Ach ti umělí umělci

Přeji panu M. Jakešovi hodně zdraví a dlouhý život. Upřímně se omlouvám, že jsem se jeho projevu na Červeném Hrádku tenkrát před 30 let smál.

 

Jen Hus

My takové duchovní pastýře, kteří se starají o navrácení ukradeného majetku, akumulaci kapitálu, drahá auta, luxusní hadry a vysoká bankovní konta, nepotřebujeme.

 
 
 

Potřebujeme hodnostářství a nikoliv rovnostářství

Američtí ekonomové zjistili, že pokud platové rozdíly mezi zaměstnancem nadnárodního koncernu a jeho managementem netvoří řádově stovky tisíc, ekonomický růst se zpomaluje. Proto je důležité potírat finanční negramotnost prostých občanů a zaměstnanců, kteří se nad tím pozastavují a na nový pořádek koukají jako telata na nová vrata.

 

Zvláštní besídka školy

Pořád tvrdím, že tělocvik by se měl na školách dávno zrušit. Kdo má zájem o sport, až se dívá v televizi na fotbal nebo hokej. Jestli ovšem pohyb hráčů mezi reklamami rozezná.

 

Vánoce vítězí nad terorizmem

Nadmíru obézní, naštvaní, zoufalí, předčasně zestárlí, nemocní, bezpohlavní, kulhající, těžce se vlekoucí a obtížně dodýchávající občané vyčistili svá bankovní konta, vybrali rychlé půjčky, zadlužili se, vyklidili moderní chrámy konzumu a nechali se svými automobily odvést do míst svého trvalého pobytu a konzumního klidu a hnilobného štěstí.

 
 

Přidejte učitelům!

Generace občanů a učitelů deformované výchovou a vzděláním k absurdnímu rozvíjení pudových (konzumních) sklonů nechápou, že primárním účelem rákosky byla připomínka těla, vrácení duševně bloumajícího žáka do tělesné reality.