Co svět čeká a možná ho nemine

Řekněme si to na rovinu, bez jemností obezliček a pokryteckých servítků: Kapitalismus euroatlantického Západu vlastněný a řízený elitami bez zodpovědnosti za budoucnost se tentokrát za oponou migrace a koronaviru zřítil do dosud největší spekulačně ekonomické krize v dějinách. Do krize z nadvýroby cenově neprodejného a teď hnijícího a rezavějícího zboží ve skladech a aut na odstavných plochách. Do krize sociální bídy milionů bezdomovců. Do krize nedostatku vlastních nerostných a produkčních hmotných zdrojů. Do krize nezaměstnanosti statisíců výrobně a odborně nekvalifikovaných a proto nezaměstnatelných absolventů soukromých humanitních a politických škol. A do krize výkladu práva a neochoty elit poctivě mzdově financovat mizející pracovní síly technicky kvalifikované. 

Zřítil se do logicky obrovského nárůstu kriminality u lidí chudých a do hamounské chuti válčit cizíma rukama u zbabělých bankovních elit a lidí bohatých. A přitom, zároveň je i v krizi nemožnosti rozpoutat další Velkou válku, protože ta by už končila nejen planetární apokalypsou v radioaktivní smrti žoldáků na bojištích, ale i pozdější smrtí hladem jejich sponzorů v hlubokých podzemních bunkrech, pokud by z nich vůbec vylezli. A ovšem, o civilistech v městech už ani nemluvě. Vědomi si toho, už před mnoha lety finanční elitáři v Bilderbergu vymysleli scénáře porodů budoucí reality a fikce světového terorismu a chorobných pandemií – v úmyslu zachovat si v rukou otěže dalšího řízení světa. Světa, jehož suverénní východní polovina přesto paradoxně silově prosperuje, protože ta – na rozdíl od té poloviny západní – má vlastních zdrojů dostatek a je řízena svým politickým centrem nekorupčně, spravedlivě a vlastenecky zodpovědně

Západ, který byl dočasně ekonomicky uklidněn po roce 1989 snadnou územní kořistí bývalých sovětských satelitů, dnes však už narazil na konec vojenských možností a šancí dál dobývat globalizovaný svět silou a byznysem tentokrát už jen technicky horších technologií. Rovněž propaganda překrucování dějin a strašení nikdy neexistujícím komunismem také už funguje jen ve vypláchnutých hlavách lidí mladých a nezkušených, přičemž staří pamětníci pracovitého socialismu ještě nevymřeli a na sociálních sítích k situaci nemlčí. Ideologové elit proto vymýšlejí další fantazie o tvorbě kapitálu neproduktivní ekonomikou služeb, o prosperitě z údajně samospasitelných technologií umělé inteligence a o idejích světa úchylného sex-genderu a bílého rasismu pro mladé aktivisty z bílých humanitně tlamocvičných škol, aby byla aspoň ještě na chviličku odvedena pozornost od palčivé podstaty kapitalismu – nikdy spravedlivě neřešené sociální otázky. 

Od sociální otázky budoucí bídy generace dnešních mladých aktivistických dcerušek a mamánků střední třídy z dluhů v jejich nezaměstnanosti, která na ně čeká, až jim zemřou rodiče a stane se z nich lůza, protože se budou musit sami živit technickou prací hlav a rukou, prací kterou vůbec neumí. A tak vlády zatím jedou slepou uličkou nabubřelých mezinárodních informačních válek, tisku dalších inflačních peněz, slibů kurzarbeitů a nepodmíněných základních příjmů do pasti imigračně muslimských náboženských bažin, do zeleně elektromagneticky oteplovacích a genderově aktivistických bludů a myslí si, že svými hloupými řečmi dál pro sebe zachrání ten svůj svět. Nezachrání, pokud oni všichni nezačnou už konečně rozumně, sebekriticky spravedlivě a zejména logicky – myslet. I když, pravda, myšlení bolí a slepě věřit čemukoliv je přece krásné, bezpracné a snadné.

No a tak nakonec si zkusme na chvilku zapnout logiku a položit otázku: Proč téměř žádní politikové nikdy nic nenamítali nejen proti nedávnému výmyslu digitalizace peněz a hrozby ropného zlomu, ale i soudobého globálního oteplování a vražednosti „uhlíkové stopy“? Odpověď je jednoduchá: Ono totiž nejen digitální peníze lze pěkně u všech ovládat a kontrolovat, ale stejně tak i všechny ty občas škodlivé pracovní projevy průmyslu, energetiky, zemědělství či jiné užitečné lidské činnosti lze přece velmi snadno dotovat i zdanit nebo nutit k náhradním technologiím politických kamarádů a tak získávat nové zdroje např. na zbrojení, na financování aktivistů a na tvorbu dalších tomu podobných nových nástrojů zvyšování politické moci. A proč zdaleka tak aktivně politici nezdaňují úniky kapitálu, obchodní hazard, finanční spekulace a vůbec trh? Inu proto, že v modu velkého byznysu často sami také skrytě jedou. Svět politiky totiž odedávna není dívčí penzionát, ale vždy jen aréna predátorů.

