Diskuze k článku


 • fajt • 27. prosince 2017

  na komoru, jenže neskutečně pozdě , válka mezi žebrotou a zbytečně bohatými psychopaty jede efektivně na plné obrátky a přepychově krmí bachora globálních mega pijavic … a nejsem si vůbec jistý, jestli kdy žebrota smrtící zbraně obrátí proti skutečným viníkům tohoto masakru. ..)

 • peter. • 28. prosince 2017

  V r.2015 sa v súvislosti s migračnou krízou ešte hovorilo o „utečencoch“ktorí si zachraňujú holý život pred vojnou.Vtedy Tribun vyhlasoval,že ČR by mala prijať cca 400 tisíc takýchto utečencov, propagoval „multikulti kotlík“ a neomarxistické tézy typu „mravný človek nemá siahať k násiliu ani v prípade sebeobrany“.Medzi tým vyšlo najavo,že dôvody migračnej krízy nespočívajú ani tak vo vojne a chudobe,ako vo zvrátených chúťkakach tých istých neľudí ktorí vyvolávajú vojnové konflikty vo svete a v sociálnych inžinieroch experimentujúcich s miešaním ľudských rás.Novoľavičiari sa k tomu ochotne pridali lebo veria,že keď pomiešajú rasy,vytvoria ľudstvo ktoré bude tak hlúpe,že s jeho pomocou uskutočnia vysnívanú „Svetovú revolúciu“ a naplnia sny papá Trockého.
  Dôkazom je Vianočný darček z 22.12.2017,keď si OSN konečne vydupala u EK zriadenie leteckého mostu medzi Líbyou a Talianskom ktorý zabezpečí priamy dovoz Afričanov do Európy.Čiernych ilegálov trasportuje do Európy talianske vojenské letectvo,čím sa talianska armáda zapojila do vojny proti „bielym“Európanom.
  Lebo eurokomisár pre migráciu Avramapoulos jasne vyhlásil,že cit.“Európska únia je príliš biela a masová migrácia z tretieho sveta je našou novou normou“.kon.cit.
  Tak vypisovačky o našej „povinnosti pomáhať chudobe z Afriky a BV podopreté citovým vydieraním a apelovaním na súcit sú nehoráznosťou najhrubšieho zrna.Najmä,ak sa denno – denne stretávame s tým,že títo imigranti sa v Európe vôbec nesprávajú ako ľudia zachránení od vojny a biedy.Správajú sa ako hrubí a agresívni okupanti.

 • Petrpavel • 28. prosince 2017

  fajt : ano, článek míří přímo na komoru. Jsem ochotni dávat přednost tzv. politickým uprchlíkům a vůbec nejsme ochotni zabývat se útěkem lidí před bídou. O tom ten článek je. Jsme (tedy myslím naše státní mašinerie) ochotni zabezpečit se vším všudy kdejakou nulu když se ozve ve své zemi proti režimu který naší věrchušce zrovna nevoní, jinými slovy rádi podpoříme pátou kolonu. Navalnyj, ukrajnští fašisté léčení u nás, Mitrofanov, Fištejn jsou zářnými příklady. Když k nám přijde Ukrajinec či Rus (Němec, Francouz … nepřijde) za prací,co ho čeká? Práce za pár korun o jejíž valnou čast ho přípraví spolčená úřednicko-kriminální mafie.
  Peter se dotýká problému o kterém Tribun ale nepíše (!), totiž migrace muslimské ze Středního Východu a u Afriky. To je jiné kafe.

 • peter. • 28. prosince 2017

  Petrpavel napsal
  Peter se dotýká problému o kterém Tribun ale nepíše (!), totiž migrace muslimské ze Středního Východu a u Afriky. To je jiné kafe.

  Petrpavel:
  Prepáčte,ale Tribun hneď na začiatku píše o incidente v Brne,píše o hystérii okolo utečencov ktorá už podľa neho mala pominúť,Stanov dodatok odvolávajúci sa na jeho článok z r.2015, sa tiež týka utečencov z BV a Afriky,takže je zrejmé,že celý Tribunov článok je práve o imigrantoch z BV a Afriky.
  Rozdiel je v tom,že Ukrajinec,Vietnamec či Srb k nám prichádza za prácou,podobne ako za prácou do zahraničia dochádza pol milióna Slovákov.Tí o ktorých píše Tribun prichádzajú za sociálnymi dávkami a za slobodou voľne a takmer beztrestne páchať kriminálne skutky,za ktoré by ich doma čakal ťažký trest,vo viacerých prípadoch aj trest smrti.
  Pozorne som si Tribunov článok prečítal ešte raz a nenašiel som v ňom ani zmienku o nejakých politických alebo iných „uprchlíkoch“ako sú tí o ktorých sa naposledy vyjadril eurokomisár Avramopoulos.

