Diskuze k článku


 • hudryper • 21. února 2017

  Nepředlédněte následující článek. Vymezuje přesně o co v dnešní Evropě jde .

  http://www.novarepublika.cz/2017/02/za-nenavisti-cechu-je-pocit-ponizeni.html

  Za nenávistí Čechů je pocit ponížení, pokrytectví elit a diktát „vítězů“ Uprchlíci jsou důležitější než novorozenci dýchající benzopyren v Radvanicích?

  Marek Beneš
  21. 2. 2017 zdroj

  Problém našeho vztahu k uprchlíkům je sociální problém. Východní Evropa prostě musí přestat být levnou dílnou západních firem. Jinak není šance na humanismus.

  Zaznamenal jsem články na Britských listech o tom, že uprchlický problém je zástupným problémem zakrývající rafinovaně jiné problémy v ČR a dovoluji na to reagovat, protože tento názor považuji za mylný a pokusím se vysvětlit svůj pohled na daný problém. V debatě na Britských listech se ukazují všechny symptomy neschopnosti místních intelektuálů z řad neziskovek a univerzit vůbec pochopit, proč lidé uvažují tak, jak uvažují. Pak to končí meditováním na téma Proč neumí intelektuálové mluvit s lidmi a nebo bizarní výzvou pana Čulíka, ať mu lidi napíší, proč se v ČR bere nenávist. Proč se pan Čulík ptá, je zcela nepochopitelné. Pan Čulík už má ve všech věcech naprosto jasno, jeho myšlenkový svět je hotový, má myšlenkovou flexibilitu Savonaroly. Proč to chce najednou vědět, když vše již ví?

  Sociální situace lidí úzce souvisí s názory na uprchlíky. Není to ale tak, že někdo rafinovaně manipuluje s lidmi a hovoří o uprchlících, aby lidé přestali myslet na své starosti. Je to tak, že z těžké sociální situace vychází pocit ponížení vedoucí k naprosté citlivosti týkající se rovnosti zacházení ve své sociální skupině.

  V praxi to podporují sociologické výzkumy. Lidé chudí a lidé v nižších třídách jsou citliví na jednu věc: Když přijde někdo další chudý a bude preferovaný ….

 • hudryper • 21. února 2017

  Když přijde někdo další chudý a bude preferovaný a bude dostávat více dávek a podpory než ten, který pracuje. Tento pocit nespravedlnosti je hlavním motorem nedůvěry chudé populace nižších tříd k uprchlíkům, ale i k vlastním parazitujícím lidem.

  Takže mám pro intelektuály radu. Chcete pomoci uprchlíkům? Chcete jejich integraci? Tak řešte v prvé řadě naše lidi. Jestli pustíte mezi pracující lidi v ČR nepracující uprchlíky, kteří by dostali 410 eur, což je nemýlim-li se, celková sociální dávka pro uprchlíky v SRN a kteří by jako nepracující brali stejně jako někteří naši pracující, pak bezpečně vytvoříte naprosto třaskavou směs pro budoucí nepokoje a válku.

  Pokud někdo namítne, že v Německu jsou ale humánnější lidé než u nás a nevadí jim to, tak jim odpovím, že toto je pouze otázka míry dávek. Dejme tedy v Německu uprchlíkům 2 000 eur měsíčně na úrovni německého důchodce a během několika minut se humánně orientovaní Němci změní ve vztahu k uprchlíkům v xenofobní bestie.

  Ano, tak jednoduché to je. Jde opět a jen o peníze. Vždy o ně šlo. Lidé v ČR opět potřebují, aby se jimi zase někdo zabýval. Debatní kluby intelektuálů to nejsou a levice už také ne, protože se začala zabývat ochranou jiných lidí, než doposud dělala. Tak to za všechny dělají populisté zvedající moc ležící na ulici. Lidé v prvé řadě žijí vlastní životy a pokud jsou jejich životy těžké, tak po nich nemůžete chtít, aby se zabývali jinými zoufalými. Koneckonců i intelektuálové se v první řadě zabývají sami sebou.

  Příklad odtrženosti českých intelektuálních elit a politiků od problémů obyvatelstva vysvětlím na příkladu: Nacházím se na Karvinsku. A nacházím se v blízkosti romských ghett, Bakalových vyrabovaných domů ve vzduchu, který by se dal krájet, v kraji kde je střední doba života o 5 let kratší

 • hudryper • 21. února 2017

  kratší než jinde v ČR. Člověk by předpokládal, že prostředí špíny, karcinogenního vzduchu a rozkladu je ideálním voličským doupětem pro zelené. Tady všichni demonstrují za čistý vzduch. Mají toho dost.

