Smlouva o Christiánii připravená

Cena jednoho čtverečního metru v Christiánii bude 3.500 dánských korun. Vyplývá to ze zatím nezveřejněné smlouvy o majetkovém uspořádání Christiánie.

 

Christiánie na rozcestí

Christiánie, druhá největší turistická atrakce Dánska, je dnes stejně neodmyslitelnou součástí této severské země jako Lego, Malá mořská víla či větrné mlýny. Otázkou je, zda tato experimentální komunita je dnes již jen jakýmsi nostalgickým skanzenem své doby, či zda je schopná – jako mnohokrát předtím – mobilizovat své síly, znovu definovat sama sebe a najít novou inspiraci ve svém spontánním vzniku.

 
 
 

Je něco shnilého ve státě českém

…vláda považuje za „negativní“, že protest lékařů je kolektivní, organizovaný a na naše poměry profesionální. U politiků je to logické – neštěstím spíše je, že to takto vnímá i velká část veřejnosti.

 
 

Jasmínová revoluce a česká média

Naše svobodná média si mohou vybrat, jak a o čem nás budou informovat, a my si můžeme zvolit, kterým budeme věnovat pozornost. Je však s podivem, že vzhledem na naši historickou zkušenost, se většina českých médií zachovává poměrně lhostejně k situaci v Tunisku. Neměl by příběh o lidech plnících ulice a bojujících proti autoritářské diktatuře být Čechům blízký?