 • Petrpavel • 28. prosince 2017

  peter : „…NEMYSLÍM teď nedávný incident z Brna, ve kterém figuruje pár vypečených cizinců, ale výroky, jako je ten Pečinkův:

  Tady se úplně přestalo rozlišovat mezi uprchlíky, tedy lidmi, kteří prchají před nějakou politickou zvůlí, a ekonomickými migranty.

  Chtěl tím snad Pečinka říct, že víc trpí ten, kdo nemůže tisknou protivládní pamflety, než ten, kdo nemůže nakrmit děti? Nebo tím snad chtěl říct, že bída je úděl, který musí člověk snášet a nesmí se mu protivit?

  Pokud nechtěl, tak to ale řekl. A pokud chtěl, měl by se stydět. …“

 • Petrpavel • 28. prosince 2017

  peter, myslím že jsme oba na stejné lodi, jen si myslím že se nám do těch úvah o politické či ekonomické migraci nesmí plést vyčůránci („ekonomičtí migranti s mobily“, event. s celými rodinami). Pokud jde o vyčůránky tam debata mezi rozumnými lidmi je zbytečná. Nebrat!!

 • Bety • 28. prosince 2017

  Stan to výstižně shrnul již před těmi dvěma lety. A s potěšením jsem si u toho
  přečetla Siovy komentáře.

 • fajt • 28. prosince 2017

  tady je jasně vidět, že v dnešních feudálních časech vydá zájem jednoho zkaženě bohatého za utrpení třebas celého národa, tak moc jsme se vrátili zpátky, tak moc jsme zpitoměli a odmítáme si bránit i vlastní kožich – budoucí Evropa bude patřit někomu jinému než bílému muži, snad další kultura a národy nebudou tak pitomí jako zdejší plebs a dokáží rázně oddělit kazišuky od lidí a plevel po zásluze spálí na popel … jinak dopadnou jako my. ..)

 • peter. • 28. prosince 2017

  Petrpavel napsal
  Chtěl tím snad Pečinka říct, že víc trpí ten, kdo nemůže tisknou protivládní pamflety, než ten, kdo nemůže nakrmit děti? Nebo tím snad chtěl říct, že bída je úděl, který musí člověk snášet a nesmí se mu protivit?

  Petrpavel:
  Toto je ten inkriminovaný Pečinkův článok:
  http://www.rozhlas.cz/dvojka/jaktovidi/_zprava/bohumil-pecinka-nezvladnuta-masova-migrace-a-zombie-predstavy-o-kvotach-nejvetsi-politicke-problemy-letoska–1776671
  Tribun z neho vybral jeden výrok a napísal pod ním svoju domnienku o tom,čo tým chcel Pečinka povedať.A pri všetkej mojej neúcte k ľuďom Pečinkovho razenia musím konštatovať,že konkrétne v tomto článku sa Pečinka nezmieňuje ani o tlačiaroch protivládnych pamfletov,ani o tých ktorí nemôžu nakŕmiť svoje deti a nepíše tam ani o tom,že bieda je údel,ktorý musí človek znášať a nesmie sa mu protiviť.To už pochádza z Tribunovej hlavy.
  On (Tribun) si len pomohol odvolávkou na odiózneho pravičiara Pečinku a spojil s ním svoj výrok.Kvôli „údernosti“ a lepšej manipulácii s cítením čitateľa.
  Tribun sa nelíši ničím od Jakuba Jandu z EH alebo iných Sorošom platených aktivistov.

