Retro: Zlomená noha trojnožky demokracie

Od nástupu Roosevelta akceleruje v americké justici proces systematického ničení toho, co je deklarováno jako největší demokracie, co je však ve skutečnosti i v americké ústavě popisováno jako republika zastupitelského charakteru.

 
 

Dluh a stanné právo

…existuje 7541 ověřených zpráv o tom, že Department of Homeland Security (DHS) provádí masivní, utajované vyzbrojování svých složek. Některým položkám na jejich nákupním seznamu se nechce ani věřit – na co by tato složka, nominálně bránící teritoriální území USA proti vnějšímu nepříteli, kupovala (dle agentury Associated Press) třeba 1500 gilotin a 1,6 miliardy nábojů dum-dum?

 

Zlomená noha trojnožky demokracie

Není účelem této stati rozebírat amorálnost, společenskou škodlivost a protinárodní charakter páté kolony v českém soudnictví. Nemám pro ně slušný výrazový aparát. A také vím, že jen nadávky či nějaká konstruktivní kritika ty polobohy od jejich destruktivního konání neodradí. Padnou až se systémem a šťastní budou ti, co se toho nedožijí.

 

Je to válka, třídní válka

Vypadá to, jako by ti elitní zmetci, co se každoročně slétávají do Davosu, konečně pochopili, že jde z tlustého do tenkých. Začínají, jeden po druhém, hovořit o vzrůstajícím riziku „měnových válek“.