Skripalovým nejpravděpodobněji nebude dovoleno už nikdy promluvit

Nejsem ani tak šokován tím, k jakémuto činu se britský stát uchýlil, protože on se k takovým činům uchyloval vždycky. Jsem šokován z toho, že v tzv. západní „demokracii“ se svobodou, pluralismem a „evropskými hodnotami“, ať už znamenají cokoliv, Britům tahle věc prostě projde.

 
 

Putinovo největší selhání

Je paradoxní, že Západ nyní hovoří o Putinově despotickém vedení, když ten pouze zdědil Západem navržený politický systém. Dnes je Putinovým problémem to, že nemá smysl nahradit některé z nejhorších lidí u moci, dokud systém zůstává nezměněn.

 
 

Zbytečná dohoda, kterou všichni chtěli

Musím říct, že jsem jak pobaven, tak otřesen naprosto přemrštěnou reakcí většiny komentátorů na to, co můžeme poměrně dobře nazvat dohoda Minsk-2 (M2A). Od analýzy bylo evidentně zcela upuštěno a ta byla nyní nahrazena zveličováním a halasnými, avšak prázdnými prohlášeními.

 
 

Co by Rusko mělo nyní dělat: Nic

V roce 1993 byla budova ruského parlamentu hájena skoro stejným způsobem jako budovy na východní Ukrajině: všemožní příznivci mimo budovu, ale ozbrojení obránci hlavně uvnitř. Jakmile střelba začala, dav příznivců mimo budovy byl rychle rozptýlen. Krátce poté, co byla napadena samotná budova, byla předložena nabídka pro ty, kteří se chtějí vzdát. Někteří přijali. Jiní zůstali