 • Svoboda • 28. prosince 2017

  Psát o „protokapitalistické protestantské víře“ je podobné nedorozumění ( či neporozumění ) jako novotvar „neomarxismus“, kterým pravičáci označují sluníčkářské úlety, které nemají s autentickým marxismem nebo levicí nic společného. ( Dokážete si představit Stalina v dnešním Bruselu jak horuje za muslimské migranty nebo TTIP ? )

  Současný kapitalismus je založen na principech, které jsou biblicky neobhajitelné. Chamtivost, lež, sobectví, úroky, okrádání dělníků, daňové úniky, ekologická bezohlednost, atd. To vše lze z Bible velmi snadno rozporovat. Naopak tam nelze najít obrat jako „posvátnost soukromého vlastnictví“, apod. Jeden z prvních kroků, který Kristovi učedníci udělali bylo přerozdělení svého majetku, aby srovnali křiklavé majetkové rozdíly, aspoň v rámci církve ( Skutky 2,44-45 ).

  Čili pokud má někdo dojem, že křesťanství „obhajuje“ dnešní kapitalismus, tak to spíš svědčí o jeho neznalosti základního zdroje – Bible, příp. o úpadku dnešní církve, protože k určité vlažnosti, slepotě, překrucování a kolaboraci s bohatými oligarchy ze strany představitelů církve skutečně docházelo. Jenže to nevyplývá z Písma, ale je to osobní selhání a úlet konkrétních lidí. ( Vrcholem idiocie je třeba papežovo „DIVINI REDEMPTORIS“ kde dva roky před začátkem 2.světové války varuje před „komunismem“, aniž by si všiml, že v Německu a Rakousku už pár let tvrdě řádí fašismus a rasismus… Také je třeba si uvědomit, že i v rámci protestantství se názory velmi lišily, už jen kontrast mezi Kalvínem a Lutherem… )

 • cnemo • 28. prosince 2017

  Pokud jde o migranty, myslím, že většina národa má docela jasno. Pokud v zemi zbude jen stopa demokracie, nedovolí si sem žádný soudný politik ty zástupy barbarů přivést. V Západní Evropě se to dříve či později vyřeší válkou spojenou s genocidou (jak bývá při velkých historických změnách zvykem), jinou možnost nevidím.

  Osud Afričanů je také vcelku jasný, budou dál trpět nedostatkem a ten se bude prohlubovat. Důvod je prostý – geometrická řada. Tyto, v principu (v lepším případě) středověké společnosti, dostaly k dispozici (alespoň část) medicíny, moderní zemědělství, funguje dovoz potravin z jiných zemí. Tito „r“ stratégové si ale svoji strategii ponechali, což se projevilo explozí populace. Když byli mí rodiče na začátku 60. let na svatební cestě v Egyptě, měla Kahira 2 mil. obyvatel, dnes má skoro 16. „r“ strategie je vždy spojena s hladem a umíráním. Nejde je nasytit žádným konečným množstvím zdrojů, nejde je zachránit.

  Budou umírat a jen otázka, zda my budeme umírat s nimi. Solidarita je pěkná vlastnost, ale musí mít smysl. Zde nemá. Odpusťte, ale dovolím si trochu sobectví: chci klidně žít a zajistit rozumný život i potomkům i kdybychom nepomohli nikomu, komu pomoci nejde. Proto udělám vše, co ještě mohu, aby tato anticivilizace zůstala daleko za našimi hranicemi.

 • Dana • 28. prosince 2017

  No vidite cnemo, kdyz se vzbudi instinkt sebezachovy tak muzete vyplodit i neco rozumneho…

 • peter. • 28. prosince 2017

  https://blog.hlavnespravy.sk/2635/novou-farebnou-normou-prilis-bielej-eu-je-hnedobiela-a-co-nam-v-imigracnej-politike-prinesie-jezisko-a-novy-rok/
  Kam sa len vytratili apely na súcit k utečencom z vojnou sužovaných štátov?Prečo sa už nespomínajú ani biedni a vyhladovaní migranti?Je to OK,keď ožobráčime africké a ázijské štáty o ich inteligenciu?Ako budú potom rozvíjať svoju ekonomiku?
  A hlavne!!!Kto do riti sa pýtal na môj názor!?

 • peter. • 29. prosince 2017

  https://hnonline.sk/svet/1666799-taliansky-prezident-rozpustil-parlament-otvoril-tak-cestu-pre-volby
  Niečo je zle.Padá ďalšia socdem.vláda v Európe!
  Koľko ich ešte zostáva?
  A prečo práve socialistické strany padajú ako gate?
  Pred rokom rezignoval Matteo Renzi a nahradil ho jeho stranícky kolega,sociálny demokrat Paolo Gentiloni.

