Pandury po lotyšsku, aneb „obrana před Ruskem“ podněcuje zlodějnu mezi pobaltskými politiky

Lotyšsko překotně zvyšuje své vojenské výdaje. Jinak to nejde, „agresivní Rusko“ ho může kdykoli napadnout! Nicméně, stále více a více vychází najevo, že za protiruskou rétorikou v této pobaltské zemi není ve skutečnosti nic jiného než pouhé sobecké zájmy. Koneckonců mluvíme o smlouvách ve stovkách milionů eur a odpovídajících provizích.

 

Odpovědi, které nám „naše“ média patrně nezprostředkují

Lidé hlasovali ve prospěch Putina a proč? Protože chtějí stabilitu, jistotu, předvídatelnost, protože vidí to, co se děje na Ukrajině, vidí jak se okolo Ruska stahují mraky a začíná nějaká nejistota, nátlak, obviňování, vyhrůžky, a v této situaci se lid semkne kolem toho, koho považuje za lídra, schopného tyto nástrahy odstranit a zachovat stabilitu. Na jednu stranu je tu silná touha po stabilitě a na druhé straně chtějí titíž lidé změnu.

 
 
 

A máme informátora…!

Lotyšské úřady čelí neočekávanému problému. „Vlastenečtí Lotyši“ chtěli přilákat „informátory“ do „Ústředí státního jazyka“, kteří by „informovali“ o osobách, které „nelegálně používají ruský jazyk“, ale našlo se jich třikrát méně, než potřebovali.

 
 

Přiznávám

Pravda, už po zásluze nejsou TOP ani omylem. Dnes „přemluvil bábu“ někdo jiný.

 

Kdo mně pomůže?

Jak již ve zvyk přišlo, mám jasno v tom, koho volit nebudu. Ale koho volit budu a proč, to si ujasňuji do posledního dne. Nevím, jaké kdo nasazuje hráblo, a to je dobře, nejspíš by mi z toho hráblo.

 
 

Trest smrti

Trest smrti v naší pravdoláskařské demokracii soudce vynést nemůže. Ani nad několikanásobným brutálním vrahem, ani nad vrahem a znásilňovatelem malé holčičky. Zato jej může vynést zhrzený policajt.