Retro: Vraťte církvím Ježíše Krista

V textu „T. G. Masaryk zasloužil se o stát“ bude doplněno: „ale kradl církvím majetek.“ Vládní koalice se nemůže dohodnout, zdali Masarykově soše budou doplněny tesáky tygra šavlozubého, nebo nějaké kratší.

 

Retro: Zlodějnu Brusel neproplatí

Léta upozorňujeme, že se fondy nečerpají, že nám hrozí ztráta. Ta léta nás pan Nečas bohorovně uklidňuje, že vše je v naprostém pořádku a že peníze stihneme vyčerpat. Výsledkem je, že jsme poslední. Navíc podezřelí z fondové zlodějny. Některé z našich výdajů EU neproplatí. Podivné účty si máme platit sami.

 

Retro: Tajemství evropského rozpočtu

V kostce lze popsat sestavování ročního rozpočtu tak, že Komise rozpočet sestaví podle pravidel daných víceletým rámcem a podle rozhodnutí Rady, složené z premiérů. A protože premiéři rádi slibují, úředníci Komise jim jejich velkoústé sliby s nezakrývanou ironií předloží ve finanční podobě. Rozpočet tak nabobtná.

 
 

Retro: Mýtus vedlejších nákladů práce

V běžných profesích jsou české náklady práce včetně těch vedlejších nadále třikrát až čtyřikrát nižší než v Německu a Rakousku. Lepší mzdy jsou leda ve finančním sektoru, ale zatím žádný analytik nenavrhl, že by se bankéřům měly snížit mzdy.