Diskuze k článku


 • Dolmen • 11. září 2019

  Článek dobrý, jenom s těmi Piráty a Zelenými se Tribun patrně netrefil. Vždyť obě tato uskupení evidentně patří do AKB (antikomunistický blok). Já bych jako příští „komunisty“ tipoval spíše ANOnisty.

 • Admirál • 11. září 2019

  Litujete Piráty a Zelené správně. Jestli dostanou od antikomunistů přesdržku, tak právem. Divím se, že se do toho ještě nepustili, asi mají vlčí mhu před očima. Osobně, jestli někde vidím totalitní tendence, tak z jejich strany nejvíc a v kontextu toho, co se děje v Německu (reálná možnost příští koalice rudo – rudo – zelená) tuplem.

  Pokud dojde na Vaše slova, budu to s uspokojením sledovat.

 • PPK • 11. září 2019

  Po plyšovém hospodářském převratu byli hledáni v různých seznamech agenti StB jako lidé, zasluhující opovržení. Pomiňme teď ty, kteří je hledali a proč je hledali a řekněme si: Co je na tom zajímavé? Inu to, že soudobé demokratické právo dle amerického mustru už má i pro agenty pochopení a proto že byl vymyšlen pojem „spolupracující obviněný“, který si prý ale zas až tak moc to opovržení už nezasluhuje. Co s tím?, někdo v mainstreamu si řekl a pak našel východisko: Časem byl propagandou titul „obviněný“ nalepen na Dolejšovsko-Filipovu firmu KSČM – a ta kupodivu (až na výjimky) – svým mlčením spolupracuje. Jak jednoduché! A mladí pirátští a zelení nezkušení hlupáci nevojáci jásají, že už mají nepřítele pro svůj velký „boj“ a zlobí se, že další nepřítel české propagandy, Putinovo Rusko, ne a nechce taky spolupracovat. No a nejzábavnější na tom všem teď je, že na komunisty čínské si ještě pořád nikdo netroufá a tak v Čechách se plive jen na byznys-demokraty domácí, kteří s Rusy a s Číňany chtějí obchodovat. No, není to smůla, když kšefty o ropě a plynu by spolu měli dělat pouze velcí kluci, kteří umí mluvit jenom německy a anglicky?

 • Gatta • 12. září 2019

  Po „pádu komunistů“ je další kapaň v pořadí proti SPD, ANO a Trikolóře.

  Má to ale jednu odlišnost.
  Lidé vždy hledají cestu vpřed, hledají řešení svých životních problémů a hledají vůdce, kteří jim jejich představy udou schopni uskutečnit.
  U KSČM po 30 letech čekání na „svůj den“ lidé tuto naději už ztratili a nevěří ve smysl volby KSČM – no a „stará garda“ která nikoho jiného nevolila už z principu opravdu pomalu odchází.

  Naději lidem dnes dávají:
  SPD: (+) zásadní postoje, které zatím nezradili / (-) příliš ukecaný Toio.

  ANO (+) Andrej zatím příliš nezklamal, manažersky schopný / (-) je to přeci jen miliardář a na komunální úrovni to bývá velmi slabé až pochybné.

  TRIKOLÓRA: (+) image skutečného a čistého rebela s normálními, lidem blízkými názory / (-) nezapomenuté hříchy svého otce

