K moci přišla ta nejhorší frakce vládnoucí světové třídy

Termín „Great Reset“  u nás chybně překládali (včetně mě samotného) jako „Velká přestavba, nebo nový start“. Jeden z mých korespondentů mě ale počátkem roku upozornil, že slovo „reset“ se správně v tomto případě přeloží jak „anulování“. Jde tedy o velké anulování celé předchozí historie, což přesně ukazuje na plány těchto lidí. 

 
 

Za co všechno může Rusko?

Rusofobie bude do doby, než se Rusko rozpadne na 50 zemí, dokud Rusů nebude jen 30 milionů, pak potřeba rusofobie zmizí. Tato šance byla v době největšího úpadku v 90. letech, kdy stačilo tak málo… Teď taková šance není – a odsud taková hysterie.

 

Kdy přijde poslední den Evropy?

Známý historik Andej Fursov vypráví o tom, jak se změnilo Německo za posledních 75 let. Jaké mýty obklopují neoliberální reformy, a k jakému výsledku skutečně vedly. Jak byl reformován vzdělávací systém zpočátku v Německu a poté i v celé Evropě. Proč se jako společný prosazoval v Evropě anglický jazyk. V jakém stavu je postzápadní humanitární věda, zda je schopna nalézt východisko z hluboké civilizační krize. Jak může klanově oligarchistický systém v Rusku změnit naši zemi v chiméru…