Nekonečná válka

22. června začala nejstrašnější válka v dějinách naší země. Zvítězili jsme v ní. To ale neznamená, že válka proti Rusku skončila. Ve skutečnosti byla Velká Vlastenecká jen epizodou mnohasetleté války Západu proti Rusku.

 

Koronavirová politika

Zatím vedení naprosto všech států, jež jsou pohroužená do problémů čistě medicínského a ekonomického rázu vyvolaných epidemií, nedoceňují roli informačního faktoru a pokoušejí se v příslušném směru zatloukat hřebíky mikroskopem.

 
 
 
 
 
 

Návštěva Pompea: Překupníci kradeného…

Pompeův pokus v poslední den ne-li zlomit pozici EU, tak ji aspoň částečně přiblížit k americké – svědčí o slabosti vyjednávací pozice USA. Američané potřebovali aspoň nějaký argument pro jednání s Lavrovem, ale takový argument nakonec nedostali.

 

Kerčská provokace

Oficiální Kyjev a konkrétně Porošenko, bez něhož by ta provokace neměla šanci na realizaci, nemají zapotřebí ospravedlnit svoji pozici. Oni potřebují, aby Rusko použilo proti jeho vojenskému námořnictvu zbraně jako první. Jen to poskytne možnost apelovat na mezinárodní společenství, se žádostí o obranu před agresí.