Retro: Kali Yuga

Jak se ukázalo, drazí přátelé, v Indii to vře. Již celé tři roky široké kruhy tamější “pokrokové veřejnosti” organizují masové, s rozbíjením výloh a potyčkami s policii, akce proti výstavbě JE podél pobřeží Indického poloostrova.

 

Retro: Volby v USA jsou cynickým výsměchem demokracii

Už deset let se zajímám o otázky volební praxe a mohu vás ujistit, že demokracie je jako med pro Medvídka Pú – buď tam je, nebo není. A protože „demokracie“ je pouhým abstraktním pojmem, její přítomnost (nebo nepřítomnost) je dána přítomností (nebo nepřítomností) některých základních zásadních znaků.

 
 
 

Žádný hlupák

Je mi jasné, že prohra Ruska v „ukrajinské partii“ znamená během dvou, tří let konec Ruska a jeho zhroucení, nebo transformaci na předvoj budoucího úderu na Čínu. Je mi jasné, že „mír teď” znamená válku zítra, přičemž válku s malou šancí na výhru.

 
 

Rituální porážka

A potom, řekla, přivedli kdesi chyceného titušku. Lve Removiči, umlátili ho před zraky lidí, včetně těch výrostků. A uniatský kněz to zabíjení blahoslavil!

 

Kali Yuga

…v Indii to vře. Již celé tři roky široké kruhy tamější “pokrokové veřejnosti” organizují masové, s rozbíjením výloh a potyčkami s policii, akce proti výstavbě JE podél pobřeží Indického poloostrova.