Česko oslaví 400. výročí bitvy na Bílé hoře postavením repliky Mariánského sloupu

Je hotovo a můžeme říct, že Praha jede  –  Vlasov místo Koněva, památník Němcovovi a Mariánský sloup k tomu. Internetem se šířila výzva Lenky Procházkové, ať Pražané nedovolí obnovení Mariánského sloupu, neboť ten je symbolem poroby českého národa „Výzva a prosba o pomoc: Zbývá nám posledních pět dní na to, abychom zabránili opakování historické potupy.“ Jde o to, že po třiceti letech marného snažení (od revoluce v roce 1989) se v Praze konečně objevilo takové zastupitelstvo hlavního města Prahy (HMP), které postavení repliky Mariánského sloupu schválilo. Jak můžeme vidět v odkazu na pdf ZDE, tak 23. 1. 2020 bylo revokováno zamítavé rozhodnutí zastupitelstva HMP z roku 2017 a nově byla stavba Mariánského sloupu schválena.
Připomeňme, že primátorem HMP je Zdeněk Hřib (Piráti), prvním náměstkem je Petr Hlaváček (TOP 09) a náměstkem primátora je Petr Hlubuček (STAN). V rámci objektivity je nutné zdůraznit, že Zdeněk Hřib a Piráti zaujímají spíše odmítavé stanovisko, cituji: „Ještě loni v červnu odmítli zastupitelé stanovisko revokovat, učinili tak až ve čtvrtek, kdy umístění repliky podpořila většina zastupitelů Spojených sil pro Prahu (TOP 09, STAN,a KDU- ČSL), ODS a ANO, proti byli Piráti a část zastupitelů Prahy Sobě“, zdroj ZDE.
Domácí politickou scénu už hodný čas sleduji jen velmi sporadicky, nové dění kolem Mariánského sloupu (a také kolem sochy Koněva, pomníku Vlasovcům a památníku Němcovovi, v souhrnu o roli Prahy) mě však zaujalo jakožto jeden z dalších kamínků v mozaice světového dění. Naposledy jsem v článku ZDE psala o sílící roli Rakouska v Evropě, obzvláště v rámci V4 (V5). Psala jsem, že po Brexitu budou dle mého obnoveny snahy o federalizaci EU, tzn. o vytvoření dvourychlostní Evropy s tím, že západní část zůstane pod vlivem Německa a východní pod vlivem Rakouska, obojí však s tím, že Rakousko a Německo nejsou nepřátelé! Byť to tak dnes totiž vypadá, tak jednou se dle mého mohou spojit podobně, jako když Hitler Rakousko „anektoval“ (99 % Rakušanů Hitlera vítalo s nadšením a on sám se vyznal, že nikde se mu nedostalo srdečnějšího přijetí). Kdo je v tomto směru mocnějším hráčem, těžko říct, ale připomeňme, že to byla Vídeň, kdo dal světu Hitlera. A když se řekne Vídeň, tak to jsou Habsburkové, rod, jehož kořeny sahají až k benátské šlechtě. Dále je to Otto von Habsburk, jeden ze zakladatelů EU a dále K. M. Kalergi, šlechtic z rodu rovněž sahajícího až k benátské šlechtě (více také ZDE), a společně je to projekt Panevropa.  Z toho nám plyne, že vyšším hráčem je Rakousko. Jak říká Pjakin, globalisté mají dvě centra řízení: Vídeň a Prahu. V obnovení výstavby Mariánského sloupu proto vidím vyšší symboliku a vidím o to víc, že tak jako právě sílí vliv Rakouska v EU (ve V4), tak se stalo, že po cca třiceti letech marných snah dochází k postavení repliky Mariánského sloupu, a to navíc právě v roce 400. výročí od Bitvy na Bílé hoře.
A když se podíváme, kdo za obnovu Mariánského sloupu od 89. nejvíce bojuje a kdo znova jeho stavbu i inicioval, tak jsou to KDU-ČSL, ODS a především TOP 09, něco o tom  ZDE. A když se podíváme blíže, tak jsou to strany, o kterých můžeme říct, že jsou proněmecké a prorakouské. Zcela zásadní postavou v tom je Karel Schwarzenberg, který je více Rakušanem z Vídně, než Čechem a který má obzvláště na Prahu vliv od doby, kdy z něj Václav Havel učinil svého kancléře (ač správnější by bylo říct, že Karel Schwarzenberg učinil Václava Havla prezidentem).
V těchto souvislostech je významné, že výzva Lenky Procházkové neprošla, že dnešním dnem výstavba už začala (ZDEZDEZDE), ale že – slovy L. Procházkové –  se můžeme právě v den 400.  výročí Bitvy na Bílé hoře, 8. listopadu 2020, dočkat toho, že stavba tohoto symbolu poroby českého národa bude slavnostně dokončena. Propojení Vídeň-Praha tak bude nově stvrzeno, přičemž toto propojení bylo nedávno posíleno i tím, že Praha s Vídní uzavřela smlouvu o spolupráci, viz „Praha jako Vídeň„.
Žába se vaří pomalu a obnovení Mariánského sloupu v Praze vidím jako další kamínek v mozaice globálního dění. K němu nemůžu nezmínit, že K. Schwarzenberg stojí na straně Palestiny a je tedy proti Izraeli, v čemž vidím největší potvrzení, že projekt Panevropa je ve vídeňských zájmech. Jaké jsou jeho další souvislosti, by se mi sem nevešlo, ale připomenu, že Hitler byl mj. o islámském antisemitismu a že mezi antisemitismus a rusofobii můžeme dát rovnítko.
PS: Je smutné, že alternativa (?), se kterou jsem se před časem rozešla pro její oslavu S. Bannona, pro kritiku V. V. Pjakina a Putina a pro antisemitismus, se staví na obhajobu Mariánského sloupu a pražské zastupitelstvo za tento krok chválí –  čas od 2.28:15 ZDE. Je to samozřejmě názor proti názoru a já ten svůj rovněž jen posílám do éteru a posílám s tím, že jsem na straně L. Procházkové.
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Kristek
Jan Kristek
18. 2. 2020 20:58