  A copak dělají zelení a její mladý „hipsterský cool“předseda? Nabírá zde voliče? Agituje na Ostravsku za čistý vzduch? Ne. V životě se tu neukázal. Nejzásadnější ekologický problém ČR, kde už jde o životy, on ani jiní neřeší. A proč? No protože si vybral jiné voliče. Obyvatelstvo Prahy 1 až 3, absolventy Fakulty sociálních věd upřednostňující raw food.

  Chápete to? Máte tu zásadní ekologický problém ČR, který zabíjí lidi a politická strana, která má životní prostředí v popisu práce na řešení tohoto problému rezignuje. Podstatnější pro ni jsou běženci než kojenci dýchající benzopyren v Radvanicích. Mimochodem, před pár dny jsem zaznamenal, že Zelení protestují proti smogu, ale v Praze. Vtipné.

  Hlavní problém, proč ve východní Evropě nechtějí běžence je dvojrychlostní a trojrychlostní Evropa. Když jsme v roce 1989 s nadějí prohráli třetí světovou studenou a jako poraženým nám vítězové diktovali mírové podmínky, předpokládalo se, že naložené podmínky nebudou tak přísné a nebudou mít podobu smlouvy z Versailles. A předpokládalo se tak nějak, že po jedné generaci se začneme přibližovat Německu. Aspoň přibližovat.

  Dnes je zcela jasné, že vše je nastaveno tak, že se nejen nebudeme přibližovat, ale propast se bude zvětšovat. Celá střední a východní Evropa se nyní svojí levnou prací a podílí na německém hospodářském zázraku, který je stvořen právě alokací subdodávek do východní Evropy. Tak vznikla německá kvalita za třetinový náklad, kde přidanou hodnotu inkasuje kdo?

 • hudryper • 21. února 2017

  Ocitli jsme se v zemi, z níž se na dividendách vybírá nadnárodními společnostmi 350 – 450 mld. Kč, přičemž už polovina této částky by vyřešila základní sociální problémy v ČR. Hlavní katastrofa je, že obyvatelstvu už došlo, že už navždy budou Evropany druhé kategorie. Už neexistuje způsob, jak se z této pasti chudoby střední a východní Evropy dostat.

  Vezměte si ten paradox: Německo v roce 1945 prohrálo největší válku, mělo za sebou genocidní plány a holokaust a i přes zničená města a průmysl dostalo finanční injekce na svoji hospodářskou obnovu. Nebylo v plánu, aby Němci pracovali jako subdodavatelé a otroci za nízké platy pro americké podniky. Ne, Němci dostali možnost plně obnovit svou průmyslovou základnu a německé firmy nezmizely. Nakonec byli ušetřeni důsledků Morgenthauova plánu, aby Německo bylo deindustrializováno. Pro informaci: Reparace Německa západu po 1. světové válce byly ekvivalentem 100 000 tun zlata (splaceno až v roce 2010). Po 2. světové válce to byl ekvivalent 20 000 tun zlata, nicméně sníženo na 2 000 tun zlata (splaceno 1956).

  A teď se přesuňme do roku 1990. Na svou obnovu čeká nezničená východní Evropa, s kvalitní pracovní silou a pouze s neefektivním, ale nezničeným průmyslem. A co tuto východní Evropu čekalo? Mnohem drtivější podmínky vítězů k poraženým než po druhé světové válce. Nenastal žádný Marshallův plán, ale jakoby se začal uskutečňovat částečný Morgenthauův plán, tentokrát pro východní Evropu.

  Důsledky známe. Pád výroby o desítky procent, populační propad, pád natality, vylidňování některých východních zemí, deindustrializace. Důsledkem je mimo jiné i demoralizované Rusko. Výsledky tohoto přístupu k východní Evropě jsou zřejmé: Po 25 letech po válce je SRN s nově postavenou industriální bází v roce 1970 opět lídrem, zatímco

 • hudryper • 21. února 2017

  zatímco východní Evropa po 25 letech v roce 2015 ví bezpečně, že už navždy bude v EU ztracená.

  Existuje pouze teoretická možnost pro nás Východoevropany, že se pokusíme přibližovat úrovní našich platů k úrovni Rakouska či Německa, což jako jediná strategie zastavuje brain drain a stabilizuje školství a vědu, abychom zde mohli jednou rozumně fungovat. Mám vlastní strojírenskou firmu a vlastní výrobky s vysokou přidanou hodnotou. tím i vyšší platy pro zaměstnance. Touto cestou se ale ČR ani východní Evropa neubírá, jsem výjimka. A české politické a intelektuální elity nedělají nic pro překlenutí této propasti v platech, ačkoli je to zásadní problém vysvětlující vše.

