Loutkové divadlo 2012

Když před časem frčel fotbalový skandál s „Ivánkem“ Horníkem, rozhodčími a fotbalisty, mohli jsme se uplácat smíchy. Odposlechy jejich telefonátů byly obrovská švanda a šlo o trapné statisíce.

 

Bratři v triku

Konečně mi došlo, proč v české politice vybuchuje kauza za kauzou. Čím dříve přijde další, tím dříve se zapomene na předešlou!

 

Bohužel nepřihořívá. Už nám vyhořelo? (2)

Velké věci se rodí těžko. Vždycky je nedostatek peněz. Vždycky je těžká doba, vždycky jsou potíže. Když se Češi v roce 1844 rozhodli, že si postaví Národní divadlo, netušili, že do slavnostní premiéry uběhne celých 40 let.

 

Bohužel nepřihořívá. Už nám vyhořelo? (1)

Tento týden vyhlásil náměstek Ministerstva kultury, že „vidí v metropoli prostor pouze pro jeden operní a baletní soubor“… Ještě než třeba dojde k možná jen dočasnému zrušení Národního divadla (:-)), ohlédněme se do historie ani ne tak vzdálené. Zánik je často záležitostí jednoho škrtu. Ale vznik velkých věcí nebyl asi nikdy během na krátkou trať. Neztrácejme naději…

 

Šťastné a kyselé

Vánoce jsou nejlepší čas k zametání pod rohožku. Lidi budou rozsvěcovat boží světýlka, zpívat koledy a leckde se budou zuřivě opravovat vodicí nitky v loutkovém divadle.

 
 
 

Hlava v čistírně

Hlava je deka, na kterou se všechno chytá. Ale nezůstane to, potvora, jen na povrchu, aby se to smylo! Hlava si to svinstvo všechno vcúcne!

 
 

Budoucnost je příští středa

Britský oceánograf s poněkud nebritským jménem Steve Bohaty byl jedním z výzkumníků, kteří si z výpravy do Antarktidy přivezli neporušený sloupec mořských usazenin dlouhý 108 metrů.