Brexit: Británie z EU odešla, ale odešla, protože to byl plán

K tomu něco o „agentuře pro globální řízení voleb“ a o tom, co bude následovat

Když v listopadu 2016 v amerických volbách zvítězil Donald Trump, týden na to jsem napsala článek: Clintonová: USA vs. globalisté a Rusko. Trump: Globalisté a USA vs. Rusko. O měsíc dříve, tedy ještě před americkými volbami jsem napsala článek (no, v podstatě je to překlad ruského článku generála Petrova ) Proč Spojené státy čeká rozklad, proč nesmí volby vyhrát Clintonová a o čem je současné dění ve světě. O tom, že Brexitem se má zopakovat historie a že na Brity je činěn nátlak, aby z EU odešli, jsem psala v článku Blížící se Brexit, vražda poslankyně. O tom, že Clintonová ve volbách nezvítězí, jsem napsala více článků a stejně jako o Brexitu jsem je tehdy psala jako protikladný pohled k názorům stránek, pro které jsem tehdy psala (Aeronet označoval za vítězku amerických voleb „globalistku“ Clintonovou, o Brexitu psal, že Británii nikdy nebude dovoleno z EU odejít, následně psal, že Donald Trump i Brexit jsou porážkou globalistů). A protože názor, že zvítězí Clintonová a Brexit neprojde, nebyl jen názorem alternativy, ale i mainstreamu, byla jsem tehdy se svým pohledem (až na malé výjimky) zcela osamocena. Všechny tři články na úvod připomínám proto, že už tehdy šlo o proces, jehož je současné finále Brexitu součástí. A jako jsem tehdy nesdílela názory většiny, ani teď nesdílím nadšení z toho, jak to Británie „konečně všem předvedla“ (a že těch oslavných ód obzvláště na alternativě je!). Tímto článkem chci v podstatě jen připomenout, že Brexit je součástí plánu, podle kterého Británie z EU odešla, protože musela. A dále chci upozornit na postavu Stephena Bannona, který nejen, že svou roli sehrál jak v případě vítězství Donalda Trumpa, tak v případě Brexitu, ale  že jeho postava se dále ukáže jako zásadní i pro další jak evropské, tak světové dění.

Na úvod přesto řeknu stručně, o čem článek je, protože ne každému se chce číst dlouhé texty. Rokem 2015 začal proces ukončení dominance atlantického vlivu ve světě, ten v roce 2016 pokračoval referendem o Brexitu a volbami v USA, účelem přitom bylo předat Evropu pod vliv Francie a Německa, a tento proces je právě ukončen. Hlavními postavami roku 2016 byly Nigel Farage a Donald Trump, nad oběma však stáli mnohem vyšší loutkovodiči – Steve Bannon s jeho Breitbart News a firma Cambridge Analytica, vlastněná americkým miliardářem Mercerem. Firma Cambridge Analytica samu sebe označuje jako „agenturu pro globální řízení voleb“, přičemž pracuje s psychickým ovlivňováním davů.

Brexit proto nebyl o tom, jestli Británie chce z EU odejít, ale o tom, že musí odejít. A právě to měla zajistit firma Cambridge Analytica, která ve spolupráci s Bannonem a jeho Breitbart News a přes data z Facebooku hlasování jak v případě Brexitu, tak v případě zvolení Trumpa řídila tím, že psychicky ovlivňovala davy tak, aby hlasování dopadlo tak, jak je žádoucí. Odstranění atlantického vlivu v Evropě je 31. lednem 2020 završeno (završeno?), to je ale pouze první krok procesu, opětovně namířeného proti Rusku. A zatímco první krok byl o posílení role Francie a Německa, druhým krokem bude zopakovat stejný proces na opačné straně Evropy: Oddělit od západního jádra neatlantické Evropy všechny země, které dříve byly tu součástí, tu pod vlivem Sovětského svazu. Centrum tohoto procesu je účelově vytvářeno ze zemí V4, jeho konečným cílem je projekt „16+1“, tzn. všechny země bývalé východní Evropy plus postsovětské země od Pobaltí po Balkán (tedy plus země bývalé Jugoslávie), všechny jako spojenci Číny. V tomto procesu je hlavní postavou Viktor Orbán, mnou dlouhodobě označovaný za Farage východní Evropy. A právě s Orbánem navazuje kontakty onen Bannon, který stál jak za Brexitem, tak za zvolením Donalda Trumpa.

Druhou významnou postavou je rakouský kancléř, který se zasloužil o to, že se z V4 stala V5 – už nejen Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko, ale i Rakousko. Z toho nám plyne, že tady máme západní Evropu pod velením Německa a východní Evropu pod velením Rakouska, přitom Rakouska ve spojení s hlavní postavou V4, Orbánem. A protože Orbán rovná se Maďarsko, tak tady máme obnovené Rakousko-Uhersko na straně jedné a obnovené silné Německo ve spojenectví s Francií na straně druhé. Co je nejdůležitější: Obě spojenectví, jak Německo-Francie, tak Rakousko-Maďarsko jsou pro spolupráci s Čínou a Íránem, ale ani jedno ve skutečnosti nestojí o spojenectví s Ruskem (resp. není vytvářeno pro spojenectví s Ruskem). Co dále považuji za důležité –  Německo a Rakousko nejsou nepřátelské země! Ve skutečnosti pouze představují to, co už hodný čas slýcháváme jako „federalizovaná Evropa“, resp. „dvourychlostní Evropa“, ač v základu jde pouze o dvě strany téže mince, analogické tomu, jako když Hitler Rakousko „anektoval“ („anektoval“ v uvozovkách, protože „jako“ anektoval). A v tom je pointa toho, proč považuji za varující kontakty Orbána s Bannonem. A kontakty nejen S. Bannona, ale i Sebastiana Kurze s hlavní tváří globalistů Henry Kissingerem. Formát „16+1“ je o spojenectví východní Evropy s Čínou, mezitím ale běží proces sbližování i atlantického světa s Čínou, jen ten jako divadlo pro svět běží formou hry na „hodného a zlého policajta“. Donald Trump se s Čínou „hádá“, Británie Číně povoluje zavést síť 5G, Trump prý zuří, ve skutečnosti si ale oba „policajti“ velmi rozumí, jak ukazuje tento vševypovídající obrázek:

A co dělá ten S. Bannon, který je hlavní postavou „organizace pro globální řízení voleb“ a který se už zaměřil hlavně na Maďarsko? (ZDE) Natáčí film o tom, jak jsou si čínský a americký prezident vystupováním podobní a jak se ve skutečnosti proto mají (mají mít) v oblibě (ZDE). Což je téma, které S. Bannon probral především s H. Kissingerem (ZDE). T

Tolik můj pohled na Brexit ve stručnosti. Kdo raději konkrétnější pohled a odkazy, ten může pokračovat ve čtení článku, v jehož závěru uvedu i svou predikci o tom, co bude po Brexitu následovat. Předesílám, že článek jsem rozepsala hned po předčasných britských volbách, ve kterých tak „nečekaně a překvapivě“  (stejně „nečekaně a překvapivě“ jako Donald Trump) zvítězil Boris Johnson a že i o těch je jeho obsah. Tak tedy – o Brexitu, o roli Steve Bannona a o tom, co bude následovat, konkrétněji.

Brexit  je hotový a po cca tři a půl letech je rozhodnuto, Británie odchází z EU. Rozhodnuto bylo už nedávnými předčasnými volbami, když Konzervativní strana Borise Johnsona ziskem 364 mandátů proti 203 mandátům J. Corbyna získala plný mandát k provedení Brexitu. Názory a komentáře k britským volbám se různily tak, že jeden nevěděl, jestli se radovat nebo obávat a nejlepší ukázkou byly články, které si všímaly výrazů tváří redaktorů ČT po oznámení výsledků voleb (ZDEZDE), což článek Institutu V. Klause okomentoval slovy „Britské volby ukázaly, že máme problém s fake news, lžemi a manipulacemi, a to ze strany médií“ (ZDE). Tím se potvrdilo, že  „pražská kavárna“ pořád nechápe (stejně jako za voleb Donalda Trumpa), která bije,  jinak by totiž volebním výsledkem (stejně jako u Trumpa) nebyla tak překvapena, respektive by v komentářích nebyla ke své škodě tak tendenční.