  Takže jsme Evropa a Evropané druhé kategorie. Projevuje se to ve všem. Od kvality potravin, kvality a cen služeb, až po kvalitu životního prostředí . Naše beznadějná pozice je umocněna i tím, že pokud nastane vůbec příležitost, abychom se ekonomicky přiblížili Německu a tím si více zaplatili školství, zdravotnictví a ekologii, tak na pomoc zahraničním investorům přispěchá ČNB a začne znehodnocovat měnu. Tím centrální banka obyvatelstvu sděluje jediné. Chtěli byste vyšší životní úroveň holoubci? Nic takového. Měnovou manipulací z vás uděláme opět chudáky. Takže jak můžeme dopadnout, když i Česká národní (v prvé řadě ale kolonialistická) banka pracuje na tom, aby zisk zahraničních firem byl stále dostatečný.

  Jako exportér bych mohl nad kroky ČNB jásat, jako občan jsem zděšen. Jestliže jsme tedy občané druhé kategorie tak dochází k absurditám, když švédská firma Moelnycke chce v Karviné lidi na otrockou práci za 11 000 Kč na tři směny. Vsadím se s vámi, že tato švédská firma má určitě vypracovanou skvělou firemní kulturu, nepodléhá diskriminaci, je genderově v pořádku a je hate free.

 • hudryper • 21. února 2017

  Vsadím se s vámi, že ve Švédsku je tato firma superkorektní, leží jí na srdci osud uprchlíků. A vsadím se s vámi, že ve Švédsku má firma švédské platy a to pro všechny etnika. Firma má své humanistické standarty, ale jen pro někoho a někde.

  Nebo z jiného soudku. Firma Starbucks. Ta se teď zviditelnila tím, že v boji proti nenáviděnému prezidentu Trumpovi nabídla 10 000 pracovních pozic pro uprchlíky v USA. Humanistická firma. Počkat počkat. Prosím není to náhodou ta stejná firma, které nyní stávkuje personál v Německu, protože tam bere minimální mzdu? A neřeší to slavná humanistická firma náhodou tím, že chce přepravovat do Německa své pracovníky z Polska, kde jim dává zase polskou minimální mzdu , aby rozbila německou stávku? Není to náhodou ta firma, co nikde neplatí daně?

  Toto je nesmírné pokrytectví, které většinová populace zde dávno prohlédla. Je-li tomu tak, že jako Východoevropané budou vždy druhá kategorie a nebudou mít některá sociální práva, tak si samozřejmě pro sebe vymiňují nepřijímat i jiné normy, které na ně Západoevropané nasazují. Po služebnictvu se také nepožadovalo mít morální kodex šlechty.

  Proto logicky pravím, že rovnoměrné rozprostření uprchlíků po Evropě v rámci kvót je možné při rovnoměrné distribuci bohatství a platů v Evropě. To koneckonců pochopili i sami uprchlíci, protože nejsou hloupí a sami strukturu Evropy a její pokrytectví prokoukli. A proto, tak jako voda teče pořád z kopce, tak uprchlík uteče vždy tam, kde jsou nejvyšší standardy života. I on chce být Evropan první kategorie v budoucnu a ne občan druhé kategorie, či dokonce občan třetí kategorie (Ukrajinec s platem 2 500 Kč).

  Dál to již nekopíruji,myslím,že kdo dočetl sem,dočte článek do konce dle linku na začátku.

 • peter. • 21. února 2017

  p.hudryper:
  K tomu sa nedá nič dodať.Všetci to vieme.Bavíme sa o tom,nadávame,zúrime,obdivujeme Orbána,vkladáme nádeje ktoré ani nedokážeme definovať do Putina a Ruska a z bezmocnosti vypisujeme svoje obavy do diskusných fór.Pritom si ani nestíhame uvedomiť,že udalosti naberajú na obrátkach,že sa vezieme smerom ktorý nám ktosi určil a ktorý vedie do našej záhuby.Niektorí z nás v nádeji,že na konci tej cesty sa dočkajú nejakých výhod v porovnaní s nami „nadávajúcimi“vítajú a hlasno schvaľujú všetko to svinstvo ktoré sa na nás valí nevedno odkiaľ a s akým cieľom.Pripomínajú konfidentov a udavačov z čias okupácie.A presne tak ako dopadli tí konfidenti skončia aj títo podporovatelia našich nových otrokárov,nech ich už nazývame vítači,slniečkári alebo dobrosráči.Nie,nie som extrémista,ani panikár a už vôbec nie fašista a „nácek“.Len sa tak „zboku“na to všetko pozerám a dobre viem,že to čo sa v Európe rozbehlo sa už nedá a nebude dať zastaviť.Ak sa pravda nenájde niekto,kto sa rozhodne skoncovať s tým aj za cenu krviprelievania,lebo bez toho to už asi nepôjde.Nechcem sa toho dožiť.Som jeden z väčšiny, uvedomujem si bezmocnosť tejto väčšiny a spolu s ňou zúfalo čakám,že sa stane niečo,čo to celé zvráti,že sa u nás,u vás v ČR,v Poľsku aj inde postaví na čelo štátu niekto ako Putin alebo Orbán a že oni nás z tých sračiek do ktorých nás ťahajú ľudia ako Merkelová a rôzni Sorošovia,vytiahnu.Bohužiaľ nikto taký sa u nás neobjavuje.Zatiaľ.
  A tak neostáva nič,len spolu so Švejkom zavolať:“ Co blázníte,vždyť jsou tady lidi! „

