Retro: Jak se na krizi vydělává

Žádná krize, a ani ta poslední, nebyla předzvěstí kolapsu kapitalismu, pokud pod pojmem kapitalismus máme na mysli existující systém směřující ke koncentraci kapitálu a globalizaci. Tento systém naopak posílil.

 
 

Retro: Má politický systém alternativu?

Za první republiky byl praktikován skutečně poměrný volební systém a naše země byla nazývána kolébkou demokracie ve střední Evropě. Dnes máme volební systém nikoliv poměrný, ale pokřivený 5% volební klausulí.

 

Retro: Sametové argumenty a ekonomie

Ekonomické podmínky nadiktované naší zemi byly explicitně vyjádřené v podobě washingtonského konsensu. Jde o ekonomický diktát, který nutně (zákonitě) vede k zániku domácí ekonomiky.

 

Jak se na krizi vydělává

Žádná krize a ani ta poslední nebyla předzvěstí kolapsu kapitalismu, pokud pod pojmem kapitalismus máme na mysli existující systém směřující ke koncentraci kapitálu a globalizaci.

 

Proč euro až v roce 2017?

Když jsme vstoupili do EU bylo nám slibováno, že do eurozóny vstoupíme v roce 2007. Nyní někteří mluví o termínu v roce 2017. (Aktualizováno)

 
 

Má politický systém alternativu?

Jedním z důvodů, který přispěl k rozpuštění Dělnické strany (DS), byl její programový bod národního socialismu. DS prý „nemluví o uskutečnění myšlenek národního socialismu v rámci současného společenského a politického uspořádání“, který prý nemá alternativu. Jsem přesvědčen, že alternativa se sama nabízí.

 

Sametové argumenty a ekonomie

Vlk je „mistrem detailu“ a sametově „rozcupoval“ můj článek. Makroekonomii však evidentně nezná. Makroekonomii ale neznají ani mnozí makroekonomičtí experti vystupující v médiích. Anebo ji znají, ale tvrdou makroekonomickou pravdu před občany zamlčují.