Co se změnilo ve světě a co předvedlo Rusko

V situaci, kdy se vám mění světový formát, musíte buď bojovat o zničení reality a vytvoření takové, která bude odpovídat vašim představám. Tady nevidím řádnou změnu – ani jeden z aktérů nemá zájem na velké válce, zatímco malé války vedli aktéři mezi sebou před Putinem a budou vést i po něm. Takže buď válka, nebo je nutné přebudovat systém mezinárodních vztahů tak, aby nějaké reálie začal brát v úvahu. 

 
 

Odpojení Ruska od SWIFT a globální válka

Tuto informaci si nelze vysvětlit jinak, než jako „kachnu“. USA především nemohou nikoho odpojit, protože SWIFT není jejich. Oni samozřejmě mohou zatlačit na vlastníka tohoto systému, ale pak to bude útok státu na velmi velkou korporaci, a není vůbec jasné, čím by to skončilo.

 

Pandemické zasedání WHO – snaha získat moc k ničení států

Nedávno proběhla 2. pandemická mimořádná konference WHO. Tato organizace byla donedávna považována za tonoucí, nicméně se zdá, že se snaží o návrat svých bývalých práv – a nejen to. Navrhuje k podpisu jakýsi dokument o tom, jak její členské země mají reagovat na pandemické situace. Tento dokument přitom navrhuje vzdání se lidských práv a jejich platnosti po dobu pandemické situace a vidíme tam mnohé další zajímavé věci.

 

Nová normalita

V souvislosti s olympiádou v Tokiu kolují zvěsti o tom, že zahajovací ceremoniál byl zcela jiný, než jak bylo plánováno…

 
 

Požár v savaně

…podle názoru Alijeva byla jednání mezi Ázerbájdžánem a Arménií vedena naprosto přátelsky od roku 2003 až do nástupu Pašinjanovy vlády, který zlikvidoval celý pokrok v této otázce dosažený za 15 let. Takže nyní má Ázerbájdžán možnost dosáhnout připojení Karabachu jako celku.