 • Martin (už bez taky m) • 29. prosince 2017

  pán peter- rozumím Vašemu znechucení z pádu soc-dem v Evropě, ovšem sám víte, že hodnoty skutečně levicové a prosociální, sociální stát de facto většinou všude prodali za koryta. Kdysi jsem býval věrným voličem soc-dem, nyní bych ji nevolil ani za nic…
  Jsem se svou volbou spokojen- „extremista“ a spol jedná velmi konstruktivně…
  podívejte se na toto:
  https://www.youtube.com/watch?v=RMW9aeYOnxo
  Co se týče budoucnosti, snad je opravdu na místě, aby vznikaly „vlády národní jednoty“ zejm. v ohrožených zemích. Mluvil jsem na chvíli s jednou známou, která dlouhodobě žije v Itálii. Šlo spíše o dva monology, neb i když jsme se v tématu nemožnosti pokračování pašování lidí do Evropy po rozbití a vykradení jejich domovů v Africe a na BV, částečně v Asii shodli, nemohla pochopit, že nechceme ve Východní a Střední Evropě jimi (jejich establishmentem a „elitamiů, vpk) vyprodukované „uprchlíky“. Brala postoj Polska a náš jako nesolidární, „antievropský“…Prý že je dobře, že vědí a slyší přímo od nás že toto co u nich zde nepřipustíme…
  Když jsem argumentoval postoji i zemí na V od nás, zejména RF, neměla pochopení. Nejspíše totální vymytí hlav protiputinovskou propagandou… Víte on „Západ“ byl tak přesvědčen o své „skutečné výlučnosti a vyspělosti“, že to „proočkovalo“ i tamní slušné prosté lidi masivně… Jistě, ona je původem Češka a vlastně také odjinud, ale žije tam přes 30 let, byla tam vdaná, má tam děti… Ale opakuji: oni tam nejspíše žili v takovém „akváriu“, že teprve současné dění některým trochu otevírá oči… Oni si stále mysleli, že mohou diktovat, když nyní seznali že RF a Čína si diktovat nenechají, o to více jsou mnozí přesvědčeni, že my tady ve Střední Evropě si diktovat necháme… Že jsme doopravdy něco jako „barbaři“… Nepochopili, že toto tady nedovolíme.

 • Martin (už bez taky m) • 29. prosince 2017

  Je to tady vůbec zajímavé, mám tu blízko na obci tři rodiny jejíž příslušníci po desetiletí žijí v Itálii- tak to není snad jen zkreslený pohled, navíc se mi potvrzuje, že je tam skutečně velký rozdíl mezi horskými oblastmi, „Alpskou pevností severu“ a ostatní Itálií…
  Je zajímavé, jak je ve skutečnosti – zejména ta Z a J Evropa vnitřně nejednotná. To se člověk nediví, že tamní „Evropané“ v politických špičkách jsou často „poturčenci horší turka“-bojí se mnohdy i rozpadu mnohde dost komplikovaně pohromadě držících „národních států“. Zde často skloňované Německo tomu není také až tak nepodobné, vždyť do Bismarcka to bylo co, že… Kdo trochu zná historii ještě uměle nepřepisovanou a nepřekreslovanou v samotných základech, tomu stačí vzpomenout si na staré školní atlasy historie…
  Střední a Východní Evropa má také své mouchy, ale vnitřně je kolem těch skutečných hodnot mnohem soudržnější… Nemám na mysli „elity“ a“poblitiky“ -ti jsou všude stejně „bezhodnotoví pro nové hodnoty“…

