U nás taká obyčaj, sekyru si požičaj (slovenská lidová)

…zvykové právo a tisícileté tradice obyvatelstva Arabského poloostrova a přilehlých oblastí se nepromítly a nepromítají jen do islámu, jak se většina evropských obyvatel velmi naivně domnívá. Krevní msta, vraždy za obnovení cti rodiny a kmene a obřízka jsou nejviditelnějšími projevy místních zvyklostí obyvatelstva v podstatě všech skupin arabského poloostrova.

 

Václav Bartuška má konečně Jasno. Já také

Pokud v naší společnosti aspoň ještě něco dobrého funguje, jestli zde jsou ještě nějaké hodnoty, které jsou absolutní, měl by za to být potrestán ztrátou sociálního statusu a veřejným odsouzením.

 

Nad jemenským konfliktem

Náš „západní“ problém je, že jsme náchylní vnímat konflikty islámského světa velmi černobíle. Ale škatulky v této oblasti nikam nevedou.

 
 
 

Úvahy o mantře lidských práv

Nějak se mi nezdá, že by náš prezident byl v tom rozdělování občanů sám. Začal jen odpovídat prostředky, které jsou situačně někdy dost na hraně, na dlouhodobou štvavou kampaň vedenou proti němu – mnohdy velmi vulgárně – částí oněch politických vrstev.

 

Jak se dělá převrat v Čechách

…jestliže se úzká skupina lidí rozhodne odstranit demokraticky přímou volbou zvoleného prezidenta a změnit směřování zbytku národa byť složeného z nepodrobivé lůzy, retardované hospody a mentálů 4. cenové kategorie, jedná se většinou všude na světě o pokus o převrat. A to i kdyby to ta úzká skupina myslela s těmi hloupějšími spoluobčany bůhvíjak dobře.