„Zapomínané“ výročí – 15. březen 1939

Mějme na paměti, zvláště v této těžké době, že riziko vyhlazení vždy přišlo na Slovany ze Západu. Ti Polabští to neustáli, tak „zmizeli“. A nikdo z nás by tu dnes nebyl (a nikdo by tak nemohl vést ani jakékoliv neadekvátní řeči, překrucující historii), pokud by Sovětský svaz válečnou kampaň v letech 1941-43 prohrál.

 
 

NE povolebnímu defétismu

V posledních několika týdnech po posledních parlamentních volbách se setkávám na sítích u řady lidí, někdy i výrazných osob v rámci nemainstreamu, s přikloněním k názoru, že se „poprvé v životě“ stydí, že jsou Češi, kvůli výsledku voleb, nebo, že „bojovat za národ nemá už vůbec žádnou cenu.“ Podle mě je blbost se teď z …

 

Alexandr Dugin: Velké probuzení

Jeden z nejvýznamnějších současných ruských filozofů a politologů dneška představil 4. 3. 2021 v ruských médiích v pořadu Cargrad. Glavnoje text, který je fakticky manifestem, s názvem „Velké probuzení“. Tento manifest během dne prakticky proletěl celou Evropou, věnoval se mu např. i italský tisk.

 

Situace kolem Severního proudu 2

Postava a aktivity onoho pseudoopozičníka, který si nezaslouží být jmenován, jsou již směšné. Vrací se do země, kde měl být naprosto neuměle otráven látkou, proti které není záchrana, ačkoliv by zdravý rozum velel zůstat minimálně v Německu? Vypadá to spíš, že mu na klinice Charité v tomže Německu, která mimochodem patří Billu Gatesovi, a na které se už léčil po podivné nepovedené otravě třeba ukrajinský Juščenko, vysvětlili, že by jako už nepoužitelný, protože celkově neúspěšný, mohl posloužit leda jako Berezovskij či Litviněnko, tj. jako absolutní oběť, využitelná už jen jako mrtvola, jako nový klacek na Moskvu, takže je pro něj jediná lepší šance nechat se „doma“ zavřít, aby na něj bylo možné poukazovat v dalších letech jako na „politického“ vězně?

 
 

Akademik Čerskij

Během probíhající pandemie koronaviru, na jejímž pozadí probíhají zároveň ve zrychleném režimu globální změny v ekonomickém i politickém uspořádání světa, ztratila média ze zřetele některé další záležitosti, které ovšem rovněž mají strategický význam, přinejmenším pro Evropu. Jednou z takových záležitostí je cesta lodi Akademik Čerskij takříkajíc kolem světa. Z Vladivostoku, či spíše z přístavu Nachodka, který opustil v únoru 2020, do Baltského moře. Oč jde? O nic menšího, než o snahu dokončit Nord Stream 2, bez nějž je Německo stále energetickým rukojmím, tedy silně ovlivnitelným objektem, ze strany USA prostřednictvím jejich pák v podobě Polska a Ukrajiny.

 

Demonstrace proti Babišovi

Podstata věci spočívá v tom, že Babiš svým vítězstvím ve volbách a sestavením vlády, do jejíhož čela se postavil, odtlačil od centra moci „dobré hochy (i dobré holky)“, už tak dost frustrované opakovaným zvolením Miloše Zemana do prezidentské funkce.

 
 

Září v českých dějinách

30. 9. 1938 – Československá vláda přijala tzv. mnichovský diktát, kterým ji západní spojenci v čele s Francií velkou Británií, za účasti fašistické Itálie, předhodili Německu pod hrozbou, že jinak bude za viníka války považováno Československo.