 • fajt • 22. února 2017

  hudryper napsal
  hudryper

  nesmí se zapomínat, že čechy jako otroky západní Evropy vyrobili taky zdejší převratové elity, Klaus a jeho kemo na tom tvrdě pracovali, aby zdejší nárůdek dostali navždy do kolen, už při protiústavním rozdělení republiky ( kdy i na západě valili bulvy, co si tento asociál ke svým lidem dovolí za svinstva a projdou mu) udělal ze skoro milionu lidí bezprizorní masu ( od té doby taky romská populace měla na západě nevídané privilegia, protože se tady za ní zorganizovali další darebáci cítící příležitost se přes ně dostat k pořádnému balíku ) a ta to nakonec velmi nedůstojně vstřebala – takže když Klaus na konci své politické kariéry ( a ta se může klidně i obnovit )začal do Evropy vykřikovat, že češi jsou jediní kapitalisti a že taky jako jediní nepotřebují sociální práva, tak mu ( a jeho politickému potěru) EU prostě vyhověla ( byli by sami proti sobě, když jim porobu národa nabízí skoro guru zdejší kotliny) , proto taky češi budou mít pověst ne zlatých ručiček a země, která si do 89 uměla všechno vyrobit, vypěstovat a uměla se postarat o své obyvatele jako skoro žádná země na světě, ale pomatenců, kteří si do svého čela demokraticky zvolili neskutečné hovado a ještě mu při své likvidaci a mezinárodní potupě tak masívně tleskali – proto taky budou češi navždy ovčany druhé a třetí kategorie, které bude tak lehce nahradit. ..)

 • fajt • 22. února 2017

  https://www.youtube.com/watch?v=geUwKx9wM9E – už jsem to dával vedle, ale tady se to hodí víc. ..)

 • Vaska • 22. února 2017

  Hudryper – dost smutné čtení – a největší problém je v tom že tohle dojde v tyhle kolonii jen ¨velmi málo lidem

 • Aleš • 22. února 2017

  peter: To, co pro svět dělá VVP je sice obdivuhodné a hodně důležité, člověk, který udělá tolik promyšlených činů s pozitivním dopadem na celé lidstvo se nerodí každý den, ale čím by byl bez ruského lidu? Sám pan Putin je si toho hluboce vědom.
  Neumělým způsobem jsem varoval před tím, co se na nás hrne před 3 lety a vyzval jsem, že tohle nepůjde zastavit jinak než odvážně, vlastní aktivitou přesahující vylívání si myšlenkových pochodů na internetu.
  http://outsidermedia.cz/Konfident/
  Švejk je sice vynikající kniha, ale není to návod našeho přežití.
  A už vůbec žádnou naději nemůžeme hledat v pouhém čekání na silnou osobnost nějakého vůdce. To je nepřenositelná zkušenost, a i kdyby měla někdy nastat ta situace, tak bychom na ni mohli čekat jako na Blanické rytíře. Poučení z historie navíc říká, že je u silného vůdce vždy riziko, že sám zblbne nebo bude použit jako loutka. To co tu odkázal hudryper z Nové republiky je velice výstižné a mluví ze srdce mnoha lidem, kteří se zajímá o sociální, ekonomické, demografické a environmentální problémy a také jinými slovy popisuje i to, co již z části vystihli sociologové jako pan Keller či ekonomové jako paní Švihlíková či novináři, znalci muslimských zemí, lidé pobývající v Německu, nebo i my, internetoví diskutéři a přispěvatelé alternativních médií….

 • fajt • 22. února 2017

  jako kdyby čechům chyběli vyšší mozkové funkce pro důstojnou a kvalitní civilizaci – a tahle omezenost ze dnes prostě neodpouští, stačí pouze počkat v prostém režimu kapitalistického vysavače a posledního čecha poslat do čínského skanzenu ( ta zhruba stovka českých miliardářů už dnes kope za někoho jiného a své děcka si šlechtí někde jinde než v tomto hororovém prostředí ). ..)