Skutečnost je totiž taková, že Západ, tedy americký i britský vliv ve světě, a především v Evropě je odepisován. Myšleno tím je odepisování státních elit USA, neoconů. „Pražská kavárna“ to nepochopila ani nedávno, když byl britský vliv v Česku zastaven odvoláním Fajta z postu šéfa Národní galerie, čímž byla opětovně zastavena výstavba rothschilldovské Kaplického knihovny (ZDE). A zřejmě to nechápe ani teď, kdy americký Boeing končí, zatímco z toho těží francouzský (evropský!) Airbus  ((ZDE). Ve výčtu podobných indicií by se dalo pokračovat (jako jednu z nejvýznamnějších nelze nezmínit konec západního vlivu na Ukrajině, potvrzený zcela novými postoji Kolomojského). Před očima nám totiž běží dlouhodobý proces, který je ale natolik rozprostřený v čase, že jeho pointa se ztrácí (klasický postup globalistů tak, aby nebyla viděna mozaika).

Ten proces začal už rozpadem SSSR, ale pro souvislost s Brexitem musíme začít v roce 2015. Naprosto zásadní událostí byl březen 2015, kdy byla spuštěna činnost čínské AIIB, Asijské rozvojové investiční banky, kde zcela zásadní projev pronesla šéfka MMF (dnes šéfka ECB) (ZDE). Následovala další významná událost, která rovněž souvisí s Čínou (a s Ruskem!), červencová jaderná dohoda s Íránem „5+1“ Ve stejném roce došlo k tomu, že Británie i Spojené státy se s královskými poctami klaněly čínskému prezidentovi. Na podzim proces pokračoval vstupem Ruska do Sýrie – hlavního spojence Íránu. Tím vším byl proces konce atlantické světové dominance spuštěn a od té chvíle Británie neřešila, jestli z EU odejde, ale to, že odejít musí. I když na jaře 2016 měla v EU vyjednáno tolik výjimek, že si v ní mohla spokojeně žít, Nigel Farage nepřestával po Brexitu volat. Když se David Cameron k vyhlášení dříve slibovaného referenda ale nijak neměl, přišla kauza Panama Papers (duben 2016, dva měsíce před Brexitem, Cameron je vyzýván k reziganci), poté se kál, hlavně ale pochopil, co se od něj žádá. Ani sakrální oběť Coxové už mu nebyla nic platná a Brexit byl v červnu 2016 spuštěn. Po něm se Farage ztratil ze scény, zatímco nastoupila loutková vláda Theresy Mayové. Ta ve skutečnosti neměla nic vyřešit a měla jen získat čas k tomu, aby byla z Británie vyvedena sídla nadnárodních firem. Současně bylo nutné počkat na listopad 2016, na volby v USA, ve kterých zvítězil Donald Trump, po Nigelu Faragovi druhá postava k odstavení atlantického vlivu ve světě. (Trumpovi od začátku říkám „americký Gorbačov“…)

Mezitím bylo nutné poposunout dění v EU. Za prvé předat mocenské žezlo duu Německo-Francie a za druhé upevnit spojenectví zemí V4, resp. učinit z V4 země V5 (+Rakousko), následně pak formát „16+1“, ale o tom později. S tím je pak spojen třetí proces, a sice rozdělení EU na tzv. dvourychlostní Evropu. V neposlední řadě proces rozdělení NATO, kde bylo nutné vyřešit především Turecko. „Puč“ proti Erdoganovi v roce 2016 a následný odklon Turecka od USA (a tehdy pražská kavárna rovněž nechápala viz ZDE).

Když byla 22. ledna 2019 uzavřena tzv. Cášská smlouva (ZDE), bylo ji možné považovat za uzavření procesu, kdy moc v Evropě byla předána „superstátu“ Německo-Francie, tedy za ukončení vlivu Spojených států a Británie v Evropě. Do půl roku následoval odchod Mayové z postu britské premiérky a na její místo v červenci 2019 nastoupil, Johnson, který jako „pan Brexit“ (ZDE,) od roku 2016 neměl jiné přání, než vyvedení Británie z EU, jenž kvůli neúspěchům T. Mayové podal demisi z postu ministra zahraničí a který se v nové funkci pustil do díla s odhodláním, že Brexit bude tak nebo tak, ale že prostě bude. A po mimořádných volbách (a to zdůrazněme, protože to je důležité), slavil drtivé vítězství, protože mohl slavit Brexit jako hotovou věc.

Volby a referenda-  kdo ve skutečnosti tahá za nitky?

Vraťme se ještě v čase a připomeňme, že D. Cameron o žádný Brexit nestál a že k němu byl donucen, protože vůbec nešlo o to, jestli Británie z EU odejít chce, ale o to, že Británie z EU odejít musí – jak jinak by totiž moc v Evropě přešla pod globalisty žádoucí tandem Německo-Francie. A zatímco Cameron si po Brexitu a své rezignaci již jen zcela oddaně zpíval, Brusel hned za dva dny po Brexitu (a ve stínu Brexitu), 28. června 2016, schválil svou novou globální strategii, kterou lze nazvat jako vybudování impéria, které bude zahrnovat Evropu, Blízký východ a část Afriky (tedy impérium obdobné Perské říši) a který už tehdy m.j. plánoval i vlastní evropskou armádu (ZDE), navíc tu německou doplněnou i o cizince, v souladu s „Bílou knihou“ A. Merkelové (ZDE) .A v čase se vraťme právě do onoho roku 2016, kdy proběhlo jak hlasování o Brexitu, tak následně v listopadu zvolení D. Trumpa. V obou případech šlo o odstavení atlantického vlivu ve světě, obě události však mají jednu společnou nitku, která se jmenuje – Steve Bannon. Přesněji S. Bannon a britská (!) firma Cambridge analytica.

Cambridge Analytica: „Agentura pro globální řízení voleb“

Už kolem hlasování o Brexitu se objevovaly informace, že za ním stojí britská firma Cambridge Analytica, o půl roku později informací přibývalo, a to v souvislosti s americkými prezidentskými volbami. Když se do té doby jen šeptalo, že Steve Bannon byl hlavním strůjcem vítězství Donalda Trumpa, následně to bylo potvrzeno, když se Bannon stal hlavním poradcem v Bílém domě. Nyní se ale podívejme na Cambridge Analytica a Bannona podrobněji, protože je to dle mého důležité i do budoucna. Britská Cambridge Analytica vznikla v roce 2013 jako dceřiná společnost mnohem starší soukromé britské společnosti, SCL Group (Strategic Communication Laboratories). Ta vznikla v roce 1990, popisovala se jako „agentura pro globální řízení voleb“  a jedním z ředitelů byl bratranec britské královny. Činnost této neziskové společnosti stála na tom, že „studium chování davů je cestou ke změně masového mínění a že poznatky získané psychology a antropology mohou být pro výsledky voleb úspěšnější, než tradiční reklamní metody.“

Dceřiná Cambridge Analytica měla v roce 2013 vzniknout zcela cíleně za tím účelem, aby ovlivnila jak Brexit, tak americké prezidentské volby. Hlavním investorem byl americký počítačový expert, miliardář Robert Mercer (ZDE). Ten se ve své práci zaměřuje především na psychometriku (ZDE, ZDE), k čemuž cituji: „Základním předpokladem psychometriky je, že je možné různé psychické jevy jednoznačně kvantifikovat a klasifikovat“ a následně měřit míru jejich množství či kvality“. O společnosti Cambridge Analytica se pak můžeme dočíst, že „používala analytickou metodologii k získávání skrytých a potenciálně užitečných informací z různých databází a používala je pro strategickou komunikaci ve volebních procesech“ (ZDE)

Když se prokázalo, že potřebná data získávala Cambridge Analytica přes Facebook, ta v roce 2018 svou činnost ukončila s tím, že majitele Facebooku hodila přes přes palubu. České odkazy ZDE ,ZDE  ZDE ZDE. Už v roce 2017 však společnost, která založila Cambridge Analytica, založila jinou společnost, společnost Emerdata – viz česky ZDE, kdo raději například Guardian, tak ZDE, další odkazy na skandál Cambridge Analytica a vzniku společnosti Emerdata ZDEZDE. Jestli v tom nadále jede i Bannon, není jasné, důležité je, že Mercer stále tahá za nitky – a tahá-li za nitky Mercer, tak za ně nadále tahá Bannon Mercerem placený web Breitbart News. A tady ještě zůstaňme u toho,jak Cambridge Analytica fungovala, tedy k roli S. Bannona jak u Brexitu, tak u zvolení Trumpa, tak i u britských voleb, ve kterých zvítězil Johnson. Existuje totiž propojení Cambridge Analytica – Breitbart News – S. Bannon, ba co víc, existuje i propojení S. Bannon a N. Farage.

