Česká tabuvize

Česká televize je tabu. Nevěříte? Tak zkuste veřejně zapochybovat o tom, zda dobře plní svoji veřejnoprávní funkci, či podpořit myšlenku, že lidé nespokojení s kvalitou její produkce by mohli mít možnost přesměrovat své koncesionářské poplatky jinam, a hned se dozvíte, že se vašimi invektivami představujícími bezprecendentní útok na nezávislost veřejnoprávní televize tato zastrašit nenechá. A máte to. O České televizi se totiž nepochybuje, Česká televize se nekritizuje, Česká televize je tabu.

A pokud o tom, jak plní své veřejnoprávní poslání pochybujete, tak nerozumíte ani svobodě, ani demokracii, o lidských právech nemluvě, a bůh ví, jestli nakonec nejste nějaký ten Putinův agent. Českou televizi přece nemůže hodnotit nějaká lůza z ulice jenom proto, že si ji platí. Existence veřejnoprávního média financovaného de facto z daní je samozřejmě zcela v pořádku, ale co v pořádku není, to je nekritizovatelnost a nezpochybnitelnost práce takového média.

Přitom jsou to zejména veřejnoprávní média, která by měla být pod přísnou kontrolou veřejnosti. Celé veřejnosti, ne jen několik elitářských rad. A proč by ta kontrola nemohla probíhat třeba zrovna přes ochotu platit koncesionářské poplatky? Kdejaký invalida musí obstát na trhu, jinak má smůlu a skončí v exekuci pod mostem, tak proč by zrovna Česká televize měla být chráněna před nutností obstát v konkurenci? Protože poskytuje veřejnou službu? Ale neměla by to tedy být v tom případě veřejnost, kdo rozhodne o tom, zda ji skutečně poskytuje a v dostatečné kvalitě?

Česká televize potřebuje kritiku jako prase drbání, tedy alespoň v případě, že se nehodlá spokojit s rolí tlampače režimní propagandy, který koncesionářské poplatky potřebuje především na nemravné bonusy pro svého ředitele, protože výroba kritického, vyváženého a pluralitního obsahu ji nezajímá a nikdo ji po ní ani nechce. Ale měl by chtít.

Převzato z blogu Tribun

16
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
16 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Autoři komentářů
V zákopech informační války vedené korporátním fašismem | ALMANACHV zákopech informační války vedené korporátním fašismem | Outsider MediaIrenaidiotronicBéda Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Dolmen
Člen
Dolmen

Vše je marnost, marnost a zase marnost.

mirror
Člen
mirror

Divím se Tribunovi, že si myslí, že by televize neměla být nekritizovatelná a její práce nezpochybnitelná. Podle něj by zejména veřejnoprávní média měla být pod přísnou kontrolou veřejnosti. Proč by měla být televize veřejnosti kontrolována, jestliže je to rozhodující nástroj, jak veřejnost kontrolovat a ovládat. Ten, kdo u nás vládne, se přece nezbaví možnosti vládnout bez kontroly. Tribun na obrazovce by zbytečně lidem pletl hlavu. Ti, co pevně drží opratě v hrsti, jsou v pozadí a loutky v popředí omezenou dobu řídí a pak se jich včas zbaví. V soukolí moci to občas zaskřípe a nepohodlné autority je třeba se… Číst vice »

orinoko
Člen
orinoko

Privatizaci české TV kraksny!! Osekat příjmy a zregulovat její informační průjmy. A provést důslednou debordelizaci celého toho molochu. Jen informační servis bez omezení. Vyházet staré struktury i struky , ať se jsou živit tím kapíkem, který nám tak propagují. Po soudružce Drtinova a tom druhém bezmozku už pes nsštěkl. Dokonce ani cikán.

Vlastimil
Člen
Vlastimil

Televizní poplatky neplatí ten, kdo podá čestné prohlášení, že TV nesleduje, nebo ji nemá. To můžete udělat všichni a hned. Co vám brání? A rázem se ledy hnou, jen co přijde několik tisíc čestných prohlášení. Zatím, jak pozoruji má každý intošské řeči a jinak bobky. TV nemám, na co taky a mám klid na duši.

