Diskuze k článku


 • J. Hruška • 15. ledna 2019

  No a co třeba Návštěvníci? Já vím, bylo to nenáročné a místy naivní, ale už ta základní myšlenka, jak to dopadne, když se lidstvo spolehne na umělou inteligenci.

 • zedd II. • 15. ledna 2019

  Doktor Martin je fakt hrozná adaptace spíš podprůměrné předlohy. Hraje ho (tehdy) 64 letý Donutil. V tomhle věku by měl mít dost rozumu na to, aby neměl dítě – zvlášť jako felčar.

  Ad Návštěvníci a obecně tvorba pro děti a mládež v době normalizace: Spousta tvůrců byla vytlačena právě do téhle niki, kde jim do toho moc nekecali aparátčíci a zároveň nebyli vystaveni tlaku striktně komerčního prostředí. Vznikla díla, která nemají dobovou ani současnou konkurenci. Třeba Krakonoš a lyžníci.

 • zajoch • 15. ledna 2019

  „Doktor Martin je fakt hrozná adaptace spíš podprůměrné předlohy“, píše zedd II.
  To tedy máte pravdu. Mi připadá, jako kdyby v tom městečku v Beskydech vystupovali samí blázni. Ač se na nová TV „díla“ nedívám, jsou to většinou přihlouplé kriminálky, tak tady jsem zkusila kvůli prostředí Beskyd a konkrétně Velkých Karlovic. Ovšem sledovat potrefeného doktora, ještě ke všemu v podání mnou neoblíbeného Donutila, to je nad mé síly a ani pěkné záběry z oblíbeného regionu to nevytrhnou.
  Mnoho lidí zatracuje „totáč“, jako hroznou dobu, nesvobodu, nedostatek zboží, politický útisk a další nesnesitené věci. Ale na TV inscenace a seriály z té doby bylo možno se se zájmem podívat. Je divné, že v tak „katastrofální“ době byli tak dobří autoři scénářů a tak dobří režiséři. Jen namátkou uvedu Františka Filipa, Jiřího Sequense, Antonína Moskalyka nebo Karla Smyczka a o Jaroslavu Dietlovi snad ani nemusím nic psát. Ti nynější machři se mohou „jít vycpat“. Dívat se na jejich uřvaná, hrubá a povrchní „veledíla“ nedokáži. Ale když opakují cokoliv režírovaného starými režiséry, podívám se třeba poněkolikáté.

 • LiL • 16. ledna 2019

  Na naší nové tvorbě je velice znát , že vařit polévku ze šlupek nelze. Herce vyzrálé divadlem a posléze filmem, jsme přebudovali na zaměstnance seriálů a chodit každý den do fabriky na sny ,se projevuje na výkonech, které jsou podle toho velice průměrné. Jak se říká- doba si to žádá,ale je docela možné,že za pár desítek let, se budeme se stejnou nostalgií vracet k Našim seriálům a objevovat skryté kouzlo nechtěného.

 • Aleš • 17. ledna 2019

  Kouzlem nechtěného mi novodobí cenzoři nahráli na smeč a odchovanci blokovaná stránka o přepisu dějin na ČT mi nedovolila vložit odkaz na článek Lenky Procházkové
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Przneni-pameti-naroda-fasismus-Lenka-Prochazkova-velmi-zle-o-nasi-soucasnosti-A-o-CT-566652
  Naši milí čučkaři, takže houšť a větší kapky!!! Koudelka žádá povýšit do hodnosti generalissima korporátního fašismu. Na jeho příkaz se budou děti ve školách učit např. o pozitivních vlivech humanitárního bombardování Jugoslávie, o tom, jak hodní Banderovci konají svou práci při zbavování se demokratické a vzkvétající Ukrajiny od zlých ruských separatistů a o tom, jaké světlé zítřky nás čekají při plnění spojeneckých závazků na věčné časy a nikdy jinak. S trochou štěstí dojde i na demokratičnost cyklonu B, adoraci konečného řešení některých otázek a možná dojde i na veřejný orgasmus „hodného“ strejdy s fajfkou a čírem a rehabilitaci jeho příbuzných a „navrácení“ celého Orlického panství a posléze i na požadavky Lichtenštejnů a dalších.
  Pochodeň mohli ONI uhasit a zahrabat uhlíky hluboko pod zem. Ale na povodeň budou krátcí.
  https://www.jareknohavica.cz/jaromir-nohavica-velka-voda/
  Těším se na další facku korporátnímu fašismu od Lubomíra Mana.