Cambridge Analytica, Breitbart News, Bannon a Farage

Breitbart News je tzv. „alternativní“ web pravicově orientovaných konzervativců, označovaný za rasistický, xenofobní a antisemitský. Vznikl v roce 2005 a jeho zakladatelem byl Andrew Breibart (ZDE). Sídlo webu  je v Los Angeles a pobočky má v Londýně a v Jeruzalémě. Andrew Breitbarts zemřel v březnu 2012, už v roce 2011 však Robert Mercer činnost webu podpořil více než 10 miliony dolary. Po smrti Breibarta se výkonným ředitelem stal Steve Bannon a podpora Breitbart News (a tedy i Bannona) miliardářem Mercerem pokračovala – obzvláště pak ve volebních kampaních jak k Brexiitu, tak ke zvolení D. Trumpa (obsáhle jsem o tom psala v roce 2017 v článku „Jak Globalisté řídí volby“ ZDE ). K tomu nelze neuvést, že zakladatel Breitbart News Andrew Breitbart byl adoptivním dítětem židovských rodičů a hlásil se k židovské víře a dále, že výkonný předseda L. Solov, který se následně stal generálním ředitelem, stejně jako šéfredaktoři J. Pollak a A. Marlow jsou židé. Je totiž přinejmenším paradox, když S. Bannon na jedné straně vystupuje proti židům a na druhé pracuje pro stránky, které vlastní židé (nemluvě o tom, jak je S. Bannon jakožto „alternativa“ bohatě financovaný). A teď už zpět k Brexitu.

Je všeobecně známým faktem, že největším bojovníkem za vystoupení Británie z EU byl N. Farage. Po docílení prvního hlasování, které v té době účelově ještě skončilo v podstatě „50 na 50“ (a kdo chce, ten si může dohledat, jak se v tom pracovalo s hlasy Britů, elektronicky „došlými“ ze zahraničí), jako by se po něm slehla zem. A i nyní, kdy „najednou“ ve volbách drtivě zvítězil B. Johnson a strana N. Farage žádný mandát nezískala, to může vypadat, že N. Farage prohrál. Ve skutečnosti je to ale tak, že k čemu N. Farage jen dlouhodobě připravoval půdu, to až B. Johnson dovedl do finále. Hlavní postavou konečného vítězství Brexitu proto není B. Johnson, ale N. Farage. Ale ani to není konečná, protože když se blíže podíváme na N. Farage, tak zjistíme, že hlavním vítězem Brexitu je kdo? Cambridge Analytica a spolu s ní mnohem vyšší loutka – S. Bannon  a jeho Breitbart News, obojí financované miliardářem R. Mercerem. Brexit i americké volby tak mají stejné jmenovatele – R. Mercer, Cambridge Analytica, Breaitbart News a S. Bannon (viz vševypovídající obrázky ZDE,ZDE, a především ZDE ).

O roli S. Bannona a Cambridge Analytica vyšel svého času článek na The Guardian (ZDE), kdo raději česky, tak ZDE .

Máme-li si tedy odpovědět na otázku, kdo je vítězem britských voleb a tím i dovedení Bexitu do finále, tak za mě odpověď zní, že je to N.Farage a s ním britská Cambridge Analytica, resp. R. Mercer, který financuje globalistický Breitbart News a s ním globalistického S. Bannona. A co z toho plyne pro Česko? Václav Klaus Británii blahopřeje, čímž je s N. Farage na stejné lodi – ostatně Británii podpořil už v květnu, viz  „Klaus st. u Nigela Farage: Vytrvejte! Nezklamte nás, potřebujeme vás“ (ZDE). Ač netuším (no, tuším, ale to,by bylo na jiný článek) proč podle V. Klause st. Česko tak velmi potřebuje Británii (přesněji bezkonkurenčně protiruskou Británii), za mě je nejdůležitější sledovat další kroky S. Bannona.

Farage daroval Bannonovi obraz, na kterém je vyobrazen jako Napoleon

Bannon a jeho Breitbart News ve spolupráci s britskou Cambridge Analyticou vyvedli Británii z EU a do čela Spojených států dosadili Trumpa. Bannon, Breitbart News, Cambridge Analytica a miliardář R. Mercer tedy stojí za odpisem atlantického vlivu v Evropě (i ve světě ruku v ruce s tím, jak je vyzdvihována role Číny a Íránu). Výsledkem je vytvoření evropského mocenského dua Německo-Francie, které ale vším je na jedné straně pročínské a proíránské, co se ale nezměnilo, tak stále je protiruské! V současnosti jsme svědky přepisování historie a dějin 2. světové války (k paktu Ribbentrop-Molotov, který je nově označován jako akt sovětské agrese proti Německu a vůči kterému Putin vystoupil ZDE),dále můžeme všude také sledovat obnovu jak nacismu,  tak antisemitismu. Mocenské duo Německo-Francie však můžeme jinak označit jako duo Hitler-Napoleon. A můžeme to číst i tak, že co se oběma vůdcům nepodařilo jednotlivě, to by se jim mělo nově podařit společně. A právě zde mám zásadní otázku k roli S. Bannona: Co si totiž myslet o tom, že do roka od spuštění Brexitu N. Farage daroval S. Bannonovi  obraz, na kterém je Bannon vyobrazen jako Napoleon Bonaparte (obrázek ZDE ). Vybavil se mi V. V. Pjakin, který hned v prvním komentáři k Brexitu v červnu 2016 kromě jiného řekl, že globalisté právě spustili obrovský manévr, který lze přirovnat k Waterloo…

Tak si to teď znova shrňme: Bannon a „jeho“ Breitbart News („jeho“ v uvozovkách, protože ve skutečnosti vlastněn a financován někým úplně jiným a tedy žádná skutečná alternativa) a britská Cambridge Analytica R. Mercera odstavily v Evropě vliv atlantické části světa. Až potud s tím většina, sledující alternativu, nemá problém souhlasit. Ale co s tím, že je Bannon pasován do role novodobého Napoleona? A to v souvislosti s tím, že Brexit byl konečně dotažen do cíleného finále až poté,co byla v lednu 2019 uzavřena ona Cášská smlouva mezi Německem a Francií?

Manévr započatý rokem 2015 je tedy v současnosti ve fázi, kdy teoreticky bude Evropě velet už jen Německo a Francie – a o to šlo! A důvod? Zdůrazňuji, že globalistické předávání moci Číně a Íránu na straně jedné a odepisování USA a Británie na druhé vůbec nic nemění na tom, že stále jde o politiku proti Rusku! Izolace Británie a především izolace USA od Evropy, to není nic nového pod sluncem, podobná „izolace“ tady totiž už byla!