Alena
Člen
Alena

propaganda je mocná, na hodně lidí působí. V podstatě je snaha neustále vsouvat národu , že Rusi jsou agresoři. Příkladem je např. zmínka o klipu jsem ruský okupant ve večerních zprávách.. Pokud tato snaha vychází z přání americké ambasády, asi se těžko proti tomu něco udělá. Každopádně snaha o objektivitu je chvályhodná

Sio
Člen
Sio

Vlastimil napsal Televizní poplatky neplatí ten, kdo podá čestné prohlášení, že TV nesleduje, nebo ji nemá. To můžete udělat všichni a hned. Co vám brání? A rázem se ledy hnou, jen co přijde několik tisíc čestných prohlášení. Zatím, jak pozoruji má každý intošské řeči a jinak bobky. TV nemám, na co taky a mám klid na duši. Uvažuji o tom. V podnájmu v Praze 5 dní v týdnu TV vůbec nepostrádám, stačí mi komp a doma by to šlo stejně. Jen vyhodit TV přístroj a koupit větší display. A je po žížalkách. TV je dnes opravdu snadno nahraditelná. Jde jen… Číst vice »

Sio
Člen
Sio

@orinoko: Co rovnou zrušit? Chyběla by někomu? No, možná prodej v dražbě by něco vynesl …

idiotronic
Člen
idiotronic

Vytáhl jsem externí USB kartu ,,špačka“, odinstaloval program a televizor přestal existovat. Na poště jsem zrušil SIPO (lze platit převodem z účtu) a změnil adresu.
Ale vliv TV na formování postojů veřejnosti jsem tím zvlášť neovlivnil.

jh111
Člen
jh111

Věrchuška už se lekla masového odhlašování TV přístrojů.
Chce tedy zavést platby od každého nezávisle na vlastnictví TV.
ODS, TOPka a Orinoko by nejraději privatizovali, že by něco káplo?
Ale jak vzbudit spící většinu u TV přijímačů?
Nebo to nechat, až na jaderné výbuchy?

Silentpysk
Člen
Silentpysk

„Česká televize potřebuje kritiku jako prase drbání“? Ne ne, ČT potřebuje řádně přes držku. Na nic jiného totiž neslyší!

orinoko
Člen
orinoko

Nepotřebuji, aby na mě kapal smrdutý kód ČT kraksny. Taková normalizační sračka , jaká se dneska line z tlam makakových demogratů , je jen rizikový faktor pro další zbývající život. Česká televize je prostě sračka. A Český rozhlas je na tom stejně. Napravo by neměl být problém. A nalevo také ne. Způsob , jakým ze socanů, komunistů a dalších alternativ Česká kavčí sračka dělá imaginární existence už skutečně zasluhuje další formu akce. Na E – republice má Umlauf dobrý článek. Mám zato, že něco visí ve vzduchu. – Jednoduchý nápad , tip, fórek, který se rychle uchytí mezi lidmi …… Číst vice »

Béda
Člen
Béda

orinoko napsal Nepotřebuji, aby na mě kapal smrdutý kód ČT kraksny. Taková normalizační sračka , jaká se dneska line z tlam makakových demogratů , je jen rizikový faktor pro další zbývající život. Česká televize je prostě sračka. A Český rozhlas je na tom stejně. Napravo by neměl být problém. A nalevo také ne. Způsob , jakým ze socanů, komunistů a dalších alternativ Česká kavčí sračka dělá imaginární existence už skutečně zasluhuje další formu akce. Na E – republice má Umlauf dobrý článek. Mám zato, že něco visí ve vzduchu. – Jednoduchý nápad , tip, fórek, který se rychle uchytí mezi… Číst vice »

idiotronic
Člen
idiotronic

Ivan David na NR varuje před vyhladověním ČT . Předpokládá, že tak získáme jen další Novu, ovšem oproštěnou od závazků vůči společnosti.

Irena
Člen

idiotronic napsal

Ivan David na NR varuje před vyhladověním ČT . Předpokládá, že tak získáme jen další Novu, ovšem oproštěnou od závazků vůči společnosti.

A jaké závazky vůči společnosti udržuje ČT nespecifikoval?

trackback

[…] Kč, dotace na sociální služby pro celou ČR číní 7,2 mld. Kč), které pokládá jakoukoli kritiku za útok na svoji „nezávislost“. Přitom kritický proud stížností podobných této […]

trackback

[…] ČR číní 7,2 mld. Kč), které pokládá jakoukoli kritiku za útok na svoji „nezávislost“. Přitom kritický proud […]