světového formátu, který dokázal za 15let vzkřísit padlého bojovníka a udělat z něj málem šampióna of the world. Jeho nesmírná inteligence nedává jinou odpověď, než že patří k nim ( pravda, má značně lidumilé myšlení a metody ) … asi je i součástí oné globální elity, jedno jaké křídlo nebo větev .. je prostě součástí jejich plánů. On je ten hodný policajt .. je mu 60, jeho čas se krátí .. vydrží ještě 10 -20 let, a pak to pujde zase postaru .. to už ale amerika a možná i evropa budou vypadat jako Somálsko … nejen barvou obyvatel.

  Tohle řízení světa se odehrává ve vrstvách .. každá vrstva ví jen to nejnutnější, a informace zůstavají uvězněné tam, kde se s nimi pracuje .. podobně jako pracovala mafie. Já jen vidím podobnost s jinými ději, a zkouším hledat vysvětlení, protože jistý ne neznalý utrousil, že v politice náhody neexistují. Je tedy náhodou, že do čela Ruska se v podstatě „za vteřinu 12“ dostal tento muž ? Že ostatní mocnosti pracují na zocelení jeho ekon ?

 • nikdo • 25. června 2015

  koloděj napsal
  Tak ja netvrdím, že z toho něco mají evropští nebo američtí politici ..a tím méně to, co nazýváte „Evropou“ a „Amerikou“ –ani boháči ani nezaměstnaní z toho nebudou mít nic než problémy.Jsou tu ale síly, které stojí za těmito loutkami. Nyní je Amerika vyždímaná, Evropa na kolenou, a před námi buď válka nebo krutý chaos. Mocní už začali stěhovat své působiště do číny, ale čína je slabá, haldy peněz, mraky vojáků, ale technika zaostalá, takže sankcemi a dalšími vynucenými (vynucenými na amer. představitelích pod povídačkou o „nebezpečí pro am. hegemonii“ ) politickými kroky je trošku zblížíme a zocelíme.A až řev motorů na amerických highways zeslábne, bude nový pelíšek připraven na usídlení a místní otroci na vysávání.
  Ne že bych Putinovi nedržel palce .. ale kde se tu náhle vzal ten politik světového formátu, který dokázal za 15let vzkřísit padlého bojovníka a udělat z něj málem šampióna of the world. Jeho nesmírná inteligence nedává jinou odpověď, než že patří k nim ( pravda, má značně lidumilé myšlení a metody ) … asi je i součástí oné globální elity, jedno jaké křídlo nebovětev .. je prostě součástí jejich plánů. On je ten hodný policajt .. je mu 60, jeho čas se krátí .. vydrží ještě 10 -20 let, a pak to pujde zase postaru ..to už ale amerika a možná i evropa budou vypadat jakoSomálsko … nejen barvou obyvatel.

  Tohle řízení světa se odehrává ve vrstvách .. každá vrstva ví jen to nejnutnější, a informace zůstavají uvězněné tam, kde se s nimi pracuje .. podobně jako pracovala mafie.Já jen vidím podobnost s jinými ději,a zkouším hledat vysvětlení, protože jistý ne neznalý utrousil, že v politice náhody neexistují.Je tedy náhodou, že do čela Ruska se v podstatě „za vteřinu 12″ dostal tento muž ? Že ostatní mocnosti pracují na zocelení jeho ekon ?

  Čím déle o tom uvažuju tím víc se mi vaše argumentace líbí.

 • hudryper • 25. června 2015

  Irena napsal
  Irena • 24. Červen 2015

  https://www.youtube.com/watch?v=t2GxnhvWrtI

  Chtěl bych upozornit,že když si kliknete na kterékoliv video z těch,které jste uvedla,youtube se už
  mezitím postarala,aby skandálnímu svědectví německy mluvících účastníků diskuse nebylo rozumět. Oni hovořili o autocenzuře pod existenčním bičem obav,že pokud se nepřízpůsobí požadavkům šéfredaktorů,neuživí své rodiny a hypotéku.My se díky youtube ,která rozhovory rozfázovala tak,že nejsou od včerejška k poslechu, přesvědčujeme o cenzůře jak z bretschneidrovské
  doby za Rakousko-Uherska,nebo za husákovské normalizace.Ještě by mohli navíc zařadit sirény a
  bzučení. jako to dělali komunisté proti poslechu západních stanic blahé doby socialismu.