Proč vypukla válka na Ukrajině?

Má něco společného s První světovou válkou? Znáte Američana Nassima Nicholase Taleba? Slyšeli jste, čemu Taleb říká „černá labuť“? Víte kdo je Ukrajinec Volodymyr Parasjuk?

 
 
 

Prokurátor to zařídí: Opencard a Bém

My nepotřebujeme volby. My nepotřebujeme demokracii. Současný trend je takový, že stačí jen navýšit počet „emancipovaných“ prokurátorů a policajtů a bude vymalováno. ODS a TOP09 o tom ví své…

 

Homosexuálové a prostitutky z Východu

Češi jsou údajně vůči homosexuálům tolerantní, takže Praha se stává cílem sexuální turistiky gayů a rájem eurobuzen. Loni Česko navštívilo 60 tisíc účastníků takových specializovaných zájezdů. Jaké jsou dopady?

 

Svět podle novináře Marjanoviče

Alláhu Bagdád, hřímal v MF DNES žurnalista Marjanovič. Jeho radikální názory jsou sice zcestné, ale pokud by se zavedly do praxe, vyřešil by se nejeden problém. Marjanovič ví, jak na to, chce to jen, aby jeho myšlenky někdo realizoval..

 

TOP009 – bylo jich devět

Top je anglicky vrchol. Vrchol čeho? Bottom je anglicky spodek, dno, destilační zbytek, zadek, zadnice, dýnko. Ten destilační zbytek mi přijde celkem výstižný. Mohli by se proto přejmenovat na Bottom009. Nomen omen.

 

Blíží se konec naší civilizace?

Goddardovo středisko kosmických letů (spadá pod NASA) zveřejnilo studii o nadcházejícím konci naší euroatlantické civilizace. Všechny vyspělé, dobře organizované a sofistikované státní útvary dříve nebo později zanikly. Dnes je známe pouze z dějepisu.

 

Jsou čtyři Ukrajiny

První proruská a druhá prozápadní – hodnoceno politicky. Třetí před Majdanem, čtvrtá po Majdanu – hodnoceno podle kriminality Ukrajinců.