 • fajt • 22. února 2017

  a dnes už seru za politiku ( gor v české kolonii, páč žádná není) a na čas opouštím periferii ( Pustinu), kde ani imigranti nechtěj vegetovat za evropské prachy a vietnamci remcaj, že se maj hůře než za emereckého napalmu – snad to po návratu poznám a neuvidím jenom sobotkovy ruiny. ..)

  a něco pro zahřátí a důkaz toho, že věk není limitem pro nic
  https://www.youtube.com/watch?v=KKkxxLEBwBo
  Sammy Hagar – dědkovi je sedmdesát a jeho vitalitu by mu mohl závidět i kdejaký současný namustrovaný český olympionik :-)

 • peter. • 22. února 2017

  Aleš napsal
  už vůbec žádnou naději nemůžeme hledat v pouhém čekání na silnou osobnost nějakého vůdce. To je nepřenositelná zkušenost, a i kdyby měla někdy nastat ta situace, tak bychom na ni mohli čekat jako na Blanické rytíře. Poučení z historie

  To,čo ste napísal,je len akýsi názor,ktorý kritizuje,no neponúka žiadne riešenie.Iba,že by ste vy sám poznali východisko,no potom sa musím opýtať: „prečo nerobíte a nenavrhujete účinnejšie opatrenia a riešenia daného stavu keď ich poznáte ?Také tie reči,že nedajme sa bratia,bojujme,zvrhnime tých vyžratých boháčov,spojme svoje „egregóry“ a „Hej hor sa sveta proletári“sú v danej situácii účinné asi tak,ako prdnutie do mora.Prečo nenavrhnete niečo,čo by reálne riešilo napr.imigrantskú krízu?
  Alebo budeme trpezlivo čakať,kým sa aj u nás nestane bežným javom znásilňovanie 6 ročných detí,lebo páchateľovi bude hroziť len minimálny trest a ešte aj ten bude podmienečne odložený?
  Tak von s tým!Navrhnite niečo!

 • Béda • 22. února 2017

  Blíží se doba politické sklizně – volby. A tak Sobotka znenadání začal projevovat zájem o „podhradí“. Začaly mu vadit vysoké ceny roamingu, dokonce si vzpomněl že ČSSD byla kdysi původně levicovou stranou. Uvažuje o zrušení Bohumína – za určitých podmínek jak jinak, uvažuje o daňové progresi. Hotl na pravé straně politického spektra svůj elektorát již nenajde – tam je velký přetlak politické nabídky. Tak začal v pudu politické sebezáchovy tento neoliberální politický chameleon lovit vlevo.

  A hned jak se dostane k moci, tak spadne klec. Všechny sliby budiž zapomenuty. Přes koalici vlak nejede. Nemůžeme si stanovit žádné podmínky, koaliční partneři by je nepřijali. Jako v případě církevních restitucí. Takže co – milí ovčané. Zvolte nás – a my s Chovancem, oligarchy a bankami vám zavedeme progresivní daň a splníme i ta nejtajnější přání.

 • Aleš • 22. února 2017

  peter: Imigrantskou krizi bude nejlépe řešit rozpuštění teroristické organizace NATO. A jako návrh, co můžeme dělat my Čechoslováci, je vystoupit z této organizace. Imigrantskou krizi řeší nejúčinněji ruská politika. I proto bude účelné jim přestat okopávat kotníky.

 • peter. • 22. února 2017

  Aleš napsal

  peter: Imigrantskou krizi bude nejlépe řešit rozpuštění teroristické organizace NATO. A jako návrh, co můžeme dělat my Čechoslováci, je vystoupit z této organizace. Imigrantskou krizi řeší nejúčinněji ruská politika. I proto bude účelné jim přestat okopávat kotníky.

  Už tretí rok prebiehajú v Bratislave pravidelné protesty proti NATO pred US ambasádou s nulovým efektom.Možno potrvajú ešte ďalších 10,20,30 rokov s takým istým výsledkom.Vy viete ako vystúpenie z NATO urýchlene realizovať?Aký časový horizont tomu dávate?
  Ten Pjakin v jednom z minuloročných vydaní „otázka-odpoveď“ povedal,že jediným riešením ako zastaviť príval emigrantov do Európy je použitie ťažkýchguľometov.A ešte dodal,že strieľanie nad hlavy ani pod nohy tých imigrantov nezastaví.
  Stále opakujete,že liekom je vystúpenie z NATO.Len zabúdate na to,že toto riešenie je na „dlhé lakte“,že k tomu chýba politická vôľa a že nie sme takými významnými štátmi,aby sme o tom mohli rozhodovať sami.Preto váš návrh riešenia akútnych problémov dneška považujem za nerealistický.Skúste niečo iné,keď vám vadí už aj Švejkov výrok.

