Retro: Hitler vyhrál válku

Dnes je Německo opět hegemonem Evropy. To, co chtěl Hitler, se stává skutečností. Bez války, bez násilí, dokonce s podporou našich politiků.

 
 

Retro: Ekonomie – věda nebo náboženství?

Ekonomie není věda, která by hleděla do budoucnosti. Je to obor, který ex-post neboli zpětně hledá vysvětlení ekonomických situací. Ekonomové totiž nejsou žádní vědci – jsou to jen slouhové kapitálu a svoje teorie vymýšlejí, aby podpořili co nejefektivnější vykořisťování lidí.

 
 

Zase věšíme tibetské vlajky na radnicích. Proč?

Propaganda vytvořila z Tibetu rajský kout s ušlechtilými mnichy, moudrými vládci a nekonečně věrnými a tvrdě pracujícími lidmi. A to všechno zničili krvaví komustičtí dobyvatelé. Nikdo se nezajímá, jak to bylo ve skutečnosti…

 

Rozpad Sovětského svazu

Konec roku před 25 lety byl nabitý událostmi, které nakonec vedly k rozpadu velmoci, jež byla určující silou ve východní Evropě. V Sovětském svazu to vřelo a doba byla zralá na změny.

 

Benešovy dekrety

Rád bych v těchto dnech připomenul sedmdesáté výročí Benešových dekretů, které se staly základem nového státoprávního uspořádání naší nové republiky po 2. světové válce.

 
 
 

Operace Unthinkable

Roku 1945 existoval plán spojenců, zvaný Opetration Unthinkable (Nemyslitelná operace), který se zdá skutečně nemyslitelný, totiž začít třetí světovou válku těsně po skončení té druhé. Měl jí být útok na Rudou armádu a kobercové bombardování ruských měst – něco na způsob Drážďan, kde za jednu noc zahynulo více než 100 tisíc lidí. Připravoval se bleskový útok, který byl naplánován na 1. července 1945.