Retro: Prožereme se ke svobodě?

Z televizního vysílání se stala elektronická kuchařka. Na všech kanálech pečou, vaří, dusí, praží, škvaří a grilují všechny myslitelné i nemyslitelné chutě okounějících diváků. Těm tečou husté sliny po bradě a místo budování svobody a demokracie, na které kašlou, se snaží podle té zatracené bedny také kuchtit.

 

Retro: Mrtvý život za peníze

Hlupáci, když je úplně všechno jen za peníze, proč dělají tolik naprosto zbytečných věcí zadarmo? Proč činí tolik věcí jenom pro sobě odcizené potěšení, aby se jim v nesnesitelném vězení s krvelačnými nájmy více líbilo?

 

Jak jsem se učil rasizmu a xenofobii

Pořád mi bylo divné, proč mi těch skoro celých 31 let všichni, média zvlášť, vyčítají rasizmus a xenofobii. Došlo to dokonce tak daleko, že jsem se nakonec musel podrobit procedurám hlubinné psychologie.

 

Podplácení důchodců

Vzdáme se svých důchodů! Nebudeme plenit státní rozpočet! Ať vláda raději koupí gripeny nebo chřipku. Nenecháme se manipulovat důchody! Přece byste nechtěli, aby se komunisti vrátili!

 

Trestní oznámení

Občané, stal jsem se obětí nehorázného podvodu. Nejsem sám, je nás takových mnoho a vlastně všichni občané naší krásné země. Svoboda, demokracie, lidská a občanská práva, to vše je v troskách. Divím se, že takový podvod je přehlížen.

 

Neproduktivní lidské zdroje

Soudruzi a soudružky důchodci, přece byste nechtěli, aby se komunisté vrátili? Přece byste nechtěli, aby se vrátily prázdné regály, výjezdní doložky, nebo také první máje, lepení chemlonových deček, zavařování, sbírání céček, kůly v plotě a jiné nešvary reálného socializmu? Přece byste místo svobody, demokracie a lidských práv nechtěli hrbit hřbet před Rusy, Číňany a podobnými, navíc bez nových amerických stíhaček?

 
 
 

Výživa budoucnosti

Zatímco profesionální prognostikové musí vyrábět své nesmysly v souladu s míněním davu a zadáním svého chlebodárce, my skuteční stratégové budoucnosti jsme plně svobodní v rozletu svého ducha. Přes všechno nepochopení oficiálních struktur a jimi ovládaného davu si musíme neskromně připustit, že nám působí škodolibou radost, když vidíme, jak se naše vize postupně a rychle naplňují.

 

Jeden zásadní nedostatek marxizmu-leninizmu

Každému zloději vadí, když jej někdo okrádá. Okrádání zloděje ruší účel zlodějny a činí jí tak zbytečnou. Z tohoto důvodu je zlodějna velice prospěšná a měla by se všemožně podporovat. Nad zlodějnou se zlobí jenom zloději. Zloděj vyčítá zloději zlodějnu. Chce to pouze trochu upřímnosti k sobě, abychom dosáhli vyspělé svobody a demokracie a tím samozničení celé této zlodějny.