 • Béda • 22. února 2017

  Aleš napsal

  peter: Imigrantskou krizi bude nejlépe řešit rozpuštění teroristické organizace NATO. A jako návrh, co můžeme dělat my Čechoslováci, je vystoupit z této organizace. Imigrantskou krizi řeší nejúčinněji ruská politika. I proto bude účelné jim přestat okopávat kotníky.

  Správně: Řekl bych to trochu jinak. Rozpuštění NATO je příliš ambiciozní cíl. Myslím, že by nezaškodil minimalističtější a reálnější cíl – VYSTOUPENÍ ZE ZLOČINECKÉ ORGANIZACE NATO, kde jenom zbytečně mrháme prostředky na zvyšování bezpečnostních rizik.

  Hned za tím následuje bod 2: volit pouze toho, kdo má v programu vystoupení z NATO a důsledně se při všech hlasováních a politických diskusích tohoto cíle drží.Takových stran rozhodně není mnoho.

 • Béda • 22. února 2017

  peter. napsal
  Už tretí rok prebiehajú v Bratislave pravidelné protesty proti NATO pred US ambasádou s nulovým efektom.Možno potrvajú ešte ďalších 10,20,30 rokov s takým istým výsledkom.Vy viete ako vystúpenie z NATO urýchlene realizovať?Aký časový horizont tomu dávate?
  Ten Pjakin v jednom z minuloročných vydaní „otázka-odpoveď“ povedal,že jediným riešením ako zastaviť príval emigrantov do Európy je použitie ťažkýchguľometov.A ešte dodal,že strieľanie nad hlavy ani pod nohy tých imigrantov nezastaví.
  Stále opakujete,že liekom je vystúpenie z NATO.Len zabúdate na to,že toto riešenie je na „dlhé lakte“,že k tomu chýba politická vôľa a že nie sme takými významnými štátmi,aby sme o tom mohli rozhodovať sami.Preto váš návrh riešenia akútnych problémov dneška považujem za nerealistický.Skúste niečo iné,keď vám vadí už aj Švejkov výrok.

  No, a teď nám povězte vy něco o vašem návrhu/programu. Když pokládáte tuto otázku panu Alešovi, jistě máte něco v talonu.

 • Aleš • 22. února 2017

  peter: Protest může ovlivnit veřejné mínění, nicméně nejdůležitější demokratický mechanismus, dokud je ještě přítomen, jsou volby. Zvolme si ty strany tak, jak píše Béda. Jiné cesty z toho není.

 • peter. • 22. února 2017

  Aleš napsal
  Zvolme si ty strany

  Poznáte nejakú stranu u vás alebo u nás,ktorá má v programe okamžité vystúpenie z NATO a ktorá má zároveň takú podporu voličov,že svoj zámer bude schopná aj realizovať? Ja nie!A keby sa tak aj stalo,ako dlho by to trvalo?Brexit sa ukončí podľa odhadov o 5-6 rokov a pri všetkej úcte našu ekonomiku nemožno porovnávať s ekonomikou VB.A to sa VB rozhodla spojiť svoju budúcnosť s USA a z NATO vystúpiť nehodlá.Treba sa prestať vznášať v oblakoch,hlásať vznešené no prázdne neuskutočniteľné heslá a prijať realitu v ktorej žijeme.Potom aj sám uznáte,že pomery vo svete môžu ovplyvniť len „veľkí hráči“a výrazné osobnosti.My zatiaľ môžeme len rôznymi zákonu neodporujúcimi a prístupnými spôsobmi dávať najavo svoju nespokojnosť,kritizovať napravo aj naľavo a živiť v sebe nejakú nádej na zmenu.Ak sa aj stane,že NATO prestane existovať,čo považujem za možné,tak to určite nebude zásluhou toho.že som sa zúčastnil jednej z protinatovských demonštrácií v Blave spolu s asi 50-timi inými ľuďmi.A nechcem ani tvrdiť,že takéto demonštrácie nie sú potrebné,aj keď sú celkom neúčinné a nič ovplyvniť nemôžu. V USA a Francúzsku sa v minulosti uskutočnili miliónové demonštrácie, ich efekt bol tak isto nulový,no aj tak ich považujem za užitočné.
  Mimochodom!Švejka mám rád,rád sa uchyľujem k jeho výrokom,pri čom ma ani nenapadlo myslieť si,že by práve oni mohli byť „návodem našeho přežití“.

 • Vaska • 22. února 2017

  když lidé zapomínaj na minulost , jsou odsouzeni si ji zopakovat (tak nějak se to říká) – mám tady jeden námět kdyby to chtěl někdo zpracovat: a to převedení části naši armády (žoldáků) pod wermacht.
  Bohužel podrobnosti jsem již zapomněl – za Václava II se platilo němcům výpalné (nějaké hřivny stříbra – to je vpodstatě obdoba dnešního kolonialního statutu tyhle kotliny, která je soustavně vykrádána). A to převedení části žoldácké armády – k těm hřivnám stříbra jsme přidávali vycvičené žoldáky pro německou armádu (nevím kdo tam tenkrát vládnul).
  Podobnost čistě náhodná ?