 • Martin (už bez taky m) • 29. prosince 2017

  Známá kdysi několik let jezdila coby studentka do Švýcarska za výdělkem. Co mi líčila o izolovanosti lidí v jednotlivých údolích, až fanatismu „pracovitosti“ (a to jsem prosím sám extrém- ale ne bez hlavy) ale zároveň vnitřní atomizaci a uzavřenosti „společnosti“ v jednotlivých údolích, tamním farizejství k v podstatě všem přistěhovalcům…Podobně názory známého z Francie o v podstatě pohrdavém a přezíravém pohledu mnoha Francouzů na „zaostalé“ Středo-Východoevropany… Vážně musejí „s hrušky dolů“, jejich společné „národní cítění“ vnitřně na „Západě“ v podstatě akceptuje genocidu, akceptuje „přinucení k míru silou“ silnějšího, „vyspělejšího“ „Západu“…ne nadarmo tam vznikl a dlouhodobě se udržel ve vnitřně v podstatě polofeudálních základech společností fašismus…Vezměme si prosím, jak dlouho a PROČ „Západ“ toleroval diktaturu např. Franca ve „Španělsku“ i dlouho po porážce Hitlerovského Německa… jak mlčel k vyhlazovacím akcím tam…
  My tady „uprostřed“ a na „Východě“ vůbec se nemusíme hanbit za své dějiny, NAOPAK!
  „Vyspělost“ západu je ve skutečnosti často jen pohodlná prohnilost, vyžilost a sebeuspokojení bez reálného zdravého základu…
  Mají tam ten kolonialismus se vším všudy „jako samozřejmost“ doslova zažraný pod kůží, zejména bývalé koloniální „velmoci“… Vůbec mi nedělá radost současná „migrace“ tam, ale v principu v podstatě jen dostávají zpět co si zasloužili… Ta tisíciletá „hranice krve“ popisovaná např. ruskými genetiky-genealogy má svůj význam -a na skutečnosti „panslavismu krve“ (a to prosím nejsem nacionalista ve vypjatém provedení) nic nemění povýšenecká namyšlenost „Zápaďanů“…
  Jsme prostě jako v mnohém „mentálně“ vnitrozemci o dost jiní, nežli „přístavně-obchodnické“ „otevřené“ země…
  Ne vždy lepší či střízlivější – ale fakticky odlišní…

 • peter. • 29. prosince 2017

  Nasledovné video ponechám bez komentára.Vyslovím len svoju nádej,že podobná diskusia nikdy neprebehne v NR SR …že k tomu nebude dôvod a že to nebude potrebné.
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=L0NdLm3jAYw

 • Gatta • 30. prosince 2017

  Zdravím všechny – bohužel konec roku jsem měl náročný, že jsem číst stačil jen občas a psát praktiky vůbec.

  Dobrá diskuze – zvlástě mě potěšil svojí analýzou západu Martin.

  Také si vzpomínám na můj první komentář k imigrační vlně – tehdy zde mnohými považovaný za extremistický, že : „Je třeba okamžitě zastavit nekontrolovaný příliv imigrantů, nebo budeme mít velmi brzy úplně jiné starosti“.
  Bohuže se nestalo a vždy rok od roku v předvánočním čase pozoruji, jak se nám opravdu mění témata našich diskuzí. Kdeže jsou půtky o Ježíška …
  No a stejně jako se vyhrocuje situace, tak se postupně radikalizují postoje i jinak mírných a hodných lidí.

  A tak dnes podepisuji, co výše napsal cnemo !!!

 • Petrpavel • 30. prosince 2017

  martin : skvělá charakteristika Západu (v trvalé konfrontaci s Východem, a ne že ne). Jsou záležitosti které je třeba neustále připomínat.

 • Vaska • 30. prosince 2017

  http://tadesco.cz/n-liskova-proc-se-dostali-pirati-parlamentu-video/
  vyjadřuje i můj názor že volby byly zfalšované

 • peter. • 30. prosince 2017

  Martin (už bez taky m) napsal
  pán peter- rozumím Vašemu znechucení z pádu soc-dem v Evropě, ovšem sám víte, že hodnoty skutečně levicové a prosociální, sociální stát de facto většinou všude prodali za koryta.

  Martin:
  Všetko čo ste napísal beriem.Mýlite sa len v jednej veci.
  Ja vôbec nie som znechutený z pádu európskych sociálnych demokracií!Skôr naopak,lebo nič nie je zákernejšie ako to,keď si niekto privlastní cudziu identitu aby pod ukradnutým menom mohol páchať svinstvá.Presne to robili a robia tzv.európski socialisti a sociálni demokrati.Socializmus má k tomu čo títo zlodeji cudzej identity páchajú pod jeho menom asi tak ďaleko,ako mám ja k sexuálnym radovánkam s Madlou Ólbrachtovic alebo s Hillary Clinton.
  Preto ten pád európskym socialistom zo srdca prajem,lebo to nie sú žiadny socialisti,podobne ako „zelení“ nie sú vôbec zelení ale ružoví!

 • fajt • 31. prosince 2017

  https://i.imgur.com/QfHTSG1.jpg – první věta je v počátku v rozporu s celým zbylým názorem – ale jinak by to asi Suchý nemohl pustit do éteru ( v každém případě potvrzuje, že dnešní kapík je nereformovatelný ). ..)