Popravy pokračují

Petr Nečas nese svůj díl odpovědnosti na tom, že už přes rok jsem ve vězení. Skoro jako vyjádření legendárního Koziny mi dnes připadají má loňská slova vyřčená ve sněmovně, že pokud policie nasadí odposlechy do okolí vládních politiků, tak za chvíli bude celá vláda zasedat ve vězení. Zatím tedy ne celá, ale možná její premiér.

 
 

Hledá se vhodná právní forma pro nemocnice

Nemocnice na území České republiky mohou existovat ve dvou možných právních formách, jako příspěvkové organizace nebo jako klasické obchodní společnosti. Ani jedna z těchto právních forem není dle mého názoru vhodná pro fungování tak specifické právnické osoby, jakou je nemocnice.

 

Totalitní praktiky

„Když soukromý rozhovor u vína je vysílán veřejně v rozhlasu, co to znamená jiného, než že svět se změnil v koncentrační tábor?“ píše Milan Kundera…

 
 

List z vězení XIII: Nečasův politruk

Někteří studenti se na jihu Čech bouří proti komunistické radní pro školství. Další zase v Karlovarském kraji proti radnímu s kariérou politruka pohraničníků u drátěných plotů. Média vesměs studentům fandí, někteří jim naopak nafoukaně vzkázali, proč protestují, když dobu komunismu nezažili.

 

Janečkovi šlo jen o zviditelnění

Náš rozhovor skončil ve chvíli, kdy pan Janeček pochopil, že ze mě informátora pro svůj protikorupční fond neudělá. Od první chvíle mně bylo jasné, že mu jde v první řadě o zviditelnění a prezentaci jeho osoby a že mi žádné peníze půjčit nehodlá a nikdy nehodlal.

 

List z vězení II: Vězení

Vazba je ze zákona určena lidem vyšetřovaným, mnozí z nich jsou nevinní a za čas jsou propuštěni. I zákon na ně hledí jako na nevinné. Přesto procházejí něčím, co jsem nazval novodobá tortura. Hned se strhla diskuse, že přeháním, anebo že na lepší věznice nejsou peníze. Bohužel nepřeháním, přitom na výrazné zlepšení není potřeba moc peněz.