Retro: 4 400 atómových hlavíc pripravených k odpáleniu

V roku 2012 osem štátov – Spojené štáty americké, Rusko, Francúzsko, Veľká Británia, Čína, India, Pakistan a Izrael – vlastnilo 19 000 atómových hlavíc, z toho 4 400 je ich namontovaných na raketách alebo sa nachádzajú na vojenských základniach s posádkami. Skoro 2 000 z nich je udržiavaných v stave vysokej pripravenosti k odpáleniu, ako SIPRI informuje vo svojej ročenke pre rok 2012.

 
 
 
 

Dubnový rekordní deficit státního účtu v USA

Ministerstvo financí USA ve středu oznámilo, že domácí deficit za měsíc duben stoupl na 82,7 miliard dolarů. Schodek je podstatně větší než v dubnu minulého roku, kdy činil pouhých 20 miliard. Tento výsledek se tak stal největším dubnovým schodkem v dějinách USA.

 

Pověsti o měnové reformě v Německu

Na německém internetu letí zpráva, že se Němci zbaví eura a nahradí jej svou vlastní novou markou. A to už tuto sobotu 15. května. Při současném měnovém vývoji se to z jedné strany zdá jako krok možný, z druhé zase jako krok sebevražedný.

 
 

Bude letošní setkání Bilderbergu ve Španělsku?

Podle Jamese Tuckera se setkání skupiny Bilderberg bude tento rok konat mezi 3. a 6. červnem ve španělském Sitgesu. Pokud si zkusíte objednat pokoj v pětihvězdičkovém resortu Dolce Sitges Resort, neuspějete. Resort je kompletně obsazen.