Malá příhoda vánoční

Ježíšovo vzkříšení vědomí a vzetí svého těla do radosti nebeské nám nijak neimponuje. My chceme být hmotní, a hlavně hmotně zajištění. Chceme trpět a léčit se dárky.

 

Retro: Obtížné štěstí

Člověk je dnes synonymem pro neštěstí. Pokud si odmítá tento svůj stav uvědomit, není vůbec žádná šance, aby se s ním nějak vypořádal. A když si jej však uvědomuje, je z toho obvykle nešťastný, ačkoliv by tomu mělo být naopak.

 

Mlčení

Pokud budete muset za trest sledovat nějaký film, tak snímek Mlčení je z kategorie „poznej sám sebe, pravda vás osvobodí“.

 

Retro: Právo na vlastní názor

Pokud na svém těle uvidíte nějaký tělesný nádor, okamžitě víte, kolik uhodilo. U duševního nádoru je to poněkud jiné. Pokud si jej uvědomíte, že není váš, nepovažujete jej za vlastní, ale za cizí, a sebe považujte za duševně zdravé, ačkoliv jste možná zralí pro psychiatra.

 
 

Chceme žít!

Nebýt toho, že chceme žít, nebylo by ekonomiky, politiky, svárů ani válek. Prostě bychom si vesele, šťastně a zdravě žili. Šílencům pomateným chutí žít to však vysvětlit nijak nelze.

 

Summit EU ohledně koronaviru dospěl k hořkému konci

Italský premiér Conte hrozil odchodem a publikoval vlastní prohlášení, v němž vyzývá EU, aby vyvinula inovativní finanční opatření během příštích 10 dnů. Italské noviny Fatto Quotidiano prohlásily v titulu svého článku, že Conte údajně řekl, že „EU je mrtvá a může se jít vycpat“.

 
 
 

Podivné chování lidského tvora

Všichni trpí neuspokojenými potřebami. Obézní občané zmírají hlady. Kuřáci, alkoholici a narkomani strádají nedostatkem kouře, alkoholu a drog. Děti a mládež se utápí v depresivních pocitech méněcennosti pocházející z nevlastnění vysokého kapesného, nejnovějších mobilů a značkových hadrů. Obézní tatínkové nemohou žít bez aut a maminky bez nakupování, seriálů a pomluv.