Ta ohavnost zdaleka není jen oslavou porážky na Bílé hoře, i když byla postavena na místě, odkud byl „nejlepší výhled“ na mučení a čtvrcení zákonných představitelů Českého království. Ta ohavnost byla postavena hlavně na oslavu vyvraždění dvou třetin českého obyvatelstva, podle některých odhadů dokonce čtyř pětin (například podle Balvína). Tedy oslavu něčeho, co by později mohlo být označováno jako provedení „konečného řešení české otázky“. S českým národem se podle všeho už vůbec nepočítalo, to že znovu povstal, bylo pro ně nedopatření. Nové postavení sloupu se rovná prohlášení, že žádný český národ už neexistuje. …Pokud tedy podle nich český národ neexistuje,… Číst vice »

Patrik
Patrik
18. 2. 2020 22:18

Možná je to jen náhoda, ale církevní restituce byly schváleny 8. listopadu, tedy ve výročí bitvy na Bílé hoře. A nejvíce se tehdy radovala TOP09:
„Mám pocit obrovského naplnění spravedlnosti. Sice pozdě, ale přesto se to podařilo,“ dodal ke schválení zákona ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).“
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/1135880-poslanci-prehlasovali-senatni-veto-cirkevni-restituce-jsou-schvaleny

Patrik
Patrik
18. 2. 2020 22:30

PS k církevním restitucím:
„Prezident Klaus koncem srpna svůj podpis podmínil dodáním záruky, že při vracení majetku nebude prolomena restituční hranice 25. února 1948.“
A co zpětně stojí v odkazu z roku 2012 za pozornost:
„Proti byl jen rebelující poslanec Radim Fiala (dříve ODS)“ – dnes, jak víme, člen SPD

racek
racek
18. 2. 2020 23:20

Nechápu pojem „církevní restituce“ a pokaždé mi to naštve, když to čtu.. Ten majetek přece církvi nepatřil a jen ho měla nějsakou dobu v užíváním. Vlastní majetek byl již vypořádán v letech 90sátých.. Tehdy by lo „vomylem“ pana Schöenfelda – Tigrida vrácena i Nová scéna Národního divadla. Správný název je „vynucený dar církvi“ a má rysy jednak krádeže a účelového obohacení a jednak zneužití pravomoci veřejného činitele. Co se týče Marianského sloupu, je to jen další provokace typu „co si ti Češi ještě nechaj od nás líbit“… A jak koukám, nechají si líbit vše. Akorát poslední plivnutí na Lidice nevyšlo.… Číst vice »

racek
racek
18. 2. 2020 23:23

Patrik napsal

PS k církevním restitucím:
„Prezident Klaus koncem srpna svůj podpis podmínil dodáním záruky, že při vracení majetku nebude prolomena restituční hranice 25. února 1948.“
A co zpětně stojí v odkazu z roku 2012 za pozornost:
„Proti byl jen rebelující poslanec Radim Fiala (dříve ODS)“ –dnes, jak víme, člen SPD