Ono už i heslo „America first“ je původně heslem izolace USA za T. Roosevelta z roku 1942. A jako přes kopírák se opakuje tehdejší dění – nástup nacismu, antisemitismu,spojenectví s muslimy, očekávaná krize (koronavirus jako spouštěč?)  viz America first, krach 1929 a poté válka, plán evropské říše s Německem v čele, německá armáda táhnoucí na Rusko a Rusko jako strašák světa, proti kterému je nutné zasáhnout, to všechno už tu bylo. Zopakuje se historie? A jako přes kopírák je zde opět silné Německo, tentokrát dokonce ve spojenectví s Francií, navíc Evropa od Švédska k Balkánu islamizována (jaký to rozdíl proti Hitlerovi, který musel za muslimy pro spojenectví proti Židům dojíždět až do Jeruzaléma). O další ekonomické krizi se zatím jen hovoří, ale Evropa už teď je jako vřící kotel – a co USA a Británie? „My nic,my muzikanti.“ Spojené státy a Británie totiž nikdy do války s Ruskem nepůjdou – a o tom je izolacionismus USA  a Brexit. Do přímé války s Ruskem ovšem nepůjde ani Německo ani Francie. A za tím účelem teď přijde na řadu vyřešit východní Evropu, kde nejedno potenciální ložisko konfliktu existuje – a to především v rámci projektu V4 (přesněji V5 až 16+1). A tady se opět podívejme na S. Bannona, toho nového Napoleona.

Bannon: „Orbán a Salvini jsou dnes nejdůležitějšími postavami Evropy“

Vždy jsem tvrdila, že Orbán je Faragem východní Evropy. Když srovnám obrázek, jak se S. Bannon a N. Farage plácají po ramenou (ZDE) a pak vidím stejného Bannona na schůzce s V. Orbánem (ZDE) a k tomu čtu, že podle Bannona jsou Orbán a Salvini nejvýznamnějšími evropskými politiky (ZDE), tak očekávám, že hned po Brexitu bude S. Bannon pracovat na stejném úkolu, ovšem z opačné strany, na oddělení dalších zemí od Evropy, tentokrát ovšem východních. Tedy zemí V4+, resp. na vytvoření formátu „16+1“. A nebude to nic nového, protože téma federalizované, resp. dvourychlostní  Evropy už bylo nejednou zmiňováno.

Dlouho můžeme sledovat, jak země V4 odmítají politiku Bruselu ve věci migrace, LGBT a jak jsou nejen za to pranýřovány. Ve skutečnosti země V4 ale plní účel: Mají se stát základnou pro formát „16+1“, který jinak lze označit slovy: „Země východní Evropy a bývalé země Sovětského svazu plus Čína“. Obsáhle jsem o tom psala v článku, kde je i citace Pjakina a popis role Rakouska plus popis tzv. Mezimoří, viz ZDE . Jak významná je v tomto dění role Orbána a Maďarska, o tom svědčí skutečnost, že Maďarsko jako první země hned v roce 1989 zrušilo vízovou povinnost s Čínou. Hned v dubnu 2015 se rozhodlo vstoupit do čínské AIIB (ZDE), k tomu je  Maďarsko největším centrem čínských investic ve střední a východní Evropě. V roce 2017 dosáhly čínské investice do Maďarska cca 4 miliardy dolarů (ZDE). Podobně je na tom silně protiruské Polsko, cituji: „Polsko-čínské vztahy jsou realizovány na evropské, regionální a bilaterální úrovni. Na evropské úrovni se Polsko účastní evropsko-čínského dialogu, na regionální úrovni se účastní pravidelných summitů hlavních představitelů účastnických zemí a polský koordinátor se účastní přípravy aktivit platformy. Na bilaterální úrovni jsou vzájemné vztahy intenzivní, v roce 2012 se ministři zahraničí obou zemí dohodli na vytvoření mezivládní komise, vedené ministry zahraničí, komise  se schází jednou ročně, monitoruje vývoj vzájemných vztahů a připravuje setkání premiérů, ke kterému dochází v rámci strategického dialogu jednou za dva roky. Ve stejném roce pak polský premiér Donald Tusk vytvořil vládní poradní orgán pro polsko-čínský strategický dialog, v roce 2013 polský ministr obrany otevřel společný mechanismus spolupráce na úrovni náměstků ministrů obrany“.

Proč vadí Babiš, zopakuje osud Fica?

Dále jsou to právě Maďarsko a Polsko, kdo už nějaký čas volají po vytvoření středoevropské rozvojové banky, ve které by hlavním investorem byla Ćína. Odpůrcem byl vždy R. Fico, který se obával posílení role Maďarska, proto byl odpůrcem federalizované  – dvourychlostní  Evropy,  stejně už dlouhodobě vystupuje i Andrej Babiš. Obsáhle jsem o tom psala v článku Čím se provinil A. Babiš – zopakuje osud R. Fica? “Odmítám dvourychlostní Evropu” – videa a video z onoho článku (video z května 2018) si dovolím jako velmi aktuální vložit samostatně ZDE.

Tento svůj názor A. Babiš vyjádřil před summitem „16+1“ v Sofii, cituji:  „V sobotu 7. července 2018 se předseda vlády Andrej Babiš zúčastnil Summitu zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy a Čínské lidové republiky ve formátu 16+1 v Sofii. Setkal se také s čínským premiérem Li Kche-čchiangem, se kterým jednal především o česko-čínských vztazích, ekonomické spolupráci a investicích. Předseda vlády Andrej Babiš se zúčastnil zahájení ekonomického fóra ve formátu 16+1 a také otevření výstavy mapující úspěchy spolupráce mezi zeměmi střední, východní a jihovýchodní Evropy a Čínou. Tam jsme byli vyhodnoceni jako nejúspěšnější ze všech zemí z hlediska leteckého spojení s Čínou. Následovalo plenární zasedání delegací hlav států a předsedů vlád zemí 16+1.“ (zdroj ZDE). Už v lednu 2018 A. Babiš Polsku i Maďarsku rozmluvil potřebu vytvoření Regionální rozvojové banky (ZDE), což byla jeho reakce na volání Polska a Maďarska (ZDE).

Co tedy může Evropa po Brexitu očekávat?

Myslím, že odpověď nabídl už 16. leden 2020, tedy doba dvou týdnů do finále Brexitu. Tehdy v Praze došlo k setkání, nejlépe označené titulkem „V Praze se sešli premiéři V4, později se přidal rakouský kancléř“ (článek ZDE). O čem si ve skutečnosti premiéři V4 a rakouský kancléř povídali, se asi nedozvíme, jedno je ale jisté: Brexitem ztratí EU britské členské finanční příspěvky. A jak už se Orbán vyjádřil v minulosti nejednou, když východní Evropa nedostane peníze od EU, dostane je od Číny. Tlak EU na země V4 přes uprchlické kvóty atd. bude pokračovat finančním vydíráním (účelovým a dávno k tomu naplánovaným), takže to hlavní, co po Brexitu nastane, bude obnovené volání Maďarska a Polska po vytvoření Regionální rozvojové banky, kde hlavním investorem bude Čína – tentokrát už k tomu bude důvod zcela reálný a oficiální. A už se o tom hovoří, viz Brexit zvýší zbylým zemím včetně Česka příspěvky do rozpočtu EU. Když k tomu přidáme další zprávu o tom, jak Německo a Rakousko budou koordinovat spolupráci (viz Německo a Rakousko nechtějí platit více do rozpočtu EU), tak si to lze přeložit tak, že Maďarsko a Polsko budou pracovat (budou donuceny pracovat) na vytvoření federalizované – dvourychlostní  – Evropy. Na začátku to sice možná bude vypadat jako následování vzoru Británie, ale ve skutečnosti nepůjde o odtržení Polska či Maďarska od EU samostatně, ale o rozdělení Evropy na část pod vlivem Německa a Francie a na část pod vlivem Rakouska a Maďarska (RU).  A to vysvětluje, proč jak Maďarsko, tak Polsko nevolají po vystoupení z EU a v případě Maďarska to vysvětluje i to, proč Maďarsko nakupuje tolik zbraní od Německa a Francie (zdroj ZDE), zatímco Polsko od USA.

