Retro: Mladé neděsí pracovat po smrti

Celkem často jezdím na různé besedy po mateřských školkách a těší mě, když vidím, jak těmto mladým lidem nevadí, že budou tak dlouho pracovat. Nadšeně mě utvrzují v tom, že budou s maminkou a tatínkem dělat klidně i do sta let, do tisíce let a několik studujících ve školkách mě ujistilo, že jsou dokonce nesmrtelní. Já myslím, že rezervy tady jsou.

 
 
 
 
 

Retro: Zmatky kolem vakcíny

Nejprve ministerstvo odmítlo nakoupit tuto látku přednostně a levně od české firmy, která ale nechtěla ručit za nežádoucí účinky. Ve hře pak byly další tři firmy, které byly sice dražší a měly delší dodací lhůty, ale pro změnu neručily za vedlejší účinky. Ministerstvo nakonec upřednostnilo čtvrtou firmu, která látku dodala nejpozději, nejdráž a podle testů šlo prakticky o silně toxický materiál.

 

Retro: Closecard

„Bém předsedou vyšetřovací komise? Vedl soud v Norimberku Goebbels?“ nestačili se divit opoziční zastupitelé.

 

Retro: Topolánkův projev na sjezdu ODS

Nedávno se mi zdálo, že na náš sjezd přijel David Rath a někdo mu nabídnul chlebíček. Probudil jsem se zpocený hrůzou. V dalším snu jsem viděl hejno velryb, chudých a smutných jako voliči ČSSD, které ve snaze o rychlou sebevraždu připluly na mělčinu nedaleko Děčína, kde je mrzutí velrybáři lovili za stovku a za guláš. Pokud by vám tato metafora dělala problémy, přidám starého čaroděje Gandalfa.

 

Retro: Kuriózní rigorózní

Poslanec a právník Marek Benda, zhusta používající svůj titul JUDr. i na vzkazech na ledničce pro svou manželku, nakonec nemusí právníkem ve skutečnosti být.

 

Retro: Milionová čistka

A jak dopadly dvě největší strany? V ODS se miliónový úplatek zdál hodně malý a tak milého redaktora vyhodili i s igelitkou a s vysvětlením: „Nám jeden Pepa z Hong Kongu stačí!“ U ČSSD by peníze naopak uvítali, ovšem pouze za osobní slib Jiřího Paroubka, že udělá, co bude moci.