Patriku, njsem si jistý zda šlo o téhož Fialu. Ten byl v té době v diplomatických službách. ostatně, je to běžné jméno, v minulém období byl i poslancem jistý Babiš, dokonce i za ANO, ale nebyl to Andrej :-))

Aleš
Aleš
19. 2. 2020 6:03

Patriku, racku: Je to on. Od vidění ho znám, když jsem bydlel ve stejném městě. Na mě působil jako solidní chlap a to přesto, že byl v ODS. Co vím, tak nejel v žádných Langrových či Faltýnkových kšeftech, ani nefiguroval v kauze Vidkun, ani se neúčastnil tunelování bank jako místní ekipa přelétlá z ODS do Unie svobody… Z Prostějova jsem vlastně věřil jen dvěma vrcholným politikům. Bývalá senátorka za ČSSD Sekaninová a poslanec Fiala z SPD.

Patrik
Patrik
19. 2. 2020 10:28

Patří to sice k článku o Brexitu, ale dám to sem, protože ono to souvisí: „Bez náznaků ochoty ke kompromisům zahájí ve čtvrtek lídři členských zemí Evropské unie vyjednávání o dlouhodobém unijním rozpočtu. Předseda Evropské rady Charles Michel si od mimořádného summitu slibuje průlom zablokované situace, k němuž potřebuje přesvědčit prezidenty a premiéry, aby ustoupili ze svých pozic.“ „Proti sobě stojí zejména požadavky „šetrných“ států západní a severní Evropy a skupiny přátel koheze z východního a jižního křídla EU.“ https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/summit-eu-o-rozpoctu-se-blizi-michel-chce-politiky-primet-ke-kompromisum.757e343c/ Plán na rozdělení Evropy na část pod vlivem Německa a část pod vlivem Rakouska (Rakousko-Uherska) může dostávat právě tím naplánovaným… Číst vice »

Patrik
Patrik
19. 2. 2020 10:29

„Charles Michel si od mimořádného summitu slibuje průlom zablokované situace, k němuž potřebuje přesvědčit prezidenty a premiéry, aby ustoupili ze svých pozic.“

Přesvědčí i Babiše, který je odpůrcem dvourychlostní Evropy?

racek
racek
19. 2. 2020 18:45

Patriku, Aleši, jsem rád že je to on. Považuji ho za možná nejvíc kompetentního poslance od Okamúry. Vždy dobře ví, o čem mluví.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
20. 2. 2020 14:19

Pravicový kapitalismus a katolicismus jsou široce otevřená okna k fašismu a krásně se navzájem restitučně doplňují a podporují…
Podle toho co vidím a slyším v médiích, co se učí na školách, co a v jakém stylu se nabízí v knihkupectvích, dávám tomuto tvrzení za pravdu. Jen tak se dá prodloužit agónie kapitalismu. Myslím, že bychom měli dát řvoucím katolickým hordám zfanatizovaných primitivů jasně najevo, že jejich vliv končí v kostele!

Patrik
Patrik
20. 2. 2020 23:01

O Babišovi dnes píše New York Times, kolem rozpočtu EU bude rušno, zdůrazňuje i Maďarsko
https://www.nytimes.com/aponline/2020/02/20/business/bc-europe-budget-conflict-of-interest.html?searchResultPosition=7
A když to píše tento globalistický deník, tak to nebude jen tak

Patrik
Patrik
20. 2. 2020 23:06
LiL
LiL
23. 2. 2020 2:38

Sloup jako provokace,asi ano,ale hlavně test národa. Bude tak trochu prubířským kamenem, na reakce hlavně mladé populace a otevře pohled kam až je možné dojít a co je možné si dovolit. Je jisté,že celá věc vyvolá ve společnosti patřičné reakce a dívejme se také, jak se o všem bude psát. Možná, se posléze objeví i tlak na konečné zrušení Benešových dekretů a nikomu to již nebude vadit.

racek
racek
24. 2. 2020 22:29

Patrik napsal

O Babišovi dnes píše New York Times, kolem rozpočtu EU bude rušno, zdůrazňuje i Maďarsko
https://www.nytimes.com/aponline/2020/02/20/business/bc-europe-budget-conflict-of-interest.html?searchResultPosition=7
A když to píše tento globalistický deník, tak to nebude jen tak

Víte, Patriku, ty zahraniční komentátoři čerpají výhradně se stále stejných zdrojů, tušíte asi ze kterých.. Nezažil jsem, že by o nás hovořili někdy pozitivně.