 • Béda • 22. února 2017

  Všichni jsme zde kibicové. Tedy „Švejci“. Rozdíl je mezi námi pouze v tom, jestli se naše kibicování shoduje anebo neshoduje s realitou. Případně do jaké míry se shoduje a do jaké míry dokážeme předvídat vývoj. Jak se nám to daří, to ať rozsoudí každý čtenář sám. Nejvtipnější je, když nějaký „Švejk“ si dělá srandu z jiného „Švejka“ a přitom sám pouze Švejkuje, aniž si to uvědomuje.

 • Admirál • 22. února 2017

  Vaska napsal

  Hudryper – dost smutné čtení – a největší problém je v tom že tohle dojde v tyhle kolonii jen ¨velmi málo lidem

  Řekl bych, že to dochází už dost lidem. „Elity“ se byly nuceny odkopat. Vývoj jim k tomu poskytl mnoho vhodných příležitostí.

  Ta množina chápajících se zvětšuje už ne lineálně, spíš exponenciálně.

 • hudryper • 22. února 2017

  Béda napsal
  Rozdíl je mezi námi pouze v tom, jestli se naše kibicování shoduje anebo neshoduje s realitou. Případně do jaké míry se shoduje a do jaké míry dokážeme předvídat vývoj. Jak se nám to daří, to ať rozsoudí každý čtenář sám.

  Nebuďte tak skromný,Bédo, Vy nejste tady na tomto webu kibicem, Vy jste tady dominantnějším hráčem,než samotný editor Stan ! Když Váš podíl na diskusích přirovnám třeba ke hře v mariáš ,
  jde o hru s pravidly tzv. voleného mariáše ve třech. Nebylo by špatné,kdybyste vzal na vědomí,že
  jsou zde hráči ovládající tzv. mariáš licitovaný ,navíc hraný ve čtyřech,tedy pauzírovaný s tím, že
  se valný počet rozdaných her nemusí zbytečně odehrát in natura,protože výsledek hry je hráčům znám už po dvou štychách od vylicitování nejvyšší hry,která se pak už musí platit. Podmínkou ale
  je,že v tomto mariáši jsou všichni hráči na navzájem velmi blízké inteligenční a reakční úrovni.

 • Béda • 22. února 2017

  pane Hudrypere,

  Stejně dominantní (i dominantnější, anebo méně dominantní) zde může být každý hráč. Nemám žádná privilegia. Kromě toho zde nejsem stále, takže v době mé nepřítomnosti zde žádná má dominance vůbec nemůže být.

 • Bety • 22. února 2017

  Ten pocit bezmoci, kdy sice všechno víme, ale nevíme co s tím je zoufalý. Jediná schůdná šance kterou vidím, je aby ta množina chápajících která exponenciálně roste, podpořila stranu, která odjakživa trvá na vystoupení z NATO a kritizuje politiku EU. Že se národ nechal zblbnout – no nebyli jsme mezi prvními a klíči se zvonilo bez znalosti tunelu, do kterého jsme vlezli.
  Podpora by musela být masivní natolik, aby buď koalice nebyla nutná (je to vždy jen výmluva pro to, aby se nemusely plnit předvolební sliby), nebo aby případný partner souhlasil s hlavním cílem – t.j. přestat být bezprávným otloukánkem.
  I kdyby to vedlo jen ke kapitalismu „s lidskou tváří“ bylo by to podstatné zlepšení proti kapitalismu bez tváře, nebo s tváří naprosto nelidskou.

 • peter. • 22. února 2017

  Béda napsal
  No, a teď nám povězte vy něco o vašem návrhu/programu. Když pokládáte tuto otázku panu Alešovi, jistě máte něco v talonu.

  Tak si prečítajte môj prvý príspevok pod príspevkom p. hudrypera a ak ho náhodou pochopíte,tak zistíte,že žiadny návrh na riešenie tejto situácie nemám a práve na to smerovala mierna kritika od Aleša.Reagoval som na neho,lebo diskusia s ním je pre mňa určite zmysluplnejšia ako diskusia s vami.
  Určite ste teraz nadšený z toho,že sám the Saker študuje vaše články z OM,čo je dôvodom preto,aby sa jeho názory začali približovať tým vašim.A keďže ste sa na mňa opäť nalepili ako hovno na košeľu,tak vás uisťujem,že vám dnes už takú možnosť nebudem dávať.Teraz je celé OM vaše,píšte,dávajte odkazy,opisujte ich,tárajte a drístajte.