Pointa je totiž v tom, že jako má Írán nahradit Evropu, tak má Čína nahradit Spojené státy. A jak víme, Spojené státy nikdy nebyly přítelem Ruska. A nově se podobným „přítelem“ Ruska (a policajtem světa) má stát Čína. David Cameron se hned po Brexitu jako zástupce britských soukromých firem angažoval v Číně (ZDE), Steve Bannon, který stál za Brexitem a zvolením D. Trumpa, pracuje na spojení USA a Číny a k tomu přes Maďarsko pracuje na formátu „16+1“, tedy na spojení východní Evropy s Čínou. Takže tady máme Čínu hned dvakrát: “ Británie plus Čína“ a „Východní Evropa plus Čína (16+1)“. Ale nakonec tady máme i „Spojené státy plus Čína“, byť ty v roli „tak nebo tak“ , tzn. s Ruskem proti Číně anebo s Čínou proti Rusku, viz plány H. Kissingera hned po vítězství D. Trumpa   Za všemi těmi projekty je ale hlavní postavou S. Bannon, ten novodobý Napoleon! Že Rusko v  těchto plánech dělá globalistům čáru přes rozpočet (Čínu získává na svou stranu, podporou Izraele nejde na ruku Íránu, atd.), to by bylo na jiný článek.

Jako hlavní věc ale vidím to, že až se začne S. Bannon, ten hlavní představitel „organizace pro globální řízení voleb“ naplno angažovat v Maďarsku v tom smyslu, aby byla vytvořena dvourychlostní Evropa s tím, že ta východní se stejně jako Británie má spojit s Čínou a všichni dohromady proti Rusku, pak to je důvod, proč já euforii z toho, jak to Británie a N. Farage Evropské unii „naložili“, nesdílím. Já totiž v Brexitu (nemluvě o tom, že skutečně jde o Brexit?) vidím jen další kamínek v mozaice (plánech) globalistů. A můj názor zůstává shodný s titulkem článku, na který jsem odkázala v úvodu: „Clintonová = USA vs. globalisté a Rusko, Trump = Globalisté a USA vs. Rusko“. V žádném případě to neznamená, že snad fandím neoconům, jen tím chci říct, že bez S. Bannona by nebylo Brexitu a Trumpa a tedy nebylo ani onoho nového Napoleona, Faragem vytvořeného právě z Bannona.  Ještě jinak – Rusko nepotřebuje dvourychlostní Evropu. Rusko potřebuje spojenectví s Německem a Francií, avšak nikoliv tak, aby východní Evropa byla od Německa a Francie oddělená a novým Napoleonem předána pod žezlo Číny. Právě na tom se ale dle mého po brexitu začne nejvíce pracovat – v hledáčku zájmů globalistů teď budou země východní Evropy a postsovětské země (obzvláště pak Ukrajina a Bělorusko, které prozatím jsou hlavní brzdou formátu 16+1).

Historie se opakuje a buduje se toto:

Zdroj obrázku

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
59 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
9. 2. 2020 21:54

Ve svém článku autorka shrnuje vše,čemu v minulosti věnovala pozornost. Steve Bannon je osobnost hodná zvýšené pozornosti a jeho role v globalistických akcích je nepochybná.Otázkou ale je,zda modernizovanou typicky britskou politikou lze dosáhnout naplánovaných cílů,zejména pak co do omezeného časového prostoru. Lidské plány mají totiž tu necnost,že nikdy nevyjdou tak,jak byly naplánovány. K tomu často stačí objevení se černé labutě a vše se začne ubírat jinou cestou. Mám zato,že proponovaná obnova Rakousko-Uherska není ničím jiným,než teoretickou berličkou odhadované budoucnosti střední Evropy.Roli nové evropské velmoci si privatizovaly polské politické elity,jež neomylně vedly a nadále vedou obyčejné Poláky do stále se opakujících… Číst vice »

LiL
LiL
10. 2. 2020 8:24

Každý program má své chyby. Jsou jednak náhodné a pak cílené. V první verzi ukazují na nedokonalost a v druhé na požadavek vyvolané reakce. Pokud o těchto chybách víme a známe i nositele, pak reagujeme na cílenou chybu.Strůjci impulsu nejsou nikdy v popředí, ale vždy přenašeči a násobitelé.

Patrik
Patrik
10. 2. 2020 8:27

N. Starikov o Brexitu, čas od 12. minuty – o výsledku referenda v roce 2016 bylo rozhodnuto dávno před referendem
https://www.youtube.com/watch?v=92gBWrNb5wc

Nedávný ruský článek z 28.1.2019 – S. Bannon, Cambridge Analytica a Facebook
https://www.vedomosti.ru/technology/articles/2020/01/28/821653-facebook-slezhke

Patrik
Patrik
10. 2. 2020 9:04


Pjakin o globálním řízení a o S. Bannonovi, čas 59:44 – 1:18:24
https://www.youtube.com/watch?v=5kUGRfVCkTg&feature=youtu.be

Patrik
Patrik
10. 2. 2020 9:10

Oprava: Pjakin čas 59:44-1:02:44

Admirál
Admirál
10. 2. 2020 9:28

Zajímalo by mne, jaké tahle „organizace pro globální řízení voleb“ používala nástroje. Jak v případě Brexitu, tak v případě zvolení Trumpa 90% sdělovacích prostředků šlo proti Trumpovi a brexitu.
Co teda provedli tak zázračného, že zařídili brexit a výhru Trumpa?

Patrik
Patrik
10. 2. 2020 10:50

@Admirál Přišlo mi mailem: Jak Cambridge Analytica ovlivňovala volební hlasy (google překlad) „Facebook se připojil až na samém konci. Uživatelům dostat zaplaceno za vyplňování dotazníku, bylo nutné loggin na místě a umožnit přístup k datům aplikace pro průzkum, který připravil Alexander Коганом, vědec z Cambridgeské univerzity. Jeho výzkum v oblasti budování profilů osobnosti pomocí Facebook lajků dal společnosti Cambridge Analytica sponzorované Robertem Mercerem ideální šanci na rychlý vstup na trh. Do konce srpna 2014 Wiley získal první úspěšné výsledky: 2,1 milionu záznamů s obnoveným profilem pro 11 cílových států USA. Plánem bylo využít získaná data k vytváření a zlepšování reklamních… Číst vice »

Gatta
Gatta
10. 2. 2020 10:59

Jsem to jen prolít – to je tak dlouhý, že se mi to vůbec nechce číst.
Jednak opravdu nemám tolik času.
A pak na základě jiných článků autorky, silně pochybuji, že se v němnajde tolik objevných a složitých myšlenek, že by to nešlo napsat méně komplikovaně kratším textem.
Tedy za takovouto konstrukci článku vidím spíše nějaké jiné důvody.

Pro odlehčení článek z D-FENS. Fikce takřka reálná :-)
http://dfens-cz.com/vohnout-z-reporyj-iii-zlocin-na-kolejich/

Patrik
Patrik
10. 2. 2020 11:01

@Admirál
Myslím, že to je práce s lidským podvědomím – psychometrika
https://cs.wikipedia.org/wiki/Psychometrika
ve které je takovým odborníkem právě Mercer

Mluvil o tom svého času i Zaznobin, když poukázal na roli internetu s tím, že lidé se nakonec stanou součástí žádoucího procesu
https://www.youtube.com/watch?v=IiA5SKPlf6k&feature=youtu.be
Psychologická manipulace – asi tak by se to dalo nazvat

Patrik
Patrik
10. 2. 2020 11:11

Pro @Admirál ještě jednou
„90% sdělovacích prostředků šlo proti Trumpovi a brexitu“ – třeba je to právě o tom, že zatímco voliči Clintonové a odpůrci brexitu byli sdělovacími prostředky ukolébáni v jistotě jejich vítězství, na sociálních sítích byl budován postoj ve prospěch Trumpa a příznivců brexitu a to tzv. „alternativou“. Ostatně – D. Trump svou volební kampaň postavil na názorech alternativy (kritika LGBT, očkování, klimatické dohody atd.)

Admirál
Admirál
10. 2. 2020 11:47

Já bych byl k hodnocení Vámi popsaných super metod velmi opatrný.

