Diskuze k článku


 • fajt • 17. října 2016

  a bude hůř, jenže česká ovečka vydrží opravdu hodně, takže se fekálie mohou klidně vydávat i za kojeneckou vodu a vzorová kolonie pojede dál svůj kapitalistický klídeček a smrádeček – bon appetit nejenom brňákům. ..)

 • Sio • 17. října 2016

  Ve velkých městech bych doporučoval pít raději vodu jen filtrovanou nebo balenou. S jedním kolegou z Moravy jsme se shodli na tom, že po pražské vodě máme problémy se svěděním kůže pod vlasy. Já na to čas od času používal šampón, který zabíjí kvasinky.

 • Aleš • 18. října 2016

  Sdílení západních euroatlantických hodnot až do morku kosti. Až bude voda ještě dražší a vzácnější, budou mít aspoň vojáci NATO o co bojovat. Kdo zajistí „mírovou“ misi na Golanských výšinách Evropy? Normy Evropské komise a bezpečnost pod křídly „obranného“ paktu NATO nade vše…

 • Alena • 18. října 2016

  důležité je, že balená voda byla na Brněnsku vyprodána.
  účel nebo následek?

 • ducatista • 18. října 2016

  Tady se dělá z komára velbloud. Situace, kdy na vodě bohatnou zahraniční korporace mě sice nehorázně štve, ale v Brně žádná kalamita nebyla! Minimální překročení normy, v době, kdy to pro sichr vyhlásili, mně bylo jasné, že vzhledem k časové prodlevě už jsem stejně vypil litry a litry vody, takže jsem to absolutně neřešil. Ani nikdo z mé rodiny. Zdravotní problémy žádné. To se spíš po/eru po Starobrnu, než po brněnské vodě. Média akorát vyvolávali obavy či přímo paniku, na webu Novy doslova bylo „vyhněte se Brnu obloukem“. Jako kdyby tu řádila cholera…

 • Bety • 18. října 2016

  John Grisham: Grayova hora.
  Domnívala jsem se, že frakování je z hlediska přírody a ničení zdrojů pitné vody unikátní. Zdá se, že ne. V Appalačských horách je těženo uhlí v povrchových dolech takovým způsobem, že lidé jsou nejen nuceni pít trvale balenou vodu, ale je jim doporučováno, aby vodu ze studní a řek nepoužívali ani k mytí a úklidu. Doposud už srovnali se zemí přes 600 hor, hlušinou zavalili okolní údolí, odkalovací nádrže jsou mizerné kvality a rekultivace je pro srandu králíkům.
  Ale, jak je zde několikrát zopakováno, vše se děje zákonným způsobem.
  Pokud by k nám jakýkoli druh těch Transatlantických smluv dovalil americké zákonodárství, tak přestože si už teď na hospodaření s vodou můžeme oprávněně stěžovat, pak by jediná čistá voda, ke které bychom si mohli čichnout byly naše krokodýlí slzy.

 • Gatta • 19. října 2016

  Ne přímo o vodě, ale Veolia je tam také – mezi největšími příjemci dotací !!!

  http://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=To_se_nam_to_hoduje_kdyz_nas_lidi_dotujou.png

 • zajoch • 19. října 2016

  Když vypukla nějaká podobná aféra jako v posledních měsících se žloutenkou v Brně za totáče, tak příslušný KV strany všeho lidu prohnal příslušnou hygienickou službu a ostatní zdravotnictví spolu s dalšími, jichž se to týkalo (provozovatele) zcela nekompromisně a za krátkou dobu byl pořádek. Příklad: balení mléka do PE sáčků. Mléko bylo nechutné a páchlo po chemikáliích. Šlo se po příčině a zjistilo se, že pracovníci ve výrobně sáčků namísto odměřování plnidel je házejí do směsi beze všeho lopatou. K nápravě došlo okamžitě. To za hlubokého totáče.

