Piráti v Praze formují globální politickou sílu

Tento víkend (13.–15. dubna) se do Prahy sjedou Piráti z celého světa na pravidelnou konferenci Pirate Parties International (PPI). Osobní účast potvrdili zástupci 24 Pirátských stran z celého světa a zhruba desítka stran se do konference zapojí přes Internet.

 

Piráti dnes ministra osobně upozorní na úskalí ACTA

Dnes od 11 hodin probíhá na Ministerstvu průmyslu a obchodu setkání ke kontroverzní smlouvě ACTA. Slíbená otevřená jednání jsou ale veřejnosti nepřístupná. ACTA je podle analýz odborníků v rozporu s Evropskou chartou lidských práv. Piráti zvou veřejnost na otevřený kulatý stůl, který se bude konat 10. května.

 

Petice proti ACTA

Česká pirátská strana v současné době uveřejnila český text petice, která má české i evropské politiky upozornit na názor jejich voličů, jimž jsou svým mandátem zavázáni.

 
 
 
 

ACTA: 10 důvodů, proč se připojit k protestům

Pirátská strana považuje dohodu za škodlivou pro digitální ekonomiku a apeluje na Parlament České republiky a Evropský parlament, aby ji zamítly. ACTA totiž nepřijatelným způsobem omezuje práva občanú ve prospěch držitelů monopolů, zejména korporací hudebního a filmového průmyslu