 • Béda • 22. února 2017

  peter. napsal
  Tak si prečítajte môj prvý príspevok pod príspevkom p. hudrypera a ak ho náhodou pochopíte,tak zistíte,že žiadny návrh na riešenie tejto situácie nemám a práve na to smerovala mierna kritika od Aleša.Reagoval som na neho,lebo diskusia s ním je pre mňa určite zmysluplnejšia ako diskusia s vami.
  Určite ste teraz nadšený z toho,že sám the Saker študuje vaše články z OM,čo je dôvodom preto,aby sa jeho názory začali približovať tým vašim.A keďže ste sa na mňa opäť nalepili ako hovno na košeľu,tak vás uisťujem,že vám dnes už takú možnosť nebudem dávať.Teraz je celé OM vaše,píšte,dávajte odkazy,opisujte ich,tárajte a drístajte.

  Saker mé články určitě nestuduje, patrně o nich nic neví. To ale není podstata věci. Podstata věci je, že na základě vyhodnocení toho co Trump provádí, se jeho názory a hodnocení Trumpa stále víc přibližují (snad se v tom nepletu) těm mým. Já taky s Trumpem sympatizoval v průběhu volebního cirkusu v USA jako s MENŠÍM ZLEM (pro nás v ČR i pro svět obecně). A po volbách jsem jej na základě KONKRÉTNÍ POLITIKY (nikoliv politických slibů, proklamací a žvástů) začal kritizovat. A všiml jsem si, že se v ohledu naplnění očekávání začíná velice podobat svému předchůdci Hussejnu Obamovi.

  Pište si co libo a kam je libo, mě je to úplně fuk. Máte zde i jinde (já píši pouze zde a zcela výjimečně ještě na jednom pravicovém webu, kde je to i beze mně a po mém příchodu ještě víc jak sršní hnízdo a diskuse je tam velice pestrá, převážně věcně oponovaná).

 • Béda • 22. února 2017

  peter. napsal
  Tak si prečítajte môj prvý príspevok pod príspevkom p. hudrypera a ak ho náhodou pochopíte,tak zistíte,že žiadny návrh na riešenie tejto situácie nemám a práve na to smerovala mierna kritika od Aleša.Reagoval som na neho,lebo diskusia s ním je pre mňa určite zmysluplnejšia ako diskusia s vami.
  Určite ste teraz nadšený z toho,že sám the Saker študuje vaše články z OM,čo je dôvodom preto,aby sa jeho názory začali približovať tým vašim.A keďže ste sa na mňa opäť nalepili ako hovno na košeľu,tak vás uisťujem,že vám dnes už takú možnosť nebudem dávať.Teraz je celé OM vaše,píšte,dávajte odkazy,opisujte ich,tárajte a drístajte.

  Váš příspěvek jsem si samosebou přečetl a zjistil, že tak jako většina zde ŽÁDNÉ ŘEŠENÍ NEMÁTE. (z vašeho příspěvku p. Alešovi „…My zatiaľ môžeme len rôznymi zákonu neodporujúcimi a prístupnými spôsobmi dávať najavo svoju nespokojnosť,kritizovať napravo aj naľavo a živiť v sebe nejakú nádej na zmenu…“ A děláme zde snad něco jiného?

  Na jiném místě píšete panu Alešovi: „…„prečo nerobíte a nenavrhujete účinnejšie opatrenia a riešenia daného stavu keď ich poznáte ?Také tie reči,že nedajme sa bratia,bojujme,zvrhnime tých vyžratých boháčov,spojme svoje „egregóry“ a „Hej hor sa sveta proletári“sú v danej situácii účinné asi tak,ako prdnutie do mora…“ Já jsem vám pouze opáčil vaší vlastní otázkou.

 • Gatta • 22. února 2017

  Bédo sorry, ale nebylo by lepší se po každém 25. příspěvku jít projít někam na hodinku do přírody? A neberte to ve zlém …

 • fajt • 22. února 2017

  peter. napsal
  https://svet.sme.sk/c/20466346/hoax-fake-news-vybuch-francuzsko-jadrova-elektraren.html

  v dnešních časech nulové informovanosti ze stran úřadů a vlády vůči obyvatelstvu nelze jednoznačně říci co je hoax a co má nějaký reálný základ, takže se jede podle čuchu a intuice – někde jsem četl, že ten Jod 131 ( i v malém množství) až tak neškodný není, u starší, imunologicky postižené a té nejmladší populaci může vyvolávat nějaké znatelné reakce, které se mohou projevovat jako atypická chřipka či střevní a žaludeční nevolnost – takže něco ve vzduchu lítá a zodpovědní psychopati dokonalé mlčí a nebo mlží. ..)