Kverulant podává trestní oznámení na obecné ohrožení: Trubkové rámy na policejních vozidlech jsou nebezpečné a nemají homologaci

Policie používá od konce roku 2019 celkem téměř 500 Octavií s nebezpečným útočným trubkovým rámem. Rámům chybí homologace pro provoz na pozemních komunikacích, a proto Kverulant na vedení policie podává trestní oznámení pro trestný čin obecného ohrožení. Navíc policisté s rámy úmyslně bourají do jiných vozidel. Děje se tak často z banálních důvodů a už při tom zranili nejméně 12 lidí. Rámy používají i na motorkáře nebo cyklisty. Kverulantovým cílem je, aby za instalaci nebezpečných rámů byl někdo potrestán a aby policie rámy demontovala. 

 

Kverulant.org: Jak Jaroslav Faltýnek proloboval velkou trafiku pro Miroslava Kalouska

Jen znalci patrně vědí, že státní Všeobecná zdravotní pojišťovna má dceřinou společnost Pojišťovna VZP, která poskytuje komerční pojištění. Tato dcera získala lobováním Jaroslava Faltýnka (ANO) monopol na pojištění léčebných nákladů cizinců. Jde o miliardový byznys na úkor běžných komerčních pojišťoven a v rozporu s legislativou EU. Zisky z tohoto byznysu nyní inkasuje Miroslav Kalousek (TOP 09) ve formě odměn pro člena dozorčí rady PVZP a místopředsedy představenstva VZP. Cílem Kverulanta je donutit stát ukončit tento nemravný a nezákonný byznys, a proto dnes píše všem zákonodárcům.

 

Kverulant.org: Násobně předražený nákup kulometů od překupníka za 1,5 miliardy pokračuje i za ministryně Černochové

Ještě za ministra Lubomíra Metnara (ANO) uzavřelo ministerstvo obrany před Vánocemi 2021 miliardovou smlouvu na dodávku tisícovky pětkrát předražených kulometů MINIMI. Nákup proběhl bez výběrového řízení a kulomety nedodává belgický výrobce, ale jihočeský překupník. V dubnu 2022, tedy za nové ministryně Jany Černochové (ODS) byl kontrakt s překupníkem rozšířen a cena za kulomety byla navýšena z 1,1 miliardy na 1,5 miliardy. Opět bez soutěže…

 

Kverulant.org: Rakušan vydírá – odstraňte článek, nebo…

Rakušan nese Kverulantova odhalení velmi nelibě, a tak ministerští právníci nyní Kverulantovi zaslali výhrůžný dopis a dali mu pětidenní lhůtu na odstranění článků o něm. Kverulant se tomuto nátlaku nepodřídí, svoje články nestáhne a je připraven čelit žalobě i šikaně ze strany ministerstva vnitra.

 

Kverulant.org: Jak Kverulant zarazil letitý kšeft hasičských bossů

To, že HZS JM za dlouhých 18 let neuspořádal koncesní řízení, skutečnost, že se zavázal umožňovat připojení jen prostřednictvím jediného poskytovatele, dále to, že šikanuje majitele objektů, kteří mají snahu připojit se prostřednictvím jiného poskytovatele, a konečně to, že firma PATROL za svoje připojování inkasuje vysoké ceny, zakládalo dle Kverulantova názoru, důvodné podezření z korupčního jednání. 

 

Kverulant.org: Vysoký úředník z obrany, který koupil za miliardu pětkrát předražené kulomety, byl povýšen

Před rokem vyšlo najevo, že ještě za ministra Lubomíra Metnara (ANO) koupila armáda pouhé tři dny před loňskými Vánocemi za miliardu tisícovku pětkrát předražených kulometů MINIMI. Nákup proběhl bez výběrového řízení a kulomety nedodává belgický výrobce, ale jihočeská garážovka. Pod smlouvou je podepsán tehdejší náměstek pro vyzbrojování Lubomír Koudelka.

 
 
 

Kšeft ministra vnitra Rakušana: Nákup pěti vyprošťovacích aut za 100 milionů pro hmotné rezervy

Státní správa hmotných rezerv (SSHR) vypsala na podzim 2022 soutěž na nákup pěti velkých vyprošťovacích vozidel. Podle Kverulanta byla soutěž předem připravena pro jediného zájemce. Do zakázky se však přihlásili zájemci dva, a tak byla zrušena. Nejen, že jde pravděpodobně o korupci, ale nabízí se otázka, proč potřebuje správa hmotných rezerv mít ve skladech pět osmikolových vyprošťovacích aut. Když se na to Kverulant zeptal, tak mu SSHR odpověděla, že nákup je přáním ministra vnitra Víta Rakušana. Ten prý také SSHR předepsal technické parametry nákupu. Rozežrané úředníky a zkorumpované politiky je třeba kontrolovat neustále, proto Kverulant na Rakušana připravuje trestní oznámení.

 

Kverulant.org: Jak chtěla Česká spořitelna před deseti lety parazitovat na vyplácení sociálních dávek

Je to deset let, co Nečasova vláda v roce 2012 pod záminkou ušetřit na procesu vyplácení sociálních dávek rozhodla, že dávky budou vypláceny jen na účet u České spořitelny. Ve skutečnosti však nešlo o to ušetřit veřejné peníze, ale přihrát nové klienty spořitelně. Aby nebylo na první pohled jasné, že jde o ničemnost, byl projekt prezentován jako vydávání identifikačních průkazů s názvem sKarta pro osoby, kterým jsou vypláceny sociální dávky. Ke kartě však také náležel speciální bankovní účet, na který byly veškeré sociální dávky zasílány. Zasílání na účet u jiné banky nebylo akceptováno. I Kverulantova usedavá kritika vedla k tomu, že projekt byl nakonec zrušen.