Evropská unie, auta, nezaměstnanost, krize, zima a my…

Americké akciové indexy opět trhají historická maxima, kurs Eura k dolaru utěšeně roste. Už se nepořádají žádné krizové summity EU, i média dokonce zapoměla slovo krize používat. Napříč Evropou prostě vládne klid a mír. Zda budeme moci to samé konstatovat i na jaře, dnes není vůbec jisté.

 

Dejdar na dlažbě, podporuje Zemana

Martin Dejdar si už asi nezahraje, přinejmenším pokud by se točila další série Zdivočelé země. Podle vyjádření spisovatele Jiřího Stránského a režiséra Hynka Bočana, publikovaného 20.1.2013 na iDnes, jejich další pracovní spolupráce se zmiňovaným soudruhem již není možnou. Důvodem je jeho nevhodný politický postoj, veřejně prezentovaný formou podpory prezidentského kandidáta Miloše Zemana. Zdá se, že autoři mají padesátá léta skutečně pod kůží…

 

Arbeit macht frei soudce Balíka

Lidi, nová doba! Nejenže „host vyhazuje vrchního“, ale už i ústavní soudci ČR prezentují své privátní postoje v médiích, s využitím terminologie a obratů převzatých od rétorů z předlistopadové IV. cenové.

 

Vzduch je naše moře

Vztyčování soch, budování památníků a přejmenovávání letišť nemusí nutně být jen monumentem čemusi pozitivnímu. Pokud by záleželo na mě, tak na Prahu dodnes blahoskloně kyne Stalin z Letné a každé ráno všechny děsí připomínkou, kam až může stav společnosti a státu dojít. Také tvrdím, že přejmenování letiště nemusí být vůbec špatný nápad a jméno Václava Havla na jeho střechu možná patří.

 
 

Česko zachraňuje Evropu…?

Miroslav Kalousek nám dorazil z evropského sumitu obtížen drobným požadavek na poskytnutí půjčky MMF, zhruba ve výši 90 mld. Kč. Zapomeňme chvilku na související mediální masáž a zkusme se na tento požadavek a věci související trochu podívat.