Katolický byznysplán

Diecéze vypracovaly byznysplány a taky vznikla nezávislá analytická skupina, která bude byznysplány vyhodnocovat. Divím se, proč se moje církev proměňuje ve firmu s byznyspány a byznysplány? Jako aktivní občance mi vrtá hlavou, kdo jsou ti lidé z diecézí, kteří „vypracovali plány“. Kdo je jmenoval? Prošli veřejným konkurzem?

 
 

Není se na co těšit

Mohutné mediální masáže probudily českou veřejnost k účasti na prezidentských volbách. Kdo z kandidátů měl nejvíc peněz, ten si zcela oficiálně koupil ještě více mediálního prostoru, „nezávislých průzkumů veřejnosti“, novinářů, „známých osobností“ a předvolebních tvůrců očekávaných výsledků

 
 
 
 

Jak šlape Katolický týdeník

Tomuhle se říká manipulace. KT dělá piár jako předkreslená předloha k vyšívání bavlnkami, aby usměrnil tok myšlenek českých a moravských katolických babiček. Bohužel se to netýká jen jich.

 

Založení iniciativy za církev sociálnější

…vedeni starostí o Církev a nadějí ve smysluplnost každého lidského pozemského konání – jsme se rozhodli, že se budeme snažit společně angažovat ve společnosti i v Církvi, a hledáme proto další, kteří věci vidí podobně a kteří se třeba cítí ve své církvi i ve společnosti se svým názorem osamoceni.

 
 

Za katolicitu v církvi

V každé době se najdou lidé, kteří současníkům připomínají, že sbližování s mocnými tohoto světa je proti Ježíšově duchu.