Retro: Lidé chtějí reformy

Tento stěží uvěřitelný titulek se objevil v Novinkách na Internetu. Lidi se zřejmě shlukují na nárožích a se slzami v očích prosí vládu, aby mohli zaplatit víc za všechno možné, počínaje jídlem přes vodu, školní docházku, teplo až po nájemné. Divné je, že nejsou nikde vidět. Pokud se někde v nedávné minulosti skutečně shromáždili, pak říkali věci úplně jiné, včetně transparentů.

 
 

Retro: Čertovo kopýtko

Tak máme novou politickou stranu a s jejím oficiálním ustanovením i její volební program. Nezaškodí si ho pozorně přečíst. Při prvním pohledu je líbivý, druhé přečtení už odhalí místa, která jsou pouhými frázemi. TOP 09 si je může dovolit – volební programy čte málokdo, a strana do svého čela získala knížepána, jehož úctyhodnost umožňuje věřit, že jemu nejde o dobře placené místo ve státní správě.

 

Retro: Absurdistán

Pokud bude strana hovořit o prosperitě a mladé mamince sebere polovinu mateřského příspěvku, nejspíš jí volit nepůjde.

 

Janské Lázně

S úžasem jsem si ve čtvrteční příloze Mf Dnes přečetl informaci o možném krachu krkonošského lázeňství. Kapacita Janských Lázní prý není ani zdaleka naplněna, takže lázně zaměřené na onemocnění pohybového aparátu přestávají mít smysl.

 
 
 
 

K volbě prezidenta

Ve včerejší televizní debatě prezidentských kandidátů padla v závěrečném slovu jedna kuriozita – Karel Schwarzenberg pravil, že v případě zvolení chce být prezidentem chudých, nemocných a postižených.

 

Zástupné problémy

V krajských volbách volilo komunisty 20 % voličů. Nyní proti jejich účasti v krajském zastupitelstvu drží hladovku 17 mladých lidí. Poměr je několik stovek tisíc lidí proti necelým dvěma desítkám. Recept je snadný – ignorovat první číslo a zdůraznit druhé. Čtenáři či posluchači se hned vyděsí, co s námi ti komunisti udělají.