Retro: Krize v OKD

Uzavření dolu by bylo velkým zásahem do hospodářství regionu. Práci by ztratilo asi 2000 horníků. Stát proto uvažuje o dotaci cca 1,3 miliardy pro majitele.

 

Retro: Peníze a dluhy

Na světě je padesátkrát víc peněz než je cena veškerého zboží. Že tyto peníze nemají žádnou cenu, pochopí asi každý. Není totiž za nimi žádná práce, žádný výrobek a nelze za ně nic koupit. Jsou to virtuální peníze.

 

Retro: ČSSD končí – je čas na změnu

Socialisté by se měli starat o práva a sociální podmínky pracujících. Jenže naši socialisté se starají jen o svoje prebendy. Socialistická strana se skrývá za levicovost, ale není na ní nic levicového.

 

Retro: Hitler vyhrál válku

Dnes je Německo opět hegemonem Evropy. To, co chtěl Hitler, se stává skutečností. Bez války, bez násilí, dokonce s podporou našich politiků.

 
 

Retro: Ekonomie – věda nebo náboženství?

Ekonomie není věda, která by hleděla do budoucnosti. Je to obor, který ex-post neboli zpětně hledá vysvětlení ekonomických situací. Ekonomové totiž nejsou žádní vědci – jsou to jen slouhové kapitálu a svoje teorie vymýšlejí, aby podpořili co nejefektivnější vykořisťování lidí.

 
 

Zase věšíme tibetské vlajky na radnicích. Proč?

Propaganda vytvořila z Tibetu rajský kout s ušlechtilými mnichy, moudrými vládci a nekonečně věrnými a tvrdě pracujícími lidmi. A to všechno zničili krvaví komustičtí dobyvatelé. Nikdo se nezajímá, jak to bylo ve skutečnosti…

 

Rozpad Sovětského svazu

Konec roku před 25 lety byl nabitý událostmi, které nakonec vedly k rozpadu velmoci, jež byla určující silou ve východní Evropě. V Sovětském svazu to vřelo a doba byla zralá na změny.

 

Benešovy dekrety

Rád bych v těchto dnech připomenul sedmdesáté výročí Benešových dekretů, které se staly základem nového státoprávního uspořádání naší nové republiky po 2. světové válce.