Pozvánka: Debata o Ukrajině tuto středu v Praze

Vážení přátelé, dovolujeme si Vás pozvat na debatu o Ukrajině s Hynkem Kmoníčkem, Jaroslavem Baštou, Stanislavem Novotným a dvěma hosty z Ukrajiny. Konat se bude ve středu 29. 11. 2017 v Domě ČSVTS na Novotného lávce v Praze (vedle Karlova mostu). Začátek je v 18.00.

 
 

Braň se!!! Nevzdávej to!

V těchto dnech vysílá nakl. Apis Press v Třebíči na knihkupecké pulty knížečku publicisty a spisovatele Lubomíra Mana, častého to přispěvatele i do serveru OM.

 
 
 

Člověk v tísni: Celozávodní dovolená

Psal jsem téhle nadaci už dva e-maily, v nichž jsem se jich ptal, zda se zajímají o dění na jihovýchodě Ukrajiny a zda zvažují nějakou pomoc. Odpověď jsem nedostal. A tak si myslím, že si tenhle obrázek zaslouží.

 

Zahrajte si na novináře!

Naše země bude používat vojenskou sílu, klidně i jednostranně, když to naše klíčové zájmy budou vyžadovat, když budou naši lidé ohroženi… (Vladirack Hussejnovič Putbama)

 
 

Moskva – Praha: najdi 5 rozdílů!

Záviděl jsem jim, protože z toho byla cítit opravdovost – radost, hrdost, sounáležitost, vlastenectví, odhodlanost překonávat problémy, úcta k autoritám, úcta k práci… Prostě to, co tady u nás momentálně chybí nebo je považováno za přežitek…