Každá liška chválí svůj ocas. Jde o kšeft.

“ D. Trump svou volební kampaň postavil na názorech alternativy (kritika LGBT, očkování, klimatické dohody atd.)“ A co měl dělat? Clintonová mu to naservírovala na stříbrném podnose. Koechner ´(ten superagent) před volbou prohlásil, že „věří ve vítězství Trumpa. Protože Američani jsou strašně nasraný.“ Tady bych hledal hlavní příčinu. Trumpovi stačilo pak foukat do těch správných ohníčků.

Vyvozovat možného vyvinutého úsilí z té „organizace pro globální řízení voleb“ světohybné ambice mi přijde stejné, jako přisuzovat tuto schopnost Putinovi.

racek
racek
10. 2. 2020 14:29

Asi jako p. Gatta. Celkem spousta informací, dedukcí, vývodů, některé logické, některé ne … no prostě bych měl v hlavě zmatek. Takže jsem využil své vrozené debility kombinované s počínající slerozou a tak nějak jsem to vypustil. Stejně to přesahuje můj duševní obzor. Jistě, volby se snaží ovlivňovat kdekdo a začíná se už na základní škole… Jsem na světě už dlouho a NIKDY to nebylo jinak, víte? Dokonce jsem zažil drastičtější metody. I když míra zblbnutí mladé generace spojená s omezením vzdělání a vtloukání líbivých umělohmotných pseudoteoriíí a zbožšení menšin dosahuje nebývalé výše… A ta globalizace a pakty … taky… Číst vice »

Gatta
Gatta
10. 2. 2020 16:27

Re racek – „… bych měl v hlavě zmatek“. Možná o to právě běží. Neuvádím nikoho konkrétního, ale už před časem mě napadlo, že stejně jako jsou trolové a naprogramovaní diskutéři s falešnou identitou, tak i mezi „fakenews weby“ zcela jistě budou naprogramované trolovské a falešné weby. Pochopitelně kryté umístěním na seznamu BIS na předních místech. Ono obecně, vždy když někdo něco řekne, tak je sice zajímavé co říká, ale ještě mnohem je zajímavější proč to říká. Bez důvodu obvykle nikdo nemluví. Tedy je třeba posoudit KDO mluví, PROČ a KOMU říká to co říká – a podle toho uvažovat… Číst vice »

Patrik
Patrik
10. 2. 2020 18:37

@racek Vysvětlení je přece už v nadpisu článku – Británie odešla, protože MUSELA odejít. Nejedna alternativa brexit oslavuje jako porážku EU, jenže je rozdíl mezi tím, kdyby Británie odešla z vlastní vůle a mezi tím, že odejít musela. A když odejít musela (jak potvrzuje i N.Starikov když říká, že o výsledku referenda bylo rozhodnuto dávno před referendem), tak za tím je plán. A když je někde plán, tak je třeba hledat, o co v něm jde a jestli opravdu je důvod k oslavám. Že Británie v EU není a že její odchod souvisí s odepisováním atlantické dominance (a kapitalismu), je… Číst vice »

Patrik
Patrik
10. 2. 2020 18:50


http://casopisargument.cz/2017/11/29/cina-a-regionalni-format-161-ohrozuje-soudruznost-evropske-unie/

A potřebuje Rusko tentokrát čínský klín mezi Francií a Německem a Ruskem, představovaný zeměmi 16+1 (v podstatě Trojmoří plus Čína) pod velením Rakouska?

Bety
Bety
10. 2. 2020 19:10

Ať je to jak chce, o projektu Mezimoří se hovoří už léta, a já za sebe mohu říct,
že se mi vůbec nezamlouvá. Nelíbí se mi ani dvourychlostní Evropa.
Nemám sebemenší důvěru k tomu, kam se svou politikou směřuje Polsko ,
hrozím se představy být jeho jakýmsi satelitem.
Jestli to autorka překombinovala nevím, ale čím si můžeme být jisti je to,
že že v globalistických či jiných plánech jsou naše zájmy zcela nepodstatné.

racek
racek
10. 2. 2020 19:33

No, Čína je dnes obrovská velmoc a samozřejmě chce své zájmy prosazovat. Zatím je prosazuje celkem přijatelným způsobem, humanitární bombardování mezi těmi prostředky není. Ani embarga či braní rukojmí. Což , zdá se, ne každý zatím pochopil. Samozřejmě, čínské zvyky přijmout by asi nebylo po chuti asi nikomu. Oni to vědí. EU to ví také. Také ještě ji neoznačilo za příčinu druhé světové vyprovokování Nankginského incidentu atd. Konec konců, číňané se vůči mírovým japonským silám demokratizujícím čínu chovali nepřípustně drze a navíc japonští důstojníci potřebovali vyskoušet nové meče. Samozřejmě, forma soutěže v sekání hlav byla nejlepší a výkony aktérů jsou… Číst vice »

Dana
Dana
10. 2. 2020 21:05

Pozorovatelka fantaziruje, spekulovat se da o vsem.Proc ne, at si kazdy pouziva mentalni berlicku jak chce, v analyze Pozorovatelky nevidim nic skodliveho. —- “ D. Trump svou volební kampaň postavil na názorech alternativy (kritika LGBT, očkování, klimatické dohody atd.)“ A co měl dělat? Clintonová mu to naservírovala na stříbrném podnose. Koechner ´(ten superagent) před volbou prohlásil, že „věří ve vítězství Trumpa. Protože Američani jsou strašně nasraný.“ Tady bych hledal hlavní příčinu. Trumpovi stačilo pak foukat do těch správných ohníčků……… Tohle prohlaseni je asi nejblize pravde. — Dalsi vec, ktera rezonovala s Trumpovymi volici byl slib o postaveni zdi a kontrola… Číst vice »

Gatta
Gatta
10. 2. 2020 21:55

Re Dana – jo to bych klidně podepsal taky bych ho volil.
Ale něco tomu příběhu ještě chybí. Kdo podporoval Trumpa z bohatých a vlivných kruhů? Sice to vybočuje z jeho pěstované image selfmademena co neví co s časem a penězi, ale nějakou podporu (možná i větší než mu bylo milo) mít musel.

To se tady asi ale nedovíme. Protože nikdo nic neví a kdo ví, ten nic nepoví.

Točmistr
Točmistr
10. 2. 2020 22:09

Souhlas s Gattou. Na můj vkus moc dlouhé a nesrozumitelné, někdy to tak holt je když chce člověk spoustu informací vecpat do jednoho článku. S něčím nesouhlasím, nicméně mě zaujalo co řekl o tom Bannonovi Varoufakis:
https://www.youtube.com/watch?v=rhSg9X3q2gc#t=26m36s

Patrik
Patrik
10. 2. 2020 22:14

@Dana V článku je text „Rokem 2015 začal proces ukončení dominance atlantického vlivu ve světě, ten v roce 2016 pokračoval referendem o Brexitu a volbami v USA, účelem přitom bylo předat Evropu pod vliv Francie a Německa, a tento proces je právě ukončen. Hlavními postavami roku 2016 byly Nigel Farage a Donald Trump“ Rok 2015 za zásadní označuje i Zaznobin https://www.youtube.com/watch?v=IiA5SKPlf6k&feature=youtu.be který o roce 2015 říká, že tehdy skončilo třicetileté období (generační aspekt). Před třiceti lety se stalo to, že tehdejší alternativa (disent) porazila mainstream, ve skutečnosti ale jen „jako“ porazila, protože platí „nejlepší opozice je naše opozice“. Z každé… Číst vice »

Patrik
Patrik
10. 2. 2020 22:46


„Vedení Rakouska? To jaksi nepochopím… fakt že ne. Vést chce Polsko, óó jak chce vést.“
„Je to vlastně docela ironie. Předseda polských konzervativců Jarosław Kaczyński v roce 2011 prohlašoval, že „přijde den, kdy bude ve Varšavě Budapešť”
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/novy-budapestsky-primator-chce-alianci-proti-orbanismu-zapojit-se-ma-varsava-bratislava-i-praha-81660

Dana
Dana
10. 2. 2020 23:27

Gatta napsal Re Dana – jo to bych klidně podepsal taky bych ho volil. Ale něco tomu příběhu ještě chybí. Kdo podporoval Trumpa z bohatých a vlivných kruhů? Sice to vybočuje z jeho pěstované image selfmademena co neví co s časem a penězi, ale nějakou podporu (možná i větší než mu bylo milo) mít musel. To se tady asi ale nedovíme. Protože nikdo nic neví a kdo ví, ten nic nepoví. Gatto, ja se domnivam, ze bohate kruhy se moc nezajimaji, kdo zrovna bude presidentem, protoze to nic nemeni na systemu. Ruzni jedinci z techto kruhu mohou podle libosti po… Číst vice »

Točmistr
Točmistr
11. 2. 2020 7:20

To není tak úplně pravda, že to nic nemění na systému. USA jsou na tom v tomto ohledu zatím ještě nejlépe, jen hrozí riziko že vás zkusí zaříznout ještě než se tam dostanete (Ventura) nebo že dostanete kulku do palice (všichni víme kdo).