5 1 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
15. 9. 2020 7:46

Politici, vládcové … kdo ví kolik jich bylo, že mohli rozhodovat podle vlastní vůle. Véětšinou jsou to jen „klauni“. Všichni byli v zajetí peněz. Jen někdy jich bylo tolik, že se dalo rozmařileutrácet a vést války. Než došly zdroje – nebo nastřádané rezervy minulých období. A to nejen rezervy v „královské pokladně“, ale i majetek střední a nižší vrstvy obyvatel. A úplně nemajetné jde vždy možno poslat na bojiště.Jen vybraná společnost je z ochuzení vyjmuta. Vždy je třeba sledovat majetek a sílu. Tedy, kde má kdo nějaký majetek a kdo má sílu si ho přivlastnit. Covid je v tomto směru… Číst vice »

leviathan
leviathan
15. 9. 2020 21:10

Ze současného socioekonomického systému se ozývá stále silnější skřípot, aniž by mu do soukolí kdokoli přihazoval pokradmu písek. Chybné řízení společnosti se těm, kteří ji řídí, tvrdě vymstí. Zdroje nestačí produkci, která je stále méně kvalitní a obsahuje stále více zbytečných statků. Potřebujeme soběstačný ekonomický systém, přesněji, potřebujeme jej z papíru přenést do skutečného života lidí.

zart
zart
Reply to  leviathan
16. 9. 2020 17:04

Není čím tu garnituru nahradit. Řízení společnosti (protektorátní) zůstává většinou jenom na nevhodných lidech a mrvě. To jsme věděli (tedy pár zoufalých jedinců) již před 1989, že „potřebujeme soběstačný ekonomický systém, přesněji, potřebujeme jej z papíru přenést do skutečného života lidí“. A dopadlo to s nadšeným souhlasem davu jinak. Zemřeme patrně v nadprodukci nesmyslů.

zart
zart
16. 9. 2020 10:45

Kdo dříve chcípne, vyhraje. Kdo od těch hošů po 1989 čekal něco dobrého, má smůlu. Byl hloupý, nyní je možná už méně. Jestli nenatahl bačkory. Jeden den v praxi pracovní zjevuje neskutečný bordel, který se valí ze všech stran. Jak se nakládá s pracujícím člověkem volá do nebes.

orinoko
orinoko
16. 9. 2020 13:36

Tak už to dorazilo. O některé , jak se vtipné rika, bych si neoprel ani kolo.

https://denikn.cz/399571/promluvily-jsme-petatricet-zen-popisuje-svou-zkusenost-se-sexualnim-obtezovanim/?ref=mwat

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
17. 9. 2020 5:36

„Nejsou ošklivé ženy – je jen málo alkoholu“
Michaela Marksová-Tominová Ocetová (je tam vyfocená, už nelyžuje)

Lena
Lena
Reply to  Botičky od Diora
17. 9. 2020 9:01

Když se ti začne líbit vlastní manželka, přestaň chlastat! Slušně se o nás ženách říká, že jsou ženy hezké a ty, které mají bohatý vnitřní život. Co nám chudinkám s kilogramy navíc, soklem sádla a křivými sloupy nohou ostatně jiného zbývá než duchovno na …….

orinoko
orinoko
16. 9. 2020 15:34

Velmi aktualni. Tohle je myslím další strana toho, co napsal PPK. Jednak Cílek , druhak diskuse a tretjak – zenske. Ponechávám stranou levo-prave schema. To je na každém individualne.

https://www.kupredudominulosti.cz/vaclav-cilek-valka-generaci/

karel rudolf
karel rudolf
16. 9. 2020 20:25

Trend rozpadu a krize kapitalismu je zcela očividná i řídícím elitám, ale existují tu stále plány Zlaté miliardy a nebo řešení krize Velkou válkou, ale tentokrát biologickou. Covid19 je vlastně takový „průzkum bojem“ kdy se ověřují parametry zbraní. A elity se moci tj. majeteku a peněz samy nevzdají a udělají vše proti tomu.Smrtelného nebezpečí socialismu se prozatím zbavily, ale hroutí se samy do sebe.
Otázka je jestli nás čekají občanské války, likvidace národních států a kolonialismus, převraty nebo kapitalistická totalita, ale rozhodně budou všechny problémy narůstat bez snahy je řešit, protože řešením je pouze změna společenského a sociálního systému společnosti.

