Třístupňová krize. Taková tu ještě nebyla

Udržení moci a privilegií globální vládnoucí třídy vyžaduje, aby zlikvidovala kapitalismus a vytvořila nový společenský systém založený na neekonomické (netržní) kontrole zdrojů a kontrole informačních toků (včetně vědy a vzdělávání). Jejich plánem je vytvořit novou společnost, kde hlavním bohatstvím jsou čas (včetně biologického bohatství, mluvíme o „praktické nesmrtelnosti“ pro nejvyšší vrstvu) a informace a kde moc není demokratická nebo dokonce autoritářská, ale magická.

 
 
 
 
 
 
 

Život a smrt kapitalismu (1)

Když dnes hovoříme o kapitalismu, který je v terminální krizi, je třeba mít na paměti, že globální elity do značné míry přestaly své plány skrývat, jejich služebníci o nich zcela otevřeně píší. Pokud se v sovětských dobách ideologové buržoazie stydlivě skrývali za demokracii, lidská práva atd., teď se nemají za co skrývat a čeho se obávat, protože podle jejich pocitu nikdo již více „buržousta“ nepotrestá. Neexistuje země, odkud by vyskočily rudé armády – a tak „Bratrstvo Kočičí pracky“ slaví. Zdá se však, že se nebudou radovat dlouho, globální krize bezprecedentních rozměrů zasáhne i je. V tomto ohledu se, jak by řekl Isaac Asimov, pohled na současnou situaci z výšky jeví jako velmi vhodný.

 

K moci přišla ta nejhorší frakce vládnoucí světové třídy

Termín „Great Reset“  u nás chybně překládali (včetně mě samotného) jako „Velká přestavba, nebo nový start“. Jeden z mých korespondentů mě ale počátkem roku upozornil, že slovo „reset“ se správně v tomto případě přeloží jak „anulování“. Jde tedy o velké anulování celé předchozí historie, což přesně ukazuje na plány těchto lidí.