Gatta
Gatta
11. 2. 2020 8:05

Re Dana – jasně, však jsem psal, že se tady o tom nic nedovíme.
A jelikož o tom v podstafě taky nic nevim, tak se nebudu pokoušet ani tendenčně ani nějak paranoidně spekulovat.
Ale ani zbytečně mlžit a dělat blbého.

Patrik
Patrik
11. 2. 2020 8:52

@Dana „Mne, po socialistcke zkusenosti to vse pripada jako tridni boj. Dnes uz ovsem nemame proletarait spodni vrstvy, ale novy proletariat stredni vrstvy. Jelikoz intelektualni filosofove marxismu uz nemaji delniky, tak se zamerili na jine struktury ve spolecnosti, ktere jsou obcanskou vetsinou „diskriminovani“. „V zasade trockismus, ktery do Ameriky privezla Frankfurtska skola. Prvne infikovala intelektualy na universitach a pote se rozmohla po cele Americe.“ Smíchat socialismus a trockismus, to je jako říct, že Stalin a Trockij byli přátelé. Ve skutečnosti je to tak, že právě Stalinův socialismus ochránil Rusko a východní Evropu před trockismem a před Frankfurtskou školou, tzn. před… Číst vice »

racek
racek
11. 2. 2020 21:39

No, Patriku, nezbývá mi než souhlasit. Paní Dano, jak se zdá i vývoj v USA je možná ještě horší než jsem tušil… Co se teď děje by mě před pár lety nikdy nenapadlo. Mimochodem, zemřel Jaromír Sedlák, vynikající diplomat, několikanásobný velvyslanec, skvělý politolog a analytik a poradce třech premiérů. Dobře jsem ho znal z jeho přednášek ještě z dob socialismu. Situaci už tehdy uměl rozebrat tak, že se jeho předpovědi zcela splnily. Bohužel, po roce 1995 jsem se s ním už nesetkal, i když jsem jeho komentáře vyhledával. Jo, Petránek, Sedlák a Oskar Krejčí, který ještě pracuje, kdo z dnešních… Číst vice »

Patrik
Patrik
12. 2. 2020 0:06

Američané s Němci odposlouchávali komunikaci více než 130 vlád a tajných služeb. „Byl to zpravodajský tah století,“ citovala trojice médií příslušné hodnocení CIA. „Zahraniční vlády platily USA a západnímu Německu slušné peníze za privilegium, že jejich nejtajnější komunikaci mohou číst nejméně dva cizí státy a možná až pět či šest,“
https://eurozpravy.cz/zahranicni/americane-s-nemci-odposlouchavali-i-spojence.e38b0d06/

Další odpis USA

Patrik
Patrik
12. 2. 2020 7:20

@Aleš
Mariánský sloup, to je to, co je teď nejvíce aktuální
http://www.novarepublika.cz/2020/02/vyzva-prosba-o-pomoc-zbyva-nam.html
Protože Habsburkové, přesněji Rakousko-Uhersko, o tom to je, tady Otto von Habsburk
comment image
a tady Kalergi a jeho plán
https://www.e15.cz/zahranicni/richard-coudenhove-kalergi-integraci-chtel-zachranit-evropu-pred-hruzou-svetovych-valek-1335355
Kořeny Habsburků i Kalergiů sahají až k benátské šlechtě a Praha po pomnících Vlasovovi a Němcovovi chce postavit i repliku Mariánského sloupu, symbol zotročení českého národa. Což velmi ladí s obnovou role Rakouska-Uherska

A iniciátorem schválení Mariánského sloupu je kdo? TOP 09 ruku v ruce s KDU-ČSL a ODS. Hlavní postavou ale je Vídeňák-Rakušák Schwarzenberg s dědictvím v hodnotě až 400 mil eur

Admirál
Admirál
12. 2. 2020 9:16

Mariánský sloup? Postaven na konci 30 leté války, povalen 1918.
Symbol? No, upřímně, nejsem o tom přesvědčený. Nevadil by mi. Nevadil by mi ani Radecký, ani Šverma, ani tank na Smíchově. Jsou to připomínky dějů minulých.

Nové Rakousko – Uhersko? Ukazuje se, že je tu spousta společných zájmů. Je možné, že při současném vývoji v EU může něco takového přijít na stůl. Důležité, aby to nepřišlo z dílny lidí ala Švarcenberg.

Jan Kristek
Jan Kristek
12. 2. 2020 10:12

No nevím, jestli by si nějaký jiný národ postavil symbol smíření s konečným řešením…

Admirál
Admirál
12. 2. 2020 11:38

Jan Kristek – Na začátku 30 leté války jsme vybírali mezi spolkem s Němci katolíky a spolkem s Němci evangelíky.
Vyhráli to u nás Němci katoličtí. Jste si jistý, že by naše (české) vyhlídky byly lepší s Němci evagelíky?

Patrik
Patrik
12. 2. 2020 13:12

@Admirál Celá EU je dílem lidí ala Švancenberg, vždyť původně to byl spolek Německo-Francie-Itálie, až později do něj byla včleněna i Británie (v roce 1973 vstoupila Británie do společenství EHS, ale jak vidno, jen načas). Za celou EU ale od začátku stojí Habsburgové, viz obrázek zakladatelů EU – spolek LE Cercle Jde o spolek ještě tajemnější, než spolek Bilderberg (kde se schůzek účastnil právě i Schvarzenberg a kde bylo rozhodnuto, že po 89. se československým/českým prezidentem stane Havel, zatímco Schwarzenberg jej bude vodit za ručičku) a který se schází tu v N. Yorku, tu v Evropě a který vznikl jako… Číst vice »

Patrik
Patrik
12. 2. 2020 14:23

11.2.2020 (zajímavé datum) a NATO má téměř jistého 30. člena, Severní Makedonii
https://twitter.com/Dimitrov_Nikola/status/1227275184912130048
https://www.dw.com/en/north-macedonias-parliament-ratifies-nato-membership/a-52343860

Jediné Srbsko se zatím drží jako proruské
https://www.euro.cz/byznys/jihozapadni-balkan-sest-adeptu-pro-evropskou-unii-1467221
protože jinak
Balkán a Rakousko-Uhersko a válka, nebylo už to někde v historii?

orinoko
12. 2. 2020 15:10

Kupodivu jsem to dočetl cele. Včetně diskuser.
A odnasim si jeden neskutečný zazitek.
Proletariat … Proletarait….
To nemá chybu.

orinoko
12. 2. 2020 15:40

Svět podle Garpa. Pardon , podle Trumpa. A to tak, že vcelku realny. http://www.halonoviny.cz/articles/view/53137188 Fascinují mě nostradamovske vize, které lze vhodným výběrem různých dat dovozovat až do lůna historické krvetvorby. Já raději volím zkratku, abstrakci. Zkratka je zkrátka časově současná. Budu se ptát jako dite: Gdo je prediktor, Gdo Bannon /banány máme my děti rády/ , Co tomu říkají máma a tata, dostanu od soudruzky uciTELKY kouli, když se zmylim, Gde zůstali světoví Pokemoni… A Gde se právě nachází Spejbl s Hurvinkem a Manickou? Na tribeni myšlení dobré , na konstatovani „že je něco mezi nebem a zemi“ prihodne, ale… Číst vice »

orinoko
12. 2. 2020 15:50

Chcete vedet, gdo vyhraje emericke prezidentisticke volby?
Trump to zcela určitě nebude. A proc?
Protoze ho do té doby trefi šlak.

orinoko
12. 2. 2020 16:21

Mně na tom celém jedna vjec jaksi nesedela od samého zacatku, ale až teď mi docvaklo, co to je. Role Iranu. Írán sám se dosadi za nějakého NWO místního Hitlera? Nebo to bude pod tlakem Ciny? To fakt někdo myslí vazne? Právě teď Írán pochopil, že Rusko ho chape /i v rámci vlastní sebezachovy/ , ale udělá pro něj pomalu první posledni. Raději to nebudu rozvadet. Neuverite, kolik sem chodí pověřených slidilu, a jaké svodky proudí kromě jiných adres až do eurosojuzu. V České TV kraksne ukázali několik nepratelskych webu. V první řadě tam byla Nová Republika. Írán od začátku… Číst vice »

orinoko
12. 2. 2020 16:53

A to ještě pořád není fsechno. Intuice mě nezradila. Izrazid /pokud si velmi rychle nedá politický , vojenský a hospodářský pohov/ může očekávat obzalobu z genocidy Palestincu. K tomu je samozřejmě právě teď daleko, ale v podstatě daleko blize, než je tzv. jedna generace. Gde to je zahrnuto ve vseobjimajicim nástinu vjeci budoucich? Saud teď intenzivně jedna s Alzirskem, Egypt obdržel diskrétní podporu z Ruska, a „náš“ Haftar v Libyi právě teď postupuje velmi metodicky. Shromazduje výbušné informace o tom, jak se to má s tzv. uprchliky, což byl jev placený z ukoristene libyjske ropy. Gdo bere ještě vážně tzv.… Číst vice »

orinoko
12. 2. 2020 17:23

A ještě pořád to není fsechno.
Právě teď musíme chránit diverzifikaci informací vice než kdy jindy. Čím více adres , tím lepe. Každá si našla nějakou svoji vlastní polohu, ve které má nezastupitelné postaveni.
A v čele se ocitají proslulé husitské zářiče. Blabol? Ale kdez, něco si o tom nastudujte. A potom něco zvante.
Aspon trochu jsem poznal východní Němce a Rakusaky. My máme jen jeden společný problem: Nález toho , co nás spojuje , a dělá z nás ekviVALENTNI silu. Ale právě kvůli tomu bychom se měli obrátit na BUDA-PEST.

orinoko
12. 2. 2020 18:19

Tak , a už jedeme do finale.
Argentina dala najevo , že Falklandy velke Gretenie jsou zase aktualni. Pochopila , že Británie už je jen mala.
Já zasnu nad tou židovou financni strouhou. Prý fsechno ridi. A co takhle jeden rusky Kinzal?

orinoko
12. 2. 2020 18:30

Proboha , vzpamatujte se.
Česká Doura v europenisoidni akci.
Ta česká kráva a nekonecna kunda právě vyhlásila , že tzv. Západ napadne Polsko kvuliva demosce.
Soudruhu Babisi, jaké obří hovno jsi stvoril? A hlavne :Kde jsi pretim lovil?

orinoko
12. 2. 2020 18:46

Je to současna katastrofa.
V současném Cesku nikoho nesmíte pochvalit. A už vůbec ne za poctivost.
Jenze my tady máme vyhodu. Nám Čechům i Moravanum vždycky běželo o kejhak.
A dávali jsme o sobě vedet.
Tak , a teď mi , vy vědci , odpovězte , kdo všechno nás potřebuje , a ke vsemu.
Rád se účastním debaty.

Patrik
Patrik
12. 2. 2020 19:32

@orinoko „Role Iranu. Írán sám se dosadi za nějakého NWO místního Hitlera? Nebo to bude pod tlakem Ciny? To fakt někdo myslí vazne?“ Írán po 30 letech sankcí jen tak „náhodou“ povstal a Obama mu po cca 30 letech pokorně zatelefonoval a celá 5+1 mu „náhodou“začala jít na ruku tak, že z něj sňala všechny sankce, jejichž hlavní důvod je dostat do Evropy íránskou ropu a plyn a Rusko tak odstavit. A protože Rusko není blbé, tak hned po dohodě 5+1 vstoupilo do Sýrie a Íránu jde na ruku jen odcaď-pocaď a ke smůle Íránu (přesněji i loutkovodičů Íránu) nejde… Číst vice »

Gatta
Gatta
12. 2. 2020 20:40

Re orinoko – „Tak , a teď mi , vy vědci , odpovězte , kdo všechno nás potřebuje …“

Těžká otázka, bylo by třeba definovat to slovo „potřebuje“.
Já třeba potřebuji jak někoho osobně blízkého … tak i rohožku přede dveřmi.

Bety
Bety
12. 2. 2020 21:42

Že nás někdo potřebuje je většinou dobrý pocit, ovšem v případě „rohožky přede
dveřmi“ je to mizérie.
Ale ať jsme bráni tak či onak, ti, co se s námi snaží manipulovat zjistí, že opravdu
pokorné ovce z nás nikdy nebudou.

Patrik
Patrik
12. 2. 2020 23:07

Británie ven, Balkán dovnitř: „Tato první vlna nových členských států je pouze součástí dlouho diskutovaného plánu integrace celého Balkánu včetně Srbska a Bosny a Hercegoviny do EU.“ „Není možné pochopit, jakým přínosem do EU bude „kompenzace“ za Brexit tím, že se rozšíří do nejchudší a nejméně stabilní části Evropy, pokud člověk nevěnuje pečlivou pozornost tomu, co říkají samotní tvůrci tohoto rozhodnutí. “ http://www.novarepublika.cz/2020/02/evropska-unie-velka-britanie-ven.html Všechno běží podle plánu, protože základní otázka, která začne být diskutována je, kdo bude ty chudé státy platit a odpověď je například tady: „V roce 2012 vznikl ve Varšavě formát “16+1”, který je o prohlubování ekonomické spolupráce.… Číst vice »

racek
racek
12. 2. 2020 23:35

Patriku, náš knížepán byl za svého působení jako ministr zahraničí v Izraeli pečenej vařenej a organizoval společná zasedání vlády. No jistě, občas je jemně pokritizuje, konec konců je krutá situzace Palestinců vidět na první pohled a nedá se to popírat, ale na věci to nic nemění. Samozřejmě, je to spíš člověk Sörose než izraelské lobby. Hraje alevna obě strany, škoda že ne na tu českou. Na něm obdivuji jedinou věc, jeho docela poslouchatelnou starou češtinu. Škoda toho žbrblání. Stejnou češtinu měl i Schöenfeld – Tigrid. Oba nás ale měli opravdu „rádi“. Německo má dnes asi nejhorší armádu v historii. Taky… Číst vice »

Gatta
Gatta
13. 2. 2020 7:10

Re racek Vždy mě zaujme slovní spojení „nejsou peníze“ a to ve dvou souvislostech. 1. Obdobně jako „nemám čas“ – je to vždy otázka priorit. Na něco jsou – na něco nejsou. 2. Připomene se mi kniha „Kolapsy složitých společností“, kde právě to „nejsou peníze“ je spolehlivá indicie pro „přetažené“ složitosti (obvykle po úspěšném předchozím období, kdy všeho byl nadbytek) s nastávající klesající efektivitou dalších výdajů na ještě složitější řešeni problémů vzniklých právě z té složitosti. Po neschopnosti ufinancovat tak náročnou společnost z „provozních výnosů“ pak dochází ke spotřebovávání rezerv – ber kde ber. Tedy především šroubováním daní a snižováním… Číst vice »