Retro: Čí kasy naplnily Casy?

Pamatuji si na jednoho zahraničního analytika žijícího v Praze, který mi již před dvěma lety řekl, že v tomto konkrétním obchodě vytvořila ČR světový rekord v armádních zakázkách, a sice ve výši provize prostředníkovi kontraktu (v tomto případě pochopitelně Hávův Omnipol). S úžasem konstatoval, že něco podobného není možné ani v rovníkové Africe či v jižní Americe.

 

Retro: Nekonečný seriál pokračuje č. 8

Internetový portál českápozice.cz se podrobně věnuje firmě, která spravuje cca 450 mil. Kč Prahy 6 a Prahy 13. Je to záhadná společnost Key Investmens. Tatáž společnost hrála před lety klíčovou roli při pohádkovém zbohatnutí křišťálového Stanislava Grosse. Vřele doporučuji ke čtení.

 
 
 

Nenávistný Klaus a nevyzpytatelný Zeman

Václav Klaus i Miloš Zeman si libují v kontroverzních tématech a urážkách, jimiž vědomě rozdělují společnost. Mezi ta kontroverzní témata patří i udílení a propůjčování některých státních vyznamenání, války s akademickou obcí, jmenování některých velvyslanců, Klausova amnestie či nejbližší personální zázemí obou.

 
 
 

Welcome to Babišistan

„Babišismus“ je starý tradiční systém klientů, jak ho zrodila republika ve starém Římě. Spojoval plebeje s patriciji.

 
 

Andrejova Adriana

Do politiky vstoupila za minutu dvanáct, takříkajíc bočním vchodem a výtahem rovnou na vrchol. V hnutí ANO je však tento model zcela běžný. Záleží výlučně na rozhodnutí nejvyššího náčelníka.