Lena
Lena
Reply to  karel rudolf
17. 9. 2020 9:10

Souhlasím. Na vyhlazení lidstva jsou biologické zbraně ideální. Nikdo pořádně neví, odkud to přišlo a zdravotní ochrana a péče dodělají zbytek. Myslím, že zkušební předehra či předpremiéra vycházejí dobře. Elity jako předvoj lidstva mají odjakživa mezi sebou určitou formu socializmu, ale masy nejsou dosud uvědomělé, tak je musí řádně vést ke světlým zítřkům na konci tunelu krematoria. Není např. taková církev (jedné strany) vlastně ideálním vzorem vyspělého socialistického zřízení, neřkuli ranné fáze komunizmu? Což např. nemá kolektivní vlastnictví?

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
17. 9. 2020 7:58

Své jsem napsal k článku o „výroku“ Hitlary…

J. W.
J. W.
17. 9. 2020 9:50

„Co svět čeká a možná ho nemine“? No, to není moc rozumná otázka. To přece každý ví, co jej nemine – jak jeho samotného, tak všechny ostatní, tak celý Svět. Když umírají v tomto Světě jedinci, jakpak by neumřel Svět jako celek, který ty jedince tvoří? Tvoření jedinců, potažmo všech jednotlivin, je přece zoufalá snaha Světa o nesmrtelnost, nebo alespoň přežití, zejména úsilí o kvalitní život, jak je dnes v módě veledůležitě odborně pindat. Znal jsem jednoho milionáře, zloděje, měl tři baráky, bourák za 3 mil., kterým nejezdil, v důchodu zemřel jako blbec v blázinci, a žil jako úplný hňup.… Číst vice »

Lena
Lena
17. 9. 2020 16:39

Svět čeká, až se pomine. No, co to vlastně povídám, už se to dávno stalo. Už se dávno stalo, že „generace dnešních mladých aktivistických dcerušek a mamánků střední třídy“ tvoří lůzu, která se obrátila proti svým živitelům. Když jsou sjetí, čtyřicetiletí parazité (nikdy zaměstnění) vyčítají svým rodičům, že je zplodili do tak odporného světa, prý východňárského, křičí na ně, že jsou Rusáci a komunisté, ačkoliv u nich nebyli. Slintají po Západě, tam prý létají pečení holuby do huby. Znám takového idiota co na mol ožralý odletěl za prací do Anglie, kam mu rodiče posílali plat z vlastního příjmu, místo zaměstnavatele,… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
19. 9. 2020 14:18

Globální populace divoké zvěře trpí katastrofickým kolapsem
http://casopisargument.cz/?p=31527
Kateřina Konečná: Budoucnost práce
http://casopisargument.cz/?p=31619
Medveděv navrhuje zavést v Rusku nepodmíněný základní příjem
http://casopisargument.cz/?p=31492
Docela „pěkný“ „guláš“…
Je tam toho více.

orinoko
orinoko
19. 9. 2020 15:45

“ Sejmi méééédyjální expanzi, vezmi na vědomí, že kaposystém se hroutí, protože ten západní Rusko neobsadil a Čínu neohnul, že růst konzumu , na němž se kaposajrajt vyprofiloval není nekonečný a právě se řítí dolů… že už v roce 2017 probíhal jakýsi nácvik / mimo Čínu/ na použití brzdy s celosvětovým zdůvodněním /kurvička Greta je jednou z pák/ a že nelze připustit selhání demogracie po 30ti letém vytěžení nových kolonií, přičemž nově vytipované drze vzdorují… Covid je PRODUKT, který je v této společnosti prodáván jako cokoli jiného. Už se něj navazují celá odvětví, otázka je, jestli bude nakonec co žrát… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  orinoko
19. 9. 2020 21:11

Jen taková perlička, kterou jsem viděla a slyšela. Prodavačka v malém krámku říká paní, co přišla za mnou: „Sundejte si ten hadr z čuni. Nemůžete v tom dýchat a já nerozumím tomu co říkáte.“ Usmívala jsem se celé dopoledne.

orinoko
orinoko
19. 9. 2020 16:20

Jen tak na okraj – druhdy výrazný účastník půtek na OM – vlk – má svůj článek na téma – Ruské volby na česko-ruském obchodním portálu. Pokud vím, tam se tam politická témata spíše nevyhledávají. Na můj vkus je ten materiál poněkud mnohomluvný , ale jinak myslím docela důkladný.

http://www.novarepublika.cz/2020/09/regionalni-volby-v-rusku-ve-stinu.html