Kverulant.org: Středočeský kraj před rokem Kverulantovi slíbil vypsání soutěže na dopravní obslužnost za 11 miliard. Nyní ji skutečně vypsal

Středočeský kraj od dob Davida Ratha zajišťoval autobusovou dopravní obslužnost za miliardy nevýhodnými smlouvami uzavřenými bez soutěže. Cílem Kverulanta bylo již od roku 2010 tuto praxi zrušit a přimět krajský úřad k uspořádání transparentního výběrového řízení. To se mu nyní konečně podařilo.  

 

Kverulant.org: Kardinál Dominik Duka konečně skončil

Vatikán dnes odpoledne konečně odvolal z pozice Pražského arcibiskupa Dominika Duku. Kverulant věří, že k této změně také významně přispěl svým odhalením v kauze Kardinál Duka tuneluje církevní majetek. Na sklonku roku 2020 kardinál Duka převedl na svoji soukromou nadaci majetek církve v hodnotě nejméně čtvrt miliardy korun.

 

Kverulantovi docházejí peníze

Vnější aktéři se chovají tak, že hledají slabiny v systému. Hledají rozpory ve společnosti. Nejlepším způsobem, jak odolat zásahům zvenčí, je vyřešit co možná nejvíce problémů doma.

 

Kverulant.org: Mapa 50 míst, kde je lepší netankovat

Pravidelné zveřejňování výsledků kontrol je především Kverulantova zásluha, když se mu v roce 2010 podařilo změnit letitou praxi ČOI. Ta od té doby zveřejňuje jednotlivá rozhodnutí o pokutách. Z těchto informací sestavuje Kverulant čtyřikrát do roka svůj přehledný a adresný seznam špatných čerpaček. I díky Kverulantovým seznamům se kvalita benzínu i nafty zásadně zvýšila.

 

Kverulant.org: Ministr Rakušan přes sliby neudělal nic pro otevření Pražského hradu

Areál Pražského hradu už dlouhých pět let není volně přístupný široké veřejnosti. Počátkem ledna se ministr vnitra Vít Rakušan pochlubil tím, že zadal policii i tajným službám provedení revize „bezpečnostních“ opatření, která platí na Pražském hradě. Kverulant se nedávno dotázal jak prověrka dopadla a kdy bude Pražský hrad zase volně přístupný veřejnosti. Nyní se dozvěděl, že Rakušan výsledky prověrky nemá a o otevření Hradu nic neví.

 

Kverulant.org: Konec kšeftů hasičských bossů?

Kverulant chce věřit, že nemravné smlouvy budou konečně vypovězeny a budou uspořádána transparentní výběrová řízení na získání vlastních pultů centralizované ochrany a že hasiči vše stihnou do konce roku 2022, ale počínání hasičských bossů včetně generálmajora Vlčka bude bedlivě sledovat.

 
 

Kverulant.org: Tajná studie o veřejných dobíječkách za veřejné peníze

Stát prostřednictvím své organizace Technologická agentura zaplatil studii, která měla analyzovat potenciál využití obnovitelných zdrojů pro rozšíření sítě nabíjecích stanic pro elektromobily. Stát za ni z veřejných zdrojů zaplatil téměř 5 milionů korun. Studie je hotová, ale stát ji odmítá dát veřejnosti k dispozici. Kverulant.org proti tomu protestuje a podává stížnost. 

 

Kverulant.org: Videohitparáda falešných politiků

Falešný zpěv pozná každý, ale sebrat vypečeným zpěvákům jejich cinknuté noty tak snadné není. Přesto se o to Kverulant opakovaně pokouší. Připomeňte si s námi tři falešné zpěváky roku 2021 a oceňte Kverulantovu práci. Blíží se konec roku. Budou Vánoce a Štědrý večer spojený s tradicí obdarování. Prosíme vás, nezapomeňte letos ani na nás a podarujte nás.

 

Kverulant.org: Protikorupční organizace zaslaly premiérovi Fialovi otevřený dopis. Protestují proti jmenování Pavla Blažka ministrem spravedlnosti

Obecně prospěšná společnost Kverulant.org a Nadační fond proti korupci dnes odeslali designovanému premiérovi Petrovi Fialovi otevřený dopis, ve kterém protestují proti nominaci Pavla Blažka na ministra spravedlnosti. Připomínají Blažkovo angažmá v kauze Diag Human a v kauze Stoka. Čelní představitel justice v Česku nesmí být spojován s korupčními kauzami.