Kalouskovo a Nečasovo dluhové pokrytectví

Jedním z klíčových úkolů vlády, která vzejde z voleb v roce 2014, bude prolomení začarovaného kruhu škrtů a poklesu, do kterého dostala naši zemi chybná hospodářská politika premiéra Nečase a ministra Kalouska… Přijetí ústavního zákona o rozpočtové odpovědnosti, tak jak ho připravila vláda, by ovšem jakoukoliv změnu hospodářské politiky po roce 2014 prakticky znemožnilo.

 

Reklama s andělskýma očima

Není moc těch, kdo by uvěřili tvrzení, že jim někdo – a zrovna tahle asociální pravicová vláda Petra Nečase a Miroslava Kalouska! – něco „dá“. Stačí si prý počkat 30 let. Ale nejde vystoupit!

 
 

Bendlova trubka a logika

Stačí se letmo podívat na tankodromy, ve které se nám mění ulice a cesty s hustějším provozem, a každý si snadno představí, co se děje pod zemí, kde jsou po dlouhá desetiletí zrakům skryty vodovodní a kanalizační trubky. Nejnovější nápad z dílny ministra zemědělství Petra Bendla (ODS), že vlastník domu by měl plně zajišťovat a hradit údržbu a opravy vodovodních přípojek pod veřejným chodníkem a pod veřejnou vozovkou, tak může předcházet úvaze, že i na tu silnici před okny by měl vlastník domu občas přihodit lopatu s asfaltovou směsí.

 

Premiér, který se neumí omluvit

Bylo zajímavé sledovat, jak se předseda vlády Petr Nečas v přímém přenosu na ČT24 definitivně distancoval od arogantního projektu karty sociálních systémů, proslulého pod názvem sKarta. Jakoby to byl projekt, který zdědil po nějaké cizí předchozí vládě, jakoby to byl krachující projekt někoho úplně jiného, který se odvážný současný premiér rozhodl konečně vyřešit.

 

Nový začátek pro naši zemi

Nezvládnuté pravicové reformy vrhají naši zemi do chaosu, dochází k rozkladu státu. Náprava si vyžádá radikálnější změny. Země potřebuje zásadní obrat k levicové politice, má-li být demokratický sociální stát uchován, má-li být nastoupen proces obnovy země a nápravy křivd, které vláda mnoha lidem způsobila.

 

Proč máme rekordní nezaměstnanost?

Nejprve to vypadalo, že neúspěšné, nevyzkoušené a arogantní experimenty typu sKarty, veřejné služby, DONEZ či reorganizace a centralizace úřadů práce jsou jen plodem amatérismu ministra Drábka.Rozhodnutí ÚOHS a probíhající policejní vyšetřování však stále více potvrzují předpoklad, že za chaotickými reformami byla chamtivost a snaha získat stamiliónové zakázky pro firmy spřízněné s vedením ministerstva.

 
 

Dokdy tu chtějí strašit?

Šetřit? Koho to napadlo! K růstu se nemůžeme proškrtat, varuje Nečas ve zmíněném rozhovoru. Najednou platí všechno to, co dříve tak rezolutně popíral. Autor Dobrého vojáka Švejka, největší český humorista Jaroslav Hašek by řekl, že tady někdo „obrátil mulaha“.