Zvýšíme komfort pro cestovatele za cenu ztráty důvěry ve výsledky voleb?

Rizika korespondenčního hlasování nebo pochybnosti o důvěryhodnosti jimi ovlivněných výsledků voleb patří v USA mezi dvě témata, která byla nejčastěji cenzurována na digitálních platformách a která jsou stále předmětem cenzurních zásahů. Už proto bychom měli tématu věnovat zvýšenou pozornost. Některé skupiny mají totiž zájem, aby ve veřejné debatě zaznívaly jen názory vzdálené hlasování prosazující, zatímco názory oponentní byly z veřejné debaty vyloučeny. Tedy diskutujme, dokud ještě můžeme.

 

Na druhý pohled s Ivo Budilem

Povídáme si s hosty, kterých si vážíme, o tom, co není na první pohled vidět. Co většina lidí nevidí a měla by. Do 3. dílu si Vlastimil Veselý pozval prof. Ivo Budila, antropologa a zakladatele filosofické fakulty na Západočeské univerzitě.

 

Westminsterská deklarace proti rostoucí cenzuře

Westminsterská deklarace je varováním před rostoucí cenzurou v mnoha zemích po celém světě, která je umocněna probíhající digitální transformací. Deklarace byla zveřejněna 18. října 2023 poté, co se někteří signatáři sešli koncem června v londýnském Westminsteru. Mezi 138 signatáři je řada renomovaných intelektuálů, akademiků a publicistů různých odborností a národností….

 
 

Petice: Zahajujeme sběr případů neoprávněné cenzury

Dnes jsme spustili online sběr případů neoprávněné cenzury českých občanů ze strany sociálních sítí. Chceme tím zmapovat rozsah problému doloženými případy a ukázat, jak konkrétně vypadá komunikace platforem s poškozenými uživateli služby. Vyzýváme každého, kdo se cítí jejich cenzurou poškozen, aby pro každý jednotlivý případ vyplnil jednoduchý online formulář.