Retro: Maloburžoazní ksindl

Tuhle mi někdo na ulici nabízel k prodeji nějaké zboží. Strašně jsem se rozčílil: „Co si to, občane, vůbec dovolujete! Kolik mi zaplatíte za to, když si koupím ten váš krám? Pokud na tom nevydělám, nemám o něj zájem!“

 
 
 

Volby jako svátek svobody a demokracie

Volby jsou radostným svátkem svobody a demokracie. Nevíte, proč jsou však všichni občané, voliči, moderátoři a politikové tak příšerně naštvaní a smutní, jako by je místo uren volebních čekaly urny v krematoriu? Právě jsem se vrátil z nemocnice. V místní hospodě mi rozbili hlavu.

 
 

Retro: Prožereme se ke svobodě?

Z televizního vysílání se stala elektronická kuchařka. Na všech kanálech pečou, vaří, dusí, praží, škvaří a grilují všechny myslitelné i nemyslitelné chutě okounějících diváků. Těm tečou husté sliny po bradě a místo budování svobody a demokracie, na které kašlou, se snaží podle té zatracené bedny také kuchtit.

 

Retro: Mrtvý život za peníze

Hlupáci, když je úplně všechno jen za peníze, proč dělají tolik naprosto zbytečných věcí zadarmo? Proč činí tolik věcí jenom pro sobě odcizené potěšení, aby se jim v nesnesitelném vězení s krvelačnými nájmy více líbilo?

 

Jak jsem se učil rasizmu a xenofobii

Pořád mi bylo divné, proč mi těch skoro celých 31 let všichni, média zvlášť, vyčítají rasizmus a xenofobii. Došlo to dokonce tak daleko, že jsem se nakonec musel podrobit procedurám hlubinné psychologie.

 

Podplácení důchodců

Vzdáme se svých důchodů! Nebudeme plenit státní rozpočet! Ať vláda raději koupí gripeny nebo chřipku. Nenecháme se manipulovat důchody! Přece byste nechtěli, aby se komunisti vrátili!

 

Trestní oznámení

Občané, stal jsem se obětí nehorázného podvodu. Nejsem sám, je nás takových mnoho a vlastně všichni občané naší krásné země. Svoboda, demokracie, lidská a občanská práva, to vše je v troskách. Divím se, že takový podvod je přehlížen.