Kdo ví? aneb Poklona Viktoru Orbánovi

Je jasné, že když se lidé dokáží spojit a nenechat se štvát jeden proti druhému, je realizace zastupitelské demokracie i dlouhodobě možná. K tomu ovšem musí být národ skutečně přesvědčen, že jeho zastupitelé s ním nehrají jen divadlo, kdy jejich osobní prospěch nebo kostlivec ve skříni je na prvním místě, pak několik kop hnoje pro jeho zahrádku, pak dlouho nic a teprve pak přijdou na řadu problémy „zastupovaného lidu.“

 

Retro: Šifra praotce Čecha

Česko a Prahu nedávno navštívil spisovatel Dan Brown, autor bestselleru Šifra mistra Leonarda. Velmi se zajímá o kryptografii a nezištně poskytuje informace o tématu nové knihy, která má zatím pracovní název „Šifra praotce Čecha“.

 

Poselství starého muže

Naše správná reakce sestává z absence strachu, veřejného nedodržování příkazů, zejména tam, kde jsou zjevně nesmyslné (protože jejich smysl je v terorizování a nikoliv ve zdravotním opatření), velké pozornosti a pomoci našemu osobnímu imunitnímu systému vhodnými léčivy a zdroji vitamínů a hlavně dobrou náladou ve styku s lidmi, které máme rádi a jsou s námi na stejné vlně.