 • racek • 12. září 2019

  No, byla to jen otázka času, až komouši skončí. Myslím, že jim to možná ještě jednou vyjde (díky současné blbosti socanů), ale příště už ne. Konec konců, mají pro antikomunisty náhradu. Terč jím může dělat Okamůra a Klaus mladší. Myslím že dostanou i část hlasů dnešních komoušů a socanů … Navíc k nim přidají i tradiční úspěšný „antisemitismus, i když u Klause mladšího to bude těžké, že (maminka) …
  No a kdo jsou ti komouši opravdoví, nám vnucovaní? Jistě, Zelení a Piráti. Jejich ideologický kořen je spojen s lidmi, co stvořili manifest, ideologii komunismu stáli za Ruskou revolucí a … bude je volit mládež. Neb budou provádět líbivou politiku slibů o krásných zítříc, když očistíme planetu napřed od špíny, uhlíku a vůbec a krav a …lži a nenávisti, homofobie a ták… a pak ještě od kverulantů a nepřátel … cenzurováno … a pak bude ten ráj…pro ty poctivé a věřící … budeme žít ve velkých rodinách a bude nám furt 25 a každý den jiné pohlaví …
  Samozřejmě, nikdy nevyhrajou a vždy v opozici. Jen se přidají v případě potřeby na správnou stranu. Kolikrát už jsme to viděli, že… Radek Johna a před tím jiné a teď tihle… furt stejná patra a jedno hnízdo.

 • Bety • 12. září 2019

  Komouši opravdoví, nám vnucovaní jsou zelení a Piráti??
  Dnešní tzv. liberální levice má možná něco málo společného s trockismem
  a to něco málo je pohrdání lidmi, jejich starostmi a jejich ždímání v zájmu
  „vyššího dobra“ kde se jen dá.
  Já za opravdové komunisty považuji bolševiky, jejich výsledky v zájmu
  většiny mluví za vše. Připisovat jim sorošovské neziskovky, vymýšlení
  všelijakých liberálních kravin, prosazování ekologie takovým způsobem,
  aby se lidem se zdravým rozumem co nejvíc znechutila až po fašistické
  tendence je jen způsob jak vzít lidem naději a přesvědčit je, že sociální
  stát je nereálný.

 • Bety • 12. září 2019

  A tím sociálním státem myslím takový, kde je skutečné vytváření hodnot
  a poskytování služeb patřičně ohodnoceno. Ne takový, kde se nejvíce výhod dostává lidem, kteří nic nevytvářejí, ale požadují pro sebe jen to nejlepší
  bez jakékoli odpovědnosti a hlavně bez práce.

 • racek • 12. září 2019

  Milá Bety, každý to cítíme jinak. Nic víc. Uvidíme. Dnešní ochočení komouši by byli, pokud by člověk hodnotil jen posledních 30 let, tou nejdůvěryhodnější stranou s minimem skandálů. Ovšem, tato taktika vedla k postupnému úpadku. Škoda, mají tam pár šikovných a vzdělaných lidí.
  Dnešní „komunismus“ mládeže (zelení, piráti) je ale o 30 let vývoje jiný. Není to komunismus (já říkám komunismus dneška) ale ho zcela nahrazuje. Ve formě nesmírně nebezpečné pro lidstvo, navíc řízené … no, víme o kom je řeč. Konec konců, z historie víme, jaké peníze stály za Leninem a Trockým. Pak se jim Stalin ovšem vymkl z ruky a proto ta strašná nenávist vůči němu.

 • PPK • 12. září 2019

  Dávat rovnítko mezi činy Lenina a Trockého, to už je fakt „na budku“ … :-/

 • racek • 12. září 2019

  Jo, máte pravdu. Lenin byl financován přes německo, Trocký přímo z USA. Já v tom rozdíl moc nevidím. No a velice spolu spolupracovali. Vždyt Trocký byl muž číslo 2. A asi nejkrvavější muž režimu.

  PPK napsal

  Dávat rovnítko mezi činy Lenina a Trockého, to už je fakt „na budku“ … :-/

 • racek • 14. září 2019

  Dovoluji si, milá Brty, upozornit na článek v Dnes https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/komentar-kscm-levice-mladi-lide-glosy-nazory-levicaci.A190913_501490_domaci_zaz#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=domaci&utm_content=main
  Myslím že podobně jako já uvažují i jinde. Ale až po mě, pochopitelně :-))

 • racek • 14. září 2019

  Pardon, Bety…