Pokrytectví křesťanské církve

Tento projev měl Chris Hedges na Zelený čtvrtek (6. dubna 2023) během protestu v Princetonském teologickém semináři. Účastníci požadovali demisi miliardáře hedgeových fondů jménem Michael Fisch, který je předsedou správní rady tohoto semináře.

 
 
 

Retro: Sabotéři

Člověk, který vedl první významný boj proti hydraulickému štěpení v Severní Americe, pocházel z Alberty. Jednalo se o excentrického a mesianistického křesťanského kazatele jménem Wiebo Ludwig…

 

Jak bojujeme s fašismem

Demoralizovaní zaměstnanci, kteří zjistili, že intelektuálové z establišmentu, tisk ani akademici se jich nezastanou, ztrácejí důvěru v politiku. Když si uvědomí, že jim liberální elity lžou, otevírají se bizarním a fantastickým konspiračním teoriím. Fašisté usměrňují jejich hněv a touhu po pomstě proti řadě přízračných nepřátel, většinou minorit určených do role obětních beránků.

 

Retro: Rozpoznat jazyk tyranie

Taktika mluvit dvojím jazykem je tak stará jako samo impérium. Už antičtí Řekové a Římané dělali totéž. Stejně tak španělští conquistadoři, Osmani, Francouzi a později Britové. Ti, kdo bydleli v zónách „těžby“ na perifériích impéria, viděli a slyšeli pravdu. Pláč vykořisťovaných je však přehlížen nebo démonizován.

 

Retro: Hrůzoprůmyslový komplex

Odsouzení pákistánské neuroložky Aafie Siddiqui minulý týden v New Yorku za to, že se pokusila zabít důstojníky americké armády a agenty FBI, ukazuje, že největší nebezpečí pro naši bezpečnost nepochází od al-Kájdy, ale od tisícovek pofiderních žoldáků, únosců, vrahů a mučitelů, které naše vláda zaměstnává po celém světě.

 

Retro: Demokracie v Americe je užitečná pohádka

Liberálové, socialisté, odboráři, nezávislí novináři a intelektuálové, kteří kdysi v naší společnosti představovali důležitý hlas, byli v korporacemi ovládaných akademických kruzích, médiích a ve vládě umlčeni a eliminováni.

 

Vystrašte bohaté!

Musíme zničit ideologický a právní systém, který byl vytvořen, aby ospravedlňoval korporátní rabování.

 

Sabotéři

Člověk, který vedl první významný boj proti hydraulickému štěpení v Severní Americe, pocházel z Alberty. Jednalo se o excentrického a mesianistického křesťanského kazatele jménem Wiebo Ludwig, který zemřel loni.