 • Aleš • 19. října 2016

  Odškodnění u nás žádají jen nadnárodní kapitál či mafiáni u vesla za „ušlé“ zisky. To bude zase křiku, když někdo bude chtít, aby koncepce tzv. CHOPAV, chráněných oblastí přirozené akumulace vod nebyla jen na papíře, ale realizovala se důsledně se všemi důsledky na veškeré hospodaření v krajině, navzdory tomu, že nějaké politické subjekty si to hospodaření v krajině vzala jako téma svých politických kampaní jen kvůli svému osobnímu zisku. Kdo si myslí, že Černínové v Černínském paláci budou operovat těmito tématy kvůli celospolečenským zájmům, je opravdu naivní…
  Bety: Nesvéprávné vztahy k prostředí sdílí celý euroatlantský prostor, ani nemusíme za velkou louži. Stejně hloupé nápady slýchávám i u nás na vesnici. Dokonce i členové komise životního prostředí či poblitického vedení obce napříč spektrem. Sdílení západních euroatlantických hodnot je opravdu vražedné a měli bychom to okamžitě opustit. I kdybychom nakrásně přežili veškeré možné konflikty, imperialismus vede k totálnímu vyčerpání prostředí i lidských zdrojů. Pokud práce a lidé jsou bráni jako zdroje, které někdo může vlastnit a prostředí jen jako prostředek k akumulaci bohatství, nebude tomu jinak. Výzvy autorit jako našich nejvýznamnějších ekonomek Pohlhammer Lauterbachové a Švihlíkové či chartistky Procházkové, psychiatra Koukolíka či filozofa Šmajse mají hodně společného. Bez změn celého systému nebudou možné dílčí změny uvnitř systému. Rychlost změn vedoucích k totální kontrole nad námi je přes zvyšování entropie rychlejší než procesy změn. Nejen NATO je nereformovatelnou strukturou, které pak mají mnohem větší vliv např. na hospodaření s vodou než naše byť heroická snaha jako v případě pana Novotného. Zásadní bude, když se k panu Novotnému lidé přidají a neustanou v době dějinných změn řídících struktur.

 • zajoch • 19. října 2016

  Aleši, doplním váš komentář. K inženýru Novotnému se lidé mohli a zřejmě ještě mohou přidat zde:
  http://pravdaovode.cz/chci-vodu-v-rukou-samosprav/
  Jistě už to zde bylo, ale je dobré to stále opakovat. Pan Novotný je mimořádně statečný a houževnatý a zasluhuje, aby jeho snahu lidé podporovali.

 • Aleš • 19. října 2016

  Jak přiznal profesor Koukolík, ovlivnění procesů řízení a moci mocných, či jejich bohatství si žádá neskutečné občanské statečnosti a je rizikem ohrožujícím život.
  Díky za doplnění. A především tyto věty neopakuji kvůli nějakému odstrašování, ale naopak. Jsou stateční lidé, kteří útrapy přežijí, a změny dokáží, byť nějakou dobu jim nebyl nakloněn osud. Jak jsem již dnes na jiném vlákně napsal, není důvod se kvůli záchraně druhých nechat ukřižovat. Je to jen o dobrovolném podstoupení rizika. Houževnatost pana Novotného jsem už registroval, jak říká kamarád, to bude taková ruská duše a to jsem ho v životě neviděli ani nekontaktovali.

 • Aleš • 19. října 2016

  paní Aleno: Zcela mimo téma, prosím, přijměte moji veřejnou omluvu, nedávno ohledně EET jsem Vás asi nemístně poučoval o tématu, o kterém jste patrně věděla mnohem víc než já. Vaše obavy budou pravděpodobně na místě, jak prostudování zákona, tak první kontakty příbuzných s aplikací tot

 • Aleš • 19. října 2016

  EET značí o skutečném fušérství tvůrců a realizátorů, seznam těch, kteří jsou vyňatí, značí o účelovosti ne účelnosti, v provozech s drobnými opakujícími tržbami to bude neskutečný opruz (např. nechci vidět nadávající prodejce kaprů před vánoci) max 48 hodinová lhůta oznámení je taky docela mazec, hlášení DPH, které je teď, je dostačující. Nijak dál EET nebude řešit bankovnictví, finanční služby,pojišťovnictví, energetiku, vodu a vodárenství a daňové ráje. Také vzroste obrovská nedůvěra mezi občany, systém EET si bude pěstit různé donašeče a bonzáky. Asi vzroste počet prodejen či trhů, které se budou prohlašovat za festivaly, které podléhat nebudou. Pokud někdo má strach z nástupu totální kontroly nad našimi životy, tohle může být jeden z příznaků i nástrojů. Ale tady je nutnost dbát na to, aby se člověk svojí volbou nejvíce blížil systmové změně či aspoň nejmenšímu zlu. Pořád se asi v diskuzích opakuju, ale obávám se, že to bude alfa a omega.

 • Gatta • 20. října 2016

  Re Aleš – „vzroste obrovská nedůvěra mezi občany“ – tam, kde se lidé osobně znají a potřebují se navzájem – tam ani EET nepomůže.

  EET je normální formou vězeňského pořádku – kam se hrabou komunisti s STB.

 • Aleš • 20. října 2016

  Estébácké pořádky jsou slova, která použila mi blízká osoba o EET a jejich tvůrcích. Lidi, kteří přijdou do styku s EET budou vystaveny nepřetržité kontrole co člověk dělá, budou nuceni být v dostupnosti elektřiny, sítě a techniky…

 • Gatta • 20. října 2016

  Re Aleš – … a další krok bude – povinná akceptace platebních karet – tedy další krok ke zrušení hotovosti … a k absokutnímu dohledu nejen na obchodníky, ale i na spotřebitele – tedy na každého občana.