Postsmolenské Polsko: občanská válka pokračuje

Katastrofa získala místo ve veřejném životě a plní roli jakéhosi „citového katalyzátoru“, kde už nejde o bolest nad ztrátou blízkých, významných, populárních nebo uctívaných osob, ale o jakousi transformaci či reinkarnaci určitých politických (politicko-hodnotových) vzorců a postojů. A už nesjednocuje, ale právě naopak – hluboce rozděluje, vytváří příkopy.

 

Paroubek se porazil sám

Vítězní sociální demokraté de facto dopadli jak sedláci u Chlumce, zatímco ODS s nejhorším volebním výsledkem ve svých dějinách začíná sestavovat vládu.

 

Nové vlnky se starým obsahem

O krizi ODS snad nejlépe vypovídá to, jak snadno lze v prostoru od středu doprava s něčím jen trochu novým dosáhnout sedmi až deseti procent. Vždyť co jiného je TOP 09 než „nová vlna se starým obsahem“?

 

Bílá tygřice v nesnázích

Tymošenková je ve skutečnosti opravdu šelma. Jinak by se díky obchodům s energiemi nestala už v devadesátých letech jedním z nejbohatších lidí na Ukrajině, ministryní ve vládě a posléze i premiérkou.

 

Na Ukrajině přituhuje

S nástupem podzimu mnohým prozíravým hlavám došlo, že brzy přijde zima a že v zimě je nutno topit. U nás byly takové